Ухвала суду № 68378840, 17.08.2017, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2017
Номер справи
815/1408/17
Номер документу
68378840
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 серпня 2017 р.м.ОдесаСправа № 815/1408/17

Категорія: 8.3. 1Головуючий в 1 інстанції: Вовченко О. А.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача - судді Стас Л.В.

суддів - Турецької І.О., Косцової І.П.

за участю секретаря - Худика С.А.

за участю представника апелянта - Кучеренка І.В.

за участю представника позивача - Гринько Т.В., Галинської Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління ДФС України в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2017 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" звернувся з позовом до Головного управління ДФС в Одеській області, в якому просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0003042200 від 01.03.2017 року, за яким нарахована сума податкового зобов'язання з податку на прибуток 451 419,00 грн. та застосована штрафна санкція у розмірі 54 293,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вказане податкове повідомлення-рішення є безпідставним та таким, що не ґрунтується на нормах законодавства, оскільки в ході перевірки надавались усі первинні фінансово-господарські документи, які підтверджують правильність ведення податкового та бухгалтерського обліку TOB "ККС" та правильність здійснення оподаткування. Відповідач без всебічного розгляду первинної бухгалтерської документації, які надавав позивач, здійснив помилкові висновки, які суперечать нормам Податкового кодексу України.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2017 року - позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області № 0003042200 від 01.03.2017 року, яким нарахована сума податкового зобов'язання з податку на прибуток 451 419,00 грн. та застосована штрафна санкція у розмірі 54 293,00 грн.

В апеляційній скарзі, Головне управління ДФС в Одеській області , посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду від 06 червня 2017 року -скасувати, прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову.

Колегія суддів, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягаю задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" (далі- позивач ТОВ "ККС"), зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Чорноморської міської ради 12.09.2003 року та перебуває на податковому обліку в Іллічівській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області з 23.09.2003 року за №2091, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та розділом 2 акту перевірки від 26.10.2016 року №325/15-32-14-01/32511913.

ГУ ДФС в Одеській області на підставі направлень від 27.09.2016 року №2359/14-01, №2360/14-01, №2361/14-01, №2362/14-01, №2363/14-01, №2364/14-01, №2365/14-01, №2366/14-01 виданих ГУ ДФС в Одеській області згідно із п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20, п. 77.1 ст.77 Податкового кодексу України з урахуванням вимог п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України, згідно плану графіку на ІІІ квартал 2016 року та наказу ГУ ДФС в Одеській області від 12.09.2016 року №1427, проведена документальна планова виїзна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю "Комодити Контрол Сервіс", код за ЄДРПОУ 3251191 (з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 року по 30.06.2016 року.

26 жовтня 2016 року за результатами перевірки складено акт перевірки №325/15-32-14-01/32511913 (т.1 а.с.19-69), яким встановлено порушення ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС": п. 138.2 ст. 138 та п.п. 139.1.9. п. 139.1 ст. 139, п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст.. 134 п.44.1, п.44.2 ст.44, пп. 134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ зі змінами та доповненнями; п.2 ст.3, п.1, п.2, ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 N 996-ХІУзі змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1992450,00 грн., у тому числі по періодам звітності: 2014 рік -151752 грн., 2015 рік - 1111140 грн., -1 півріччя 2016 року - 729558 грн.; пп.168.1.2 п.168.1, пп.168.4.1 п.168.4 ст.168, пп."а" п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями, в наслідок чого встановлено неперерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб у сумі 2301,15 грн.

На підставі вказаного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 14.12.2016 року №0011251401, яким за порушення позивачем пп.16.1.2, пп.16.1.3, п.16.1, п.44.1, п.44.2 ст.44,п. 138.2 ст. 138, п.п. 139.1.9. п. 139.1 ст. 139, п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст.. 134 Податкового кодексу України ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств у розмірі 2202794,00 грн., з яких: 1 984 463,00 грн. - за податковим зобов'язанням; 218 331 (за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1 а.с.15).

