
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2017 року смт Верховина Справа№ 340/444/17
Провадження № 2-а/340/35/17
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Бучинський А.Б.,
розглянувши в порядку скороченого провадження відповідно до положень ст.183-2 КАС України справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Косівського об'єднаного Управління Пенсійного Фонду України Івано-Франківської області про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
позивач звернувся в суд з адміністративним позовом про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" та ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із включенням до розрахунку пенсії інших виплат (матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати), передбачених довідкою про заробітну плату, виданою Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області від 06.06.2017 №18-31-ЗВГ/203-17 а також здійснити з 01.05.2016 перерахунок пенсії призначеної згідно Закону України "Про державну службу" в розмірі 80% від суми заробітної плати, включивши до сум заробітної плати суми, зазначені у довідці Головного управління статистики в Івано-Франківській області від 06.06.2017 №18-31-ЗВГ/202-17 та виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку.
Свої вимоги мотивує тим, що він перебуває на обліку у Верховинському відділку по обслуговуванню громадян Косівського об'єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області і одержує пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 80% від суми заробітної плати. Він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії як непрацюючому державному службовцю, у зв'язку з тим що при призначенні пенсії йому не враховано всі складові заробітної плати, а саме: індексацію заробітної плати, матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які були йому виплачені та з яких утримувався, нараховувався і сплачувався збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також у зв'язку із підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01.05.2016. Відповідач листом №520/03 від 02.08.2017 йому було відмовлено у здійсненні перерахунку такої.
Вважає, такі дії управління ПФУ неправомірними, оскільки не відповідають вимогам закону та порушують його права. Зокрема зазначив, що Законом України "Про оплату праці" визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Посилається також на правову позицію Верховного Суду України, викладену у постановах від 14.05.2013 в справі №21-125а13 та від 28.05.2013 в справі № 21-97а13, згідно яких отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
В частині неправомірності дій відповідача щодо відмови в перерахунку йому пенсії у відповідності до вимог ст.37-1 Закону України «Про державну службу» зазначив, що постановою КМУ від 06.04.2016 №292 «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» затверджено нові посадові оклади та надбавки до посадових окладів за ранги державних службовців, розміри яких затверджені, додатками 1,2 до постанови. Посилається також на положення Закону України «Про державну службу» 1993 року та п.п. 4-5 постанови КМ України від 31.05.2000 року №865, які діяли на момент призначення пенсії, і якими передбачалося, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, відповідно до рішень КМ України, заробітна плата для перерахунку пенсії визначалась виходячи із заробітної плати працюючих державних службовців за тими ж посадами і перерахунок пенсії проводився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі заяви та довідок, виданих державним органом за останнім місцем роботи. А тому просить адміністративний позов задовольнити.
У відповідності до положень ст.183-2 КАС України справа розглянута в порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Відповідач подав до суду заперечення, у якому просить відмовити в задоволенні адміністративного позову. Вважає свою відмову від 02.08.2017 у здійсненні перерахунку пенсії позивачу на підставі його заяви законною, оскільки згідно з ст.33 Законом України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі. Крім того, державним службовцям, складові заробітку для обчислення пенсії визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії». Зазначає, що матеріальна допомога (як на оздоровлення, так і на соціально-побутові потреби) як індексація заробітної плати та інші виплати не відносяться до інших надбавок, мають одноразовий характер та не належать до виплат, які враховуються при обчисленні пенсії державного службовця, тому врахувати їх в суму заробітної плати для обчислення пенсії немає законних підстав.
Щодо відмови в перерахунку позивачу пенсії у відповідності до вимог ст.37-1 Закону України «Про державну службу» зазначив, що оскільки з 01.05.2016 року набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII у зв'язку із чим положення Закону №3723-ХІІ, на які посилається позивач втратили свою чинність. Відповідно до ст.90 чинного Закону України «Про державну службу», з 01.05.2016 року пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», положення якого не передбачають підстав для перерахунку пенсії у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців. Тому вважає, що оскільки позивачем подано заяву про перерахунок пенсії в грудні 2016 року після змін у законодавстві, що регулює пенсійне забезпечення державних службовців, відтак підстав для здійснення перерахунку пенсії позивача немає.
