
Справа № 815/1918/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2017 року Одеський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Андрухіва В.В.
за участю секретаря Рижук В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Роздільнянської об'єднаної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (Біляївське відділення) про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач Публічне акціонерне товариство "Одесагаз" звернулось до суду з адміністративним позовом до Роздільнянської об'єднаної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (Біляївське відділення), в якому просить суд: визнати неправомірними дії Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (Біляївське відділення) щодо невнесення до зворотного боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ "Одесагаз" відомостей про сплату ПАТ "Одесагаз" податку на доходи фізичних осіб із зарплати за травень 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн. та податку на доходи фізичних осіб із зарплати за першу половину червня 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн.; зобов'язати Роздільнянську ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (Біляївське відділення) внести до зворотного боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ "Одесагаз" відомості про сплату ПАТ "Одесагаз": податку на доходи фізичних осіб із зарплати за травень 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн.; податку на доходи фізичних осіб із зарплати за першу половину червня 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ПАТ «Одесагаз» були надані АТ «Єврогазбанк» на виконання платіжні доручення, а саме: № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн., спрямоване на перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб із зарплати за травень 2014 року; № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн., спрямоване на перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб із зарплати за першу половину червня 2014 року. Згідно відміток АТ «Єврогазбанк», вказані платіжні доручення прийняті до виконання.
Позивач вказує, що в червні 2014 року ПАТ «Одесагаз» повідомило Роздільнянську ОДПІ (Біляївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області про сплату грошових зобов'язань згідно вищевказаних платіжних доручень. Проте, з вини банку платіжні доручення не були виконані, оскільки АТ «Єврогазбанк» у липні 2014 року було визнано неплатоспроможним і в ньому було введено тимчасову адміністрацію.
Як зазначає позивач, незважаючи на це, з липня 2014 року посадові особи відповідача почали обліковувати за ПАТ «Одесагаз» податковий борг, а також самовільно зарахували платежі, які ПАТ «Одесагаз» здійснювало вже за наступні звітні періоди, в рахунок цього боргу.
Також в обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що ПАТ «Одесагаз» звернулось з листом до Роздільнянської ОДПІ (Біляївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області, згідно якого просило останнього внести до зворотного боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ «Одесагаз», облік по якій ведеться в Роздільнянській ОДПІ (Біляївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області відомості про сплату позивачем суми податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14702,64 грн. та 15547,06 грн. Однак вказані вище дані відповідачем внесено до зворотного боку картки особового рахунку не було.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача проти позову заперечував, у його задоволенні просив відмовити, зазначивши в своїх поясненнях, що порушення, вказане позивачем, допущене з вини банку АТ «Єврогазбанк», а саме: встановлено, що Роздільнянським УЕГГ ПАТ «Одесагаз» до АТ «Єврогазбанк» були надані платіжні доручення на перерахування коштів для виплати заробітної плати за травень 2014 року в сумі 14702,64 грн. та першу половину червня 2014 року в сумі 15547,06 грн. Вказані розрахункові документи були прийняті банком платника податків, але з вини АТ «Єврогазбанк» не було проведено перерахування сум податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з цим, у позивача виникла заборгованість перед бюджетом. Відповідач вказує, що орган ДФС не застосовує до суб'єкта господарювання штрафні санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб з вини банку. Також відповідач зазначає, що у зв'язку з неперерахування податку на доходи фізичних осіб за травень та першу половину червня 2014 року з вини банку, позивач надав до Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку. Оскільки кошти до бюджету зараховані не були, на даний час борг у позивача існує.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступні обставини.
З матеріалів справи вбачається, що ПАТ «Одесагаз» були подані до АТ «Єврогазбанк» на виконання платіжні дорученні, а саме: № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн. по податку на доходи фізичних осіб за другу половину травня 2014 року та № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн. по податку на доходи фізичних осіб за першу половину червня 2014 року (а.с. 11-12).
Заявами від 20.06.2014 року № 87 та від 26.06.2014 року № 121, отриманими контролюючим органом, позивач повідомив, що подав платіжні доручення № 13185 від 17.06.2014 року та № 13400 від 19.06.2014 року до АТ «Єврогазбанк», але з вини банку зарахування до бюджету не було проведено. Також, до заяв були додані копії відповідних платіжних документів (а.с. 13-14).
12.02.2016 року Публічне акціонерне товариство «Одесагаз» листом звернулося до ДПІ у Біляївському районі Головного управління ДФС в Одеській області, в якому повторно вказало про зазначену ситуацію та просило внести до зворотного боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ «Одесагаз» відомості про сплату суми податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14702,64 грн. та 15547,06 грн. (а.с. 15-16).