01 березня 2016 року Головним управління Державної фіскальної служби в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003042200 року, яким на підставі акту перевірки №325/15-32-14-01/32511913 від 26.10.2016 року, висновку щодо розгляду заперечень №74/15-32-14-01/32511913 від 09.12.2016 року рішення про результати розгляду скарги ДФС України №3326/6/99-99-11-01-01-25 від 17.02.2017 року, за порушення пп.16.1.2, пп.16.1.3, п.16.1, п.44.1, п.44.2 ст.44,п. 138.2 ст. 138, п.п. 139.1.9. п. 139.1 ст. 139, п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст.134 Податкового кодексу України ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств у розмірі 505 720,00 грн., з яких: 451 419,00 грн. - за податковим зобов'язанням; 54 293,00 (за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1 а.с.17).

До вказаного податкового повідомлення рішення відповідачем складено розрахунок штрафних санкцій (т.1 а.с.18).

Вказані висновки відповідача обґрунтовані наступним.

Так, обґрунтовуючи рішення від 17.02.2017 року №3326/6/99-99-11-01-01-25, яким скаргу ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" частково задоволено, скасовано податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 14.12.2016 №0011251401 в частині збільшення податку на прибуток за рахунок зменшення перевіркою витрат скаржника за 2015 рік -1 півріччя 2016 року по операціях з ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ", ФОП ОСОБА_4 і у відповідній частині штрафні санкції, а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін, Державна фіскальна служба України зазначає, що в акті перевірки зазначено, що на порушення п. 138.2 ст. 138 та п.п. 139.1.9. п. 139.1 ст. 139, п.п. 134.1.1 п. 134.1. ст.. 134 п.44.1, п.44.2 ст.44, Податкового кодексу України, платником занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 1984463 грн. (у тому числі: 2014 рік - 143765 грн., 2015 рік - 1111140 грн., 1 півріччя 2016 року - 729558 грн.). Перевіркою встановлено завищення витрат ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року на 758577,34 грн. та безпідставне формування витрат з 01.01.2015 року по 30.06.2016 в сумі 5765228 грн. по взаємовідносинах з ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ". До перевірки надано договір від 20.01.2014 року №2001/14, укладений ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" (Замовник) з ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" (Виконавець) про надання інспекторських послуг, рахунки на сплату та акти виконаних робіт. В актах наданих послуг не наведено інформації щодо використаних матеріалів, не зазначено інформації, в якому саме морському порту України виконано роботи. Крім того, відповідно до наданих до перевірки документів, а саме журналів ордерів по 631 рахунку та акту звірки взаємних розрахунків за 2014 рік з контрагентом ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" встановлено внесення недостовірної інформації по актам від 26.11.2014 року №14/07-013, від 26.11.2014 року, №14/07-014, від 26.11.2014 року №14/07-015 - невідповідність дат, та від 05.12.2014 року №15/07- 02, від 21.12.2014 року №15/07-03, від 24.12.2014 року №15/07-04, від 26.12.2014 року №15/07-06 - невідповідність сум наданих послуг.

Відповідно до звіту про фінансові результати за 2014 рік ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) складає 2 880 100 грн. та собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) складає 2 294,600 грн. в той час, як обсяг доходу за 2014 рік ФОП ОСОБА_5, ІПН НОМЕР_2 складає 2 838 170 грн. та сплачено до бюджету лише 2 153,53 грн. Дана інформація свідчить про те, що єдиним виконавцем при наданні послуг ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" є ФОП ОСОБА_5, а замовником ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" на загальну суму 758 577,34 грн., та про той факт, що для виконання вказаних послуг не залучались інші субпідрядні організації.

Відповідно до звіту про фінансові результати за 2015 рік та 1 півріччя 2016 року ТОВ "СК- УНІВЕРСАЛ" чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) складає 1 169 4600 грн. та собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) складає 9 446 300 грн. в той час як обсяг доходу за 2015 рік та 1 півріччя 2016 року ФОП ОСОБА_5, ІПН НОМЕР_2 складає 4 576 401,51 грн. та сплачено до бюджету лише 113 242,24 грн. Дана інформація свідчить про те, що єдиним виконавцем при наданні послуг ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" є ФОП ОСОБА_5, а замовником TOB "ККС" на загальну суму 5 989 494,69 грн., та про той факт, що для виконання вказаних послуг не залучались інші субпідрядні організації.

