
УКРАЇНА
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 201/11068/17
Провадження № 3/201/2867/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2017 року м. Дніпро
Суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Ходаківський М.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, яка надійшла з Офісу ВПП ДВС Дніпропетровського управління щодо
ОСОБА_1, р.н.о.к.п.п. - НОМЕР_1, голову правління ПрАТ «Компанія «Приват Інтертрейдінг», проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_1,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, ОСОБА_1 голова правління ПрАТ «Компанія «Приват Інтертрейдінг» несвоєчасно подав платіжне доручення на перерахування належної до сплати узгодженого податкового зобов'язання з екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення за IV квартал 2016 року у сумі 107, 36 грн. - граничний термін сплати 17 липня 2017 року, а сплачено 20 лютого 2017 року платіжним дорученням № 2126 у сумі 118, 12 грн. та несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належного до сплати узгодженого податкового зобов'язання з рентної плати за спеціальне використання води за IV квартал 2016 року у сумі 200, 56 грн. - граничний термін сплати 17 липня 2017 року, а сплачено 20 липня 2017 року платіжним дорученням № 2127 у розмірі 295, 65 грн. (порушення встановлено актом камеральної перевірки від 20 березня 2017 року № 154/28-10-46-09-15/20006660).
Податковим органом інкримінується ОСОБА_1 порушення п. 57.1 ст. 57, п. 250.2 ст. 250, п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, про поважні причини своєї неявки суду не повідомив, будучи належним чином повідомленим про дату, час і місце судового засідання, а тому суд вважає за можливе розглянути справи за відсутності особи відносно якої було складено протокол про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, якому інкримінується вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях останнього виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобовязаний повно, всебічно та обєктивно зясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Дослідженням матеріалів справи встановлено, що при складанні вищезазначеного протоколу про адміністративне правопорушення посадовою особою ДФС було поверхово викладено суть адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП інкримінованого ОСОБА_1
Відповідальність за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП настає у разі неподання або несвоєчасного подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обовязкових платежів).
Разом з цим із наявних в матеріалах справи не можливо встановити наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Одночасно суд звертає увагу на те, що Податковим кодексом України передбачено порядок оскарження в адміністративному порядку рішень податкового органу. Зазначений порядок представляє собою можливість субєкту господарювання оскаржити в адміністративному порядку (до вищестоящого податкового органу) податкове повідомлення, у випадку, якщо субєкт господарювання не погоджується з рішенням Державної податкової адміністрації України має право оскаржити його до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.
Отже, податковим законодавством України передбачено дворівневу процедуру оскарження рішень органів податкової служби та поширено презумпцію невинуватості на процедуру оскарження.
Однак матеріали справи не містять даних, які б свідчили про реалізацію прав на оскарження ОСОБА_1 рішення фіскальної служби, в той час як зясування цих обставин має суттєве значення для обєктивного вирішення справи та могло б свідчити про належне встановлення обставин порушення посадовою особою податкового законодавства.
Відповідно до статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно із п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд, -
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.П. Ходаківський