Позивач зазначає, що станом на дату звернення до суду з адміністративним позовом до відповідача, останнім вказані відомості до зворотного боку картки особового рахунку внесені не були.
Відповідно до п.38.1 ст.38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Приписами п.1.24, п.1.29 ст.1, п.8.1 ст.8 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів Україні» визначено, що переказом коштів є рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі. Ініціатор та отримувач можуть бути однією і тією ж особою (п.1.24 ст.1). Платіжна система, це платіжна організація, учасники платіжної системи та сукупність відносин, що виникають між ними при проведенні переказу коштів. Проведення переказу коштів є обов'язковою функцією, що має виконувати платіжна система (п.1.29 ст.1). Банк зобов'язаний виконати доручення клієнта, що міститься в розрахунковому документі, який надійшов протягом операційного часу банку, в день його надходження (ст. 8).
Положенням п.22.4 ст.22 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів Україні» передбачено, що під час використання розрахункового документа ініціювання переказу є завершеним: для платника - з дати надходження розрахункового документа на виконання до банку платника; для банку платника - з дати списання коштів з рахунка платника та зарахування на рахунок отримувача в разі їх обслуговування в одному банку або з дати списання коштів з рахунка платника та з кореспондентського рахунка банку платника в разі обслуговування отримувача в іншому банку.
Відповідальність банків при здійсненні переказу передбачена приписами ст.32 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», де зазначено, що отримувач має право на відшкодування банком, що обслуговує платника, шкоди, заподіяної йому внаслідок порушення цим банком строків виконання документа на переказ.
Пунктом 2.14 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 року № 22, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 року за № 377/8976, передбачено, що банк платника на всіх примірниках прийнятих розрахункових документів і на реєстрах обов'язково заповнює реквізити «Дата надходження» і «Дата виконання», а банк стягувача «Дата надходження в банк стягувача» (якщо ці реквізити передбачені формою документа), засвідчуючи їх підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку. На документах, прийнятих банком після закінчення операційного часу, крім того, ставиться штамп «Вечірня». Відміткою про дату реєстрації банком платіжного доручення платника про сплату платежів до бюджету є заповнення в ньому реквізиту «Дата надходження», який банк заповнює незалежно від дати складання платником цього платіжного доручення.
Згідно з пунктом 22.4 статті 22 зазначеного Закону ініціювання переказу вважається завершеним з моменту прийняття банком платника розрахункового документа на виконання. При цьому банк має забезпечити фіксування дати прийняття розрахункового документа на виконання.
На платіжних дорученнях, наданих позивачем, наявна відмітка банку «одержано банком» та відсутні будь-які ознаки того, що банком повернуто дані платіжні доручення без виконання.
Пунктом 129.6 ст.129 Податкового кодексу України передбачено, що за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
З припису зазначеної статті вбачається, що якщо неперерахування податку, збору не є наслідком винних дій платника податку, то до нього не можуть бути застосовані штрафні санкції, пеня або пред'явлена вимога про повне перерахування податкових платежів до бюджетів та державних цільових фондів.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновоку, що порушення порядку зарахування до бюджету та державних цільових фондів податків і зборів при пред'явленні платником податків до установи банку платіжних доручень у встановлений строк є виною банку, крім випадку, передбаченого п.129.7 ст.129 Податкового кодексу України, яким встановлено, що не вважається порушенням строків зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до браку вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку для здійснення зарахування; якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) розпочинається з моменту такого відновлення. Тобто відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) після відновлення платоспроможності банку розпочинається саме для банку, а не для платника податків.
Суд встановив, що ПАТ «Одесагаз» подало до обслуговуючого банку належним чином оформлені платіжні доручення, банком вони були прийняті до виконання, проте платежі своєчасно не були перераховані на бюджетний рахунок.
Отже, направлення позивачем до обслуговуючого банку належним чином оформлених платіжних доручень на оплату обов'язкових платежів та зборів (при наявності необхідної кількості коштів на рахунку) є належними, необхідними та достатніми діями, які платник податку повинен вчинити для оплати податкових зобов'язань.
За таких обставин, факт направлення позивачем до банку зазначених платіжних доручень свідчить про виконання ним обов'язку, покладеного приписами ст. 67 Конституції України, відповідно до якої кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На момент виникнення спірних правовідносин механізм ведення територіальними органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, був визначений Порядком ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженим Наказом Міністерства доходів і зборів України № 765 від 05.12.2013 року та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 року за № 217/24994 (втратив чинність 10.06.2016 року).