Крім того, відповідно до документів наданих до перевірки, а саме журналів ордерів по 631 рахунку та Акту звіряння взаємних розрахунків за період 2014 рік між контрагентом ТОВ "СК- УНІВЕРСАЛ" встановлено внесення недостовірної інформації по актам 14/07-013 від 26.11.2014 року, 14/07-014 від 26.11.2014 року, 14/07-015 від 26.11.2014 року - невідповідність дат, та 15/07-02 від 05.12.2014 року, 15/07-03 від 21.12.2014 року, 15/07-04 від 24.12.2014 року, 15/07-06 від 26.12.2014 року - невідповідність сум наданих послуг, у зв'язку з чим технічно завищено показник витрат на загальну суку 40116,97 грн.

Згідно з висновками акта перевірки, ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" безпідставно сформувало витрати по взаємовідносинах з ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року на суму 758 577,34 грн. та завищено витрати за рядком 2050 Звіту про фінансові результати "Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)" за рахунок витрат, використання яких не доведено в межах господарської діяльності платника податку за період з 01.01.2015 року по 31.03.2016 року на загальну суму 5765228 грн. та безпідставно сформувало витрати за період з 01.01.2015 по 30.06.2016 в сумі 2751658 грн. по взаємовідносинах з ФОП ОСОБА_5

Також, в період проведення перевірки встановлено, що ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" здійснювало експортні операції з відвантаження зернових культур та олії соняшникової нерафінованої шляхом укладання ряду комісійних договорів з підприємствами ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД" і ТОВ "ДЖИНІСТРА". Предметом договорів комісії є: комітент (ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС") доручає, а Комісіонер приймає зобов'язання здійснювати реалізацію нерезидентам України продукції, що належить Комітенту. Комісіонер самостійно від свого імені за рахунок Комітента укладає експортні контракти купівлі-продажу товару (далі - експортний контракт), здійснює транспортування товару згідно з базисом поставки за зовнішньоекономічним контрактом, укладає необхідні договори для митного оформлення товару при відправці і виробляє всі необхідні митні платежі.

За результатами реалізації товарів комісіонерами ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД" і ТОВ "ДЖИНІСТРА" було надано звіти комісіонерів. За результатами даних звітів від комісіонерів ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД" і ТОВ "ДЖИНІСТРА" на адресу комітента ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" було перераховано грошові кошти на загальну суму 21136518,44 грн. Також, від комітента, як комісійна винагорода та делькредере, на адресу комісіонерів ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД" і ТОВ "ДЖИНІСТРА" було здійснення перерахування коштів в сумі 163527,13 грн., станом на 30.06.2016 по даним контрагентам за кредитом "631" рахунку обліковується заборгованість за даним операціями на загальну суму 389919,35 грн. В кожному звіті комісіонера зазначено згідно з якою митною деклараціє відбулося відвантаження товару нерезиденту. Перевіркою даних митних декларацій було встановлено що ціна (фактична вартість в гривні) вказана в них відрізняється від ціни (в гривні) яка зазначена в звітах комісіонера.

В акті перевірки зазначено, що ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" шляхом внесення недостовірних даних до податкової декларації з податку на прибуток, здійснило заниження власної дохідної частини при реалізації товарів за договором комісії на загальну суму 1 709 188,22 грн.

Таким чином, ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" порушено п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, що призвело до заниження показника у рядку 02 Податкових декларацій з податку на прибуток підприємства за перевіряємий період на суму 1709188,22 грн.

За результатами розгляду акта перевірки ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення - рішення від 14.12.2016 року №0011251401 на 1984463 грн. податку на прибуток і застосованих 218331 грн. штрафних санкцій.

Враховуючи викладене, Державна фіскальна служба України, керуючись главою 4 розділу II Податкового кодексу України, скасувала податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 14.12.2016 №0011251401 в частині збільшення податку на прибуток за рахунок зменшення перевіркою витрат скаржника за 2015 рік -1 півріччя 2016 року по операціях з ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ", ФОП ОСОБА_4 і у відповідній частині штрафні санкції, а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишила без змін.