Крім цього, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року за №1013 внесено зміни у постанову Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865, а саме виключено п.4, яким було передбачено проведення перерахунку пенсій, призначених державним службовцям у зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. Також вказав, що до заяви про перерахунок пенсії позивачем долучено лист органу, де проходив позивач державну службу, однак названий документ не відповідає формі довідки, що повинна подаватися для перерахунку пенсії. А тому просить відмовити у задоволенні адміністративного позову.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з'ясувавши дійсні обставини справи, вважаю, що адміністративний позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ч.1 ст.6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до вимог ч.3. ст.2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Судом встановлено, що позивачу по справі ОСОБА_1 призначено пенсію за віком з 27.11.2006 відповідно до Закону України «Про державну службу» в розмірі 80% від суми заробітної плати.
14.07.2017 позивач звернувся до Косівського об'єднаного управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області з заявою про перерахунок його пенсії на підставі довідок Головного управління статистики в Івано-Франківській області від 06.06.2017 №18-31-ЗВГ/203-17, №18-31-ЗВГ/202-17.
Листом №520/03 від 02.08.2017 Косівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії з посиланням на положення ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», яким визначено, що порядок та умови перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України, яким у свою чергу не приймалося жодних законодавчих актів щодо названих правовідносин. Водночас зазначено, що постановою КМУ від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових акті» внесено зміни в законодавстві, якими скасовано спеціальні пенсії державним службовцям, а також порядок та умови їх перерахунку.
Також зазначено, що Законом України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Крім того, державним службовцям, складові заробітку для обчислення пенсії визначаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії». Матеріальна допомога (як на оздоровлення, так і на соціально-побутові потреби) як індексація заробітної плати та інші виплати не відносяться до інших надбавок, мають одноразовий характер та не належать до виплат, які враховуються при обчисленні пенсії державного службовця, тому врахувати їх в суму заробітної плати для обчислення пенсії немає законних підстав (а.с.10).
Вважаючи, що відповідач протиправно відмовив у перерахунку раніше призначеної пенсії, позивач звернувся до адміністративного суду з цим позовом.
Надаючи юридичну оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами у справі, виходжу з наступного.
Згідно ст.1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про оплату праці» та Наказу Держкомстату України №5 «Про затвердження інструкції зі статистики заробітної плати» від 13.01.2004 року структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати, у т.ч. компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, матеріальна допомога, яка надається всім або більшості працівників, та виплати соціального характеру.
Відповідно до частини 2 статті 33 Закону України «Про державну службу» (який діяв на час призначення позивачу пенсії) заробітна плата державного службовця складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавку за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Згідно статті 37 даного Закону пенсія державним службовцям призначається у розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу(граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані, обчислені та сплачені страхові внески, суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
У спірних правовідносинах слід надати перевагу нормам статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які є спеціальними в питаннях призначення та перерахунку пенсії державного службовця, а не положенням Законів України "Про державну службу", який щодо спірних правовідносин є загальним.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України у постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а-11, від 3 червня 2014 року у справі № 21-134а14.
З довідки Головного управління статистики в Івано-Франківській області від 06.06.2017 №18-31-ЗВГ/203-17 (а.с.11) вбачається, що у період з листопада 2004 року по жовтень 2006 року, позивачу проводилися виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та проводилася індексація заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Оскільки, із виплачених ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати нараховувалися та сплачувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що судом встановлено з представленої позивачем довідки, тому у відповідності до норм закону, такі повинні враховуватися в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. З цих же підстав суд не приймає до уваги заперечення відповідача як такі, що не ґрунтуються на вимогах закону.
Більш того суд враховує, що оскаржувана відмова відповідача є протиправною, оскільки окрім того, що така порушує конституційне право позивача на нележне пенсійне забезпечення, така вчинена відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, без наведення жодних обгрунтувань.
За таких обставин суд вважає, що порушене право позивача на пенсійне забезпечення підлягає судовому захисту шляхом визнання неправомірною відмови відповідача включити суми матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати в заробітну плату для призначення пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язання відповідача здійснити належним чином розрахунок пенсії позивачу.
При розгляді питання щодо встановлення дати з якої необхідно провести відповідний перерахунок пенсії ОСОБА_1, то судом береться до уваги, що згідно з положеннями ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Оскільки позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок його пенсії та надав відповідну довідку 14.07.2017, що вбачається з наданого Косівським об'єднаним УПФ листа, то пенсія підлягає перерахунку відповідачем починаючи з 01.07.2017.