Згідно з п.3 розділу І цього Порядку інтегрована картка платника - це форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску, що включає комплекс облікових показників з інтегрованих підсистем, за повноту, достовірність і своєчасність відображення яких несуть відповідальність структурні підрозділи територіальних органів Міндоходів за функціональними напрямами роботи.
Приписами п.4 розділу І вищевказаного Порядку передбачено, що облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників, спеціалізованих державних податкових інспекцій з обслуговування великих платників, державних податкових інспекцій в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, об'єднаних державних податкових інспекцій відповідно до функціональних повноважень.
Зі змісту п.1 розділу ІІ Порядку вбачається, що інтегровані картки платників відкриваються за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів.
Пунктом 1 розділу IV Порядку передбачено, що для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників територіальні органи Міндоходів проводять оперативний облік надходжень: за податками, зборами, митними платежами на підставі документів, визначених Порядком взаємодії органів Міністерства доходів і зборів України та органів Державної казначейської служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 4 грудня 2013 року № 760/1031, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 грудня 2013 року за № 2193/24725; за єдиним внеском на підставі документів, визначених Положенням про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України, Міністерства фінансів України від 19 вересня 2013 року № 493/815, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27 вересня 2013 року за № 1667/24199. Органи Міндоходів України щоденно одержують від уповноваженого банку відповідно до укладених договорів зведену інформацію про рух коштів на банківських балансових рахунках 2603.
Відповідно до п.5 розділу IV Порядку - дані про надходження податків, зборів, митних платежів, передоплати та єдиного внеску відображаються територіальним органом Міндоходів, на який покладено функції з ведення обліку відповідного платежу, в інтегрованій картці платника і в реєстрі надходжень та повернень у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування та повернення надміру сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів.
Згідно з п.3 розділу V Порядку погашення податкового боргу є зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідними документами і в цьому пункті відсутнє посилання на додаткове отримання будь-яких відомостей від органів Державної казначейської служби України.
Відповідно до п.11 розділу II Порядку форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
Згідно п.13 розділу II Порядку занесення/перенесення, виключення/включення операцій в інформаційній системі проводяться саме структурними підрозділами територіальних органів Міндоходів, на які покладено функції з введення відповідної інформації.
Таким чином, з огляду на вищевикладені норми, не повинна вважатися податковим боргом сума платіжного доручення, спрямованого на сплату відповідних платежів, шляхом проведення зменшення нарахувань у зворотному боці картки особового рахунку ПАТ «Одесагаз» у розрізі даних сум.
Суд також враховує і той факт, що відповідно до ч.5 ст.45 Бюджетного кодексу України, податки і збори та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок, а також згідно з ч.5 ст.78 Бюджетного кодексу України, податки і збори та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування відповідно на єдиний казначейський рахунок та рахунки, відкриті в установах банків державного сектору згідно з частиною другою цієї статті, і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
На час розгляду справи організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) визначено Порядком ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України № 422 від 07.04.2016 року.
Вказаним Порядком визначено, що інтегрована картка платника (далі - ІКП) - це форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників органи ДФС проводять оперативний облік надходжень за податками, зборами на підставі документів, визначених порядком взаємодії органів ДФС та органів Казначейства у процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, а саме: відомостей про зарахування та повернення коштів з аналітичних рахунків за надходженнями у вигляді технологічного файла @B; виписок з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів; звітів про виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями (п.1 р.ІІІ).
Після розміщення на відповідному сервері для завантаження інформації органів Казначейства відомостей про зарахування та повернення коштів з аналітичних рахунків за надходженнями у вигляді технологічного файлу @B та відомостей про рух страхових коштів на аналітичних рахунках 3719, відкритих на ім'я органів ДФС, у вигляді технологічного файлу @E інформаційною системою органів ДФС забезпечується автоматична обробка таких файлів та виконується розподіл записів за критеріями: рознесені платежі; нерознесені платежі; виключені з обробки платежі (п.2 р.ІІІ).
Визначення первинних показників документів органів ДФС, відображених в підсистемі, що забезпечує облік платежів, які підлягають перенесенню до ІКП, щодо сум погашення податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску.
