
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 серпня 2017 р. Справа №804/5019/17
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Верба І.О., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпро Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
7 серпня 2017 року Публічне акціонерне товариство Комерційний банк «ПриватБанк» звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпро Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області, в якому позивач просить:
- визнати дії Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпро Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області щодо складання неправомірних платіжних вимог в межах зведеного виконавчого провадження 11355726 незаконними;
- зобов'язати Соборний відділ державної виконавчої служби міста Дніпро Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області повернути безпідставно стягнуті кошти в межах зведеного виконавчого провадження 11355726.
Суддею встановлено, що адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
В позовній заяві зазначається зміст позовних вимог (пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом (частини четверта та п'ята статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України).
У поданій позовній заяві позивач просить визнати незаконними дії щодо складання неправомірних платіжних вимог в межах зведеного виконавчого провадження 11355726, проте позивач у змісті позовних вимог не зазначає, щодо яких саме платіжних вимог він оскаржує протиправні дії відповідача та не визначає їх кількість, від чого залежить як правильність оформлення позову так і сплата судового збору за кожну позовну вимогу.
Відповідно до частини 1 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов'язані між собою.
Частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачем при поданні адміністративного позову не надані суду докази на підтвердження заявленої позовної вимоги щодо зобов'язання повернути безпідставно стягнуті кошти, не визначає зміст таких позовних вимог, а саме, не зазначає, суму яку просить позивач повернути, як безпідставно стягнуту, від чого залежить розмір належного до сплати судового збору, оскільки така вимога є майновою.
2. Щодо сплати судового збору.
Частиною другою статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2017 року становить 1600 грн.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При поданні позовної заяви позивач надав квитанцію про сплату судового збору в сумі 3200 грн., як за дві позовні вимоги немайнового характеру, проте щодо скарження дій про складання платіжних вимог не визначено їх кількість, та відповідно не сплачено судовий збір. Позовні вимоги про зобов'язання відповідача повернути безпідставно стягнуті кошти суд розглядає як похідні, що не потребує окремої сплати судового збору.
Поряд з цим, позивач наділений правом зміни позовних вимог та обрання способу захисту порушеного права. В такому випадку позивачу належить самостійно визначити суму судового збору згідно змісту позовних вимог, що заявлятимуться.
За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву разом із заявою про забезпечення позову залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк» до Соборного відділу державної виконавчої служби міста Дніпро Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п'яти) робочих днів з дати отримання копії даної ухвали.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання:
- належним чином оформленого адміністративного позову із чітким викладенням змісту позовних вимог та копій такого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі;
- документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову у розмірі відповідно до змісту та кількості заявлених вимог, у відповідності до вимог частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір».
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.О. Верба