Одночасно, позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача виплачувати пенсію в подальшому згідно проведеного перерахунку до виникнення обставин, з якими закон пов'язує виникнення, зміну чи припинення спірних правовідносин, задоволенню не підлягають з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Зі змісту наведеної правової норми вбачається, що судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи і інтереси фізичних або права і інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому.
Таким чином, суд не може розглядати вимоги щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчиняти дії у майбутньому у зв'язку із вірогідним настанням певних наслідків, оскільки у суду на час розгляду справи відсутні підстави для прийняття рішення стосовно законності таких дій.
Щодо позовних вимог в частині визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови в перерахунку його пенсії з підстав підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям згідно довідки Головного управління статистики в Івано-Франківській області від 06.06.2017 №13-31-ЗВГ/202-17, суд зазначає наступне.
Дійсно, на момент призначення позивачу пенсії, пенсійне забезпечення державних службовців регулювалося Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723-XII.
Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» у редакції, яка була чинною станом на час призначення пенсії позивачу, передбачалось, що в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Отже, з викладених правових норм вбачається, що законодавством, чинним станом на час призначення пенсії позивачу, було передбачено право осіб, які отримують пенсію державного службовця, на перерахунок її розміру у зв'язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою і було визначено умови та порядок здійснення такого перерахунку.
Однак, в подальшому законодавство, яке регулює зазначені правовідносини, змінилось.
Так, 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, в статті 90 якого визначено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Таким чином, з 01 травня 2016 року Законом України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.
Отже, враховуючи приписи статті 90 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 01 травня 2016 року, відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.
Крім цього, пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року № 865 було передбачено, що перерахунок пенсії проводився виходячи із заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено пенсію.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року № 1013 підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям проведено з 01 грудня 2015 року. Пунктом 2 зазначеної постанови передбачено внести до постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року № 865 зміни, а саме: пункт 4 виключити; абзац перший пункту 5 викласти в такій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики». Вказані зміни застосовуються з 01 грудня 2015 року.
Конституційний Суд України в своєму рішенні від 25 січня 2012 року за №3-рп/2012 зазначив, що державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії можуть бути визнані як Законами України, так і іншими нормативно - правовими актами, зокрема, актами Кабінету Міністрів України.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 9 жовтня 1979 року у справі «Ейрі проти Ірландії» констатував, що здійснення соціально - економічних прав людини значною мірою залежить від становища в державах, особливо фінансового. Такі положення поширюються і на питання допустимості зменшення соціальних виплат, про що зазначено в рішенні цього суду у справі «Кйартан Асмундсон проти Ісландії» від 12 жовтня 2004 року.
Отже, передбачені законами соціально - економічні права не є абсолютними.
Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного розподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства.
Таким чином, оскільки постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09 грудня 2015 року № 1013 внесено зміни в постанову Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року № 865 і виключено пункт 4, яким було передбачено проведення перерахунку пенсій, призначених державним службовцям у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з 01 травня 2016 року взагалі відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців, то відмовляючи позивачу у проведенні перерахунку пенсії, суб'єкт владних повноважень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі наведеного приходжу до переконання, що на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, у відповідача були відсутні законодавчі підстави для здійснення перерахунку його пенсії з підстав підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям, у зв'язку із чим його вимоги в цій частині є необгрунтованими і задоволенню не підлягають внаслідок їх безпідставності.
Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову в цій частині позовних вимог, додатково слід зазначити, що відмова відповідача у здійсненні перерахунку пенсії позивача з підстав підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям, не призвела до зменшення розміру пенсії державного службовця, яку він отримував до цього, тобто, не відбулося звуження обсягу вже набутих ним прав та/або позбавлення його права на соціальний захист.
На підставі викладеного, ст.ст.2, 8, 17, 18, 87, 94, 99, 158-163, 183-2, 256 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати неправомірною відмову Косівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо здійснення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з включенням в заробітну плату для призначення пенсії, сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, на які нараховувавсяи внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Зобов'язати Косівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію з включенням до заробітної плати, з якої виплачується пенсія - суми матеріальних допомог на оздоровлення, матеріальних допомог на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, на які нараховувався внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до довідки Головного управління статистики в Івано-Франківській області від 06.06.2017 №13-31-ЗВГ/203-17 починаючи з 01.07.2017.
В решті в задоволенні адміністративного позову відмовити за його безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Верховинський районний суд.
Суддя: А.Б. Бучинський