Постанова № 68384834, 21.08.2017, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.08.2017
Номер справи
759/10704/17
Номер документу
68384834
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/10704/17

пр. № 3/759/5248/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2017 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Скорін А.В., за участі прокурора Денисенко О.П., правопорушника ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, працюючого начальником сектору превенції відділу поліції № 1 Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 11/2017 від 17.07.2017 року, ОСОБА_2 12.03.2017 як суб'єкт декларування, несвоєчасно подав Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно із наказом заступника Голови-начальника Головного управління Національної поліції у м. Києві, полковника поліції Крищенко А.Є. № 449 від 17.05.2017 року, майора поліції ОСОБА_2 призначено начальником сектору превенції відділу поліції №1 (з обслуговування житлового масиву "Біличі") Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві.

ОСОБА_2 прийнято присягу та підписано пам'ятку-застереження працівника органів внутрішніх справ України про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язанй неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Пунктом 9 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, - що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 5 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно- правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно п. 1 "Положення про Святошинське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві" Святошинське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві є відокремленим структурним підрозділом Головного управління Національної поліції у м. Києві.

Із викладеного, відповідно до п.п. «З», п. 1, ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», майор поліції ОСОБА_2 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

У свою чергу, начальник сектору превенції відділу поліції №1 (з обслуговування житлового масиву "Біличі") Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, майор поліції ОСОБА_2 є суб'єктом декларування, який зазначений у абз. 15, ч. 1, ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції».

Отже, поліцейський, як суб'єкт декларування має в обов'язковому, визначеному законом порядку, подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.

Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (із змінами і доповненнями), затверджено форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування.

У п. 6 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 зазначено, що суб'єкти декларування письмово повідомляють Національне агентство про суттєві зміни у своєму майновому стані зідповідно до частини другої статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми. Паперова копія повідомлення не надсилається (не подається). Зазначена у повідомленні інформація включається до Реєстру на офіційному веб- сайті Національного агенства.

Згідно довідки начальника відділу кадрового забезпечення Святошинського УП ГУНП у м. Києві Чепіноги С.І. від 10.07.2017 року начальник сектору превенції відділу поліції №1 (з обслуговування житлового масиву "Біличі") Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві, майор поліції ОСОБА_2 на лікарняному, відпустці або у відрядженні в період з 01.01.2017 по 01.04.2017 року не перебував, що виключає наявності поважної причини неподання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Відповідно до положень п.п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції» (за текстом - Закон), до повноважень Національного агентства віднесено здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - декларація), зберігання та оприлюднення таких декларацій.

Згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

06.06.2017 року за №01-803 до Київського міського управління ДВБ Національної поліції України надійшла відповідь на запит з Державного підприємства "Українські спеціальні системи", яке здійснює адміністрування та програмно-технічне супроводження Реєстру, щодо роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у період з 01.01.2017 по 30.04.2017 року. Згідно запиту Реєстр (portal.nazk.gov.ua) не працював (був технічно недоступний суб'єктам декларування) в наступні дати та години:

02.03.2017з 9:00 по 12:00

15.03.2017з 22:00 по 23:59

16.03.2017з 0:00 по 8:00

24.03.2017з 6:00 по 8:00

26.03.2017з 12:00 по 23:59

27.03.2017з 0:00 по 7:00

28.03.2017з 1:00 по 9:00.

01 березня 2017 року, відповідно до договору дарування нежитлового приміщення, ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_3, виданий Солом'янським РУ ГУМВС України в м. Києві 03 лютого 2005 року) прийняв у дар від Приватного підприємства "Л.І.Н." (код за ЄДРПОУ 30631383), в особі якого діяла директор ОСОБА_5 (реєстраціний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2), нежитлове приміщення №1,№2 (один, два) (група приміщень №45) (в літ. А), загальною площею 31,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Відповідно до звіту про оцінку майна №АS 18-170227-019 виданому ТОВ "Інститут незалежної експертної оцінки", вартість нежитлового приміщення №1,№2 (один, два) (група приміщень №45) (в літ. А), загальною площею 31,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 становить 262 739 грн., що зазначено в п.4 договору дарування.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину не визнав, та надав звіт про оцінку майна № AS18-170814-066, зроблений ТОВ "Інститут незалежної експертної оцінки плюс", відповідно до якого ринкова вартість вищевказаного нежитового приміщення становить 78 810 грн. 50 коп., що суттєво відрізняється від вказаної суми у звіті №АS 18-170227-019 виданому ТОВ "Інститут незалежної експертної оцінки".

Прокурор Денисенко О.П. заявила клопотання про призначення судової товарознавчої експертизи, з метою усунення виявлених розбіжностей.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення правопорушника, прокурора, враховуючи те, що для правильного вирішення справи необхідні спеціальні знання, а тому суд приходить до висновку про необхідність призначити по справі товарознавчої експертизи на предмет з'ясування вартості нежитлового приміщення.

Керуючись ч. 2 ст. 172-6, 251, 273 КУпАП України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Призначити по справі судову товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, на вирішення якої поставити питання:

1. Яка дійсна вартість станом на 01 березня 2017 року нежитлового приміщення №1,№2 (один, два) (група приміщень №45) (в літ. А), загальною площею 31,8 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2

Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати матеріали адміністративної справи: 759/10704/17, пр. №3/759/5247/17 відносно ОСОБА_2

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: А.В. Скорін