Первинними документами, на підставі яких в ІКП здійснюється погашення (зменшення) суми податкового боргу та заборгованості зі сплати єдиного внеску, є: відомості органів Казначейства про надходження сум податків, зборів, єдиного внеску у вигляді технологічних файлів @B та @E; подана платниками звітність, в тому числі уточнена (зменшення суми податкового боргу / заборгованості зі сплати єдиного внеску за рахунок зменшення платником сум грошових зобов'язань / сум єдиного внеску); декларація з ПДВ із заявленою сумою від'ємного значення у рахунок погашення боргу, сумою до відшкодування з державного бюджету на поточний рахунок платника податків; скарга (заява) платника податків або ухвала суду про порушення провадження у справі, інформацію про які внесено після настання граничного строку сплати грошових зобов'язань / сум єдиного внеску, визначених органом ДФС; рішення органу ДФС, прийняте за результатами оскарження в адміністративному порядку податкового повідомлення-рішення / вимог та рішень щодо єдиного внеску, яким скасовується або змінюється сума грошового зобов'язання та пені / сума єдиного внеску; рішення суду про вирішення питання по суті (скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов'язання та пені / суми єдиного внеску за результатами судового оскарження); договір про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) / графік погашення розстрочених (відстрочених) сум податкового боргу на підставі рішення суду або відповідно до закону, яким передбачено розстрочення (відстрочення) / графік погашення розстрочених (відстрочених) сум заборгованості зі сплати єдиного внеску, прийнятих на підставі рішення суду або відповідно до закону, яким передбачено розстрочення (відстрочення); рішення про списання безнадійного податкового боргу, прийняте за наявності підстав, визначених статтею 101 глави 9 розділу II Податкового кодексу України; рішення про списання безнадійного податкового боргу, прийняте за наявності підстав, визначених статтею 97 глави 9 розділу II Податкового кодексу України; рішення про прощення (списання) податкового боргу, прийняте згідно з відповідним законом; рішення про списання боргу (недоїмки) з єдиного внеску, прийняте за наявності підстав, визначених законодавством про збір та облік єдиного внеску; рішення керівника (заступника керівника) органу ДФС про скасування пені (п.1 р.VI).
Визначення первинних показників в інформаційній системі органів ДФС, яка призначена для збереження, обробки та надання користувачам інформації про стан розгляду справ у судах за участю органу ДФС, на підставі яких здійснюється зв'язок з відповідними показниками підсистем, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи.
Первинними документами, на підставі яких вносяться первинні показники до інформаційної системи органів ДФС, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, є: ухвала суду про відкриття провадження; ухвала про забезпечення позову; ухвала суду про відкриття апеляційного провадження; ухвала суду про відкриття касаційного провадження; ухвала суду касаційної інстанції про зупинення виконання рішення; рішення суду, прийняте по суті, що набрало законної сили (перша інстанція, апеляційна чи касаційна інстанція, Верховний Суд України) (п.1 р.VII).
Таким чином, з урахуванням зазначеного, оскільки позивач виконав всі необхідні дії щодо своєчасної сплати податків, то суд вважає за необхідне зобов'язати Роздільнянську ОДПІ (Біляївське відділення) ГУ ДФС в Одеській області внести до зворотного боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ «Одесагаз» відомості про сплату податку на доходи фізичних осіб із зарплати за травень 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн.; податку на доходи фізичних осіб із зарплати за першу половину червня 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн.
Згідно з положеннями ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з вимогами ст.86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
З огляду на викладене, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" є обґрунтованими та підлягають повному задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, оскільки адміністративний позов задоволено, суд, у відповідності до приписів ст. 94 КАС України, здійснює розподіл судових витрат на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2, 6-8, 11, 69, 71, 86, 94, 122, 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" - задовольнити повністю.
Визнати неправомірними дії Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (Біляївське відділення) щодо невнесення до зворотнього боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ "Одесагаз" відомостей про сплату ПАТ "Одесагаз" податку на доходи фізичних осіб із зарплати за травень 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн. та податку на доходи фізичних осіб із зарплати за першу половину червня 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн.
Зобов'язати Роздільнянську ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (Біляївське відділення) внести до зворотнього боку картки особового рахунку ОМУЕГГ ПАТ "Одесагаз" відомості про сплату ПАТ "Одесагаз":
- податку на доходи фізичних осіб із зарплати за травень 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13185 від 17.06.2014 року на суму 14702,64 грн.;
- податку на доходи фізичних осіб із зарплати за першу половину червня 2014 року згідно з платіжним дорученням № 13400 від 19.06.2014 року на суму 15547,06 грн.
Стягнути з Роздільнянської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (67400, Одеська обл.., м.Роздільна, вул. Європейська, 37, код ЄДРПОУ 39486302) за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ПАТ "Одесагаз" (65003, м.Одеса, вул. Одарія, 1, код ЄДРПОУ 03351208) сплачений судовий збір у сумі 3200 грн. (три тисячі двісті гривень).
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови складено та підписано судом 19 серпня 2017 року.
Суддя В.В. Андрухів
.