
Справа № 2-а/229/109/2017
У Х В А Л А
21 серпня 2017 р. м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Панова Т.Л., розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2, до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про вилучення боргу за споживання води, поновлення дії та надання субсидії на зимній період,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2, звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідачів, в якому просить переглянути справу і надати рішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В своїй адміністративній позовній заяві позивач зазначає, що до 2015 року за житлово-комунальні послуги вона сплачувала по факту, згідно лічильників. Без жодного попередження її перевели на норму. Нараховано борг за водопостачання в сумі 621 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку зі здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Суддя вважає, що на правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем КП «Компанія «Вода Донбасу» з приводу нарахування заборгованості юрисдикція адміністративного суду не поширюється, оскільки даний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. КП «Компанія «Вода Донбасу» не є субєктом владних повноважень.
Суддя вважає, що у відкритті провадження в частині вимог ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2, до КП «Компанія «Вода Донбасу» необхідно відмовити, оскільки спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Що стосується вимог до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі- УСЗН Дружківської міської ради), то суддя вважає, що в цій частині вимог адміністративну позовну заяву необхідно залишити без руху.
Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
ОСОБА_1 зазначає, що 26.07.2017 року вона звернулась до начальника УСЗН Дружківської міської ради. Відповіді ще не отримала.
В супереч зазначеним вимогам заява не містить повний виклад обставин, якими позивач обгрунтовує свої вимоги до відповідача УСЗН Дружківської міської ради. В заяві не зазначено, чиє і яке саме право порушено відповідачем УСЗН Дружківської міської ради, не зазначено якими діями такі права порушені.
Позивач просить переглянути справу і надати рішення. Тобто вимоги позивача до відповідача УСЗН Дружківської міської ради, з якими, відповідно до ст. 105 КАС України позивач має право звертатись до суду, не конкретизовані, з них не вбачається яким чином необхідно захистити порушені права.
Тобто в адміністративній позовній заяві не в повному обсязі викладно обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, відсутній зміст позовних вимог згідно ст. 105 КАС України.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою справляється судовий збір в розмірі
0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в розмірі 640,00 грн.
Документів на підтвердження сплати судового збору позивач до заяви не додала, що свідчить про його несплату.
Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановленихстаттею 106цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суддя вважає, що адміністративна позовна заява в частині вимог до відповідача УСЗН Дружківської міської ради не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, і тому вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачеві строк для виправлення недоліків.
Реквізити для сплати судового збору: розрахунковий рахунок № 31212206700040, отримувач коштів- Дружківське УК /м. Дружківка/ 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ)- 37937273, банк отримувача- ГУДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО)- 834016, кодкласифікації доходів бюджету- 22030101, призначення платежу-« *;101;_____(реєстраційний номер облікової картки платника податків-фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом(ПІБ позивача), Дружківський міський суд Донецької області».
Керуючись ст.ст. 108, 109 КАС України суддя,
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2, до комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про вилучення боргу за споживання води, поновлення дії та надання субсидії на зимній період.
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_2, до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про вилучення боргу за споживання води, поновлення дії та надання субсидії на зимній період залишити без руху.
Позивачеві надати строк до 05 вересня 2017 року для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вимог даної ухвали адміністративна позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, або після розгляду апеляційним судом у разі подання апеляційної скарги.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Т.Л.Панова