Відповідно до частини першої статті 3 Господарського кодексу України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Згідно з пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Як вбачається з наявної в матеріалах справи інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" видами діяльності позивача за КВЕД є: 52.22 Допоміжне обслуговування водного транспорту; 52.24 Транспортне оброблення вантажів; 52.29 Інша допоміжна діяльність у фері транспорту; 71.20 Технічні випробування та дослідження (основний).

Судом також встановлено, що в межах здійснення своєї господарської діяльності ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" (замовник) та ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" (субпідрядник або виконавець) укладено договір про надання інспекторських послуг від 20.01.2014 року №2004/14 (т.2 а.с.1-10), який вступив в силу з дня його підписання та зі строком дії до 20.01.2015 року.

Розділом 1 даного договору визначено, що в порядку і на умовах визначеним цим договором, субпідрядник зобов'язується по заяві заявника надати за плату наступні інспекторські послуги (що в подальшому іменуються Послуги), указані в Додатках до даного договору, які є невід'ємними частинами Договору, а замовник зобов'язується оплатити надані послуги в порядку, визначеному договором. Перелік послуг вказується в письмових додатках до договору (заявках-інструкціях) замовника, які предоставлені їм субпідпідряднику шляхом електронного (факсимільного) зв'язку на кожну інспекцію окремо. Детальна інформація про інспекторські послуги. Які надаються по даному договору, а також розмір плати за послуги субпідрядника, передбачені даним договором, містяться в додатках до даного договору.

01 червня 2014 року ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" (замовник) та ТОВ "СК УНИВЕРСАЛ" (субпідрядник або виконавець) укладено додаткову угоду №1 до договору №2004/14 "Про надання інспекторських послуг" про надання інспекторських послуг згідно п.1.3. (т.2 а.с.11-13).

На підтвердження виконання умов вищевказаного договору ТОВ "ККС" надано до суду заявки на проведення робіт, сюрвейєрські звіти, фото звіти, акти здачі-прийняття робіт (надання послуг), номінації (т.2 а.с.13-250, т.3 а.с.2-74)

Згідно вказаних документів ТОВ "СК УНИВЕРСАЛ" надавало ТОВ "ККС" наступні види послуг: відбір проб згідно GАFTA, формування проб і відправка в Одесу, перевірки природності трюмів до погрузки, драфт-сюрвей, експрес-аналалізи лотових зразків, спостереження за погрузкою, пломбування трюмів, послуги раборанта-трюмів та ін.

В свою чергу, на підтвердження здійснення оплати за вказані послуги позивачем надано до суду: платіжні доручення №65 від 21.05.2015 року, №71 від 22.01.2015 року. №83 від 26.01.2015 року, №84 від 26.01.2015 року, №676 від 05.08.2014 року, №675 від 05.08.2014 року, №812 від 18.09.2014 року, №813 від 18.09.2014 року, №897 від 16.10.2014 року, №895 від 16.10.2014 року, №896 від 16.10.2014 року, №1046 від 21.11.2014 року, №1045 від 21.11.2014 року, №1047 від 21.11.2014 року, №1049 від 24.11.2014 року, №1079 від 04.12.2014 року, №1115 від 11.12.2014 року, №1148 від 19.12.2014 року, №1147 від 19.12.2014 року (т.3 а.с.75-93).

Окрім того на підтвердження належного виконання умов договору ТОВ "ККС" та ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" представником позивача надано до суду копію заяви ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ", адресовані до прикордонної служби та митного посту щодо проведення робіт ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" на іноземних суднах та в зонах митного контролю (т.6 а.с.93-95).

На спростування доводів податкового органу про відсутність у контрагента позивача ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" трудових ресурсів, представником позивача надано до суду перелік фахових працівників, які знаходились в трудових відносинах в ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ" (т.6 а.с.94-108).

Колегія суддів також зазначає, що в матеріалах справи відсутні жодні докази, які б свідчили про господарські відносини між ТОВ "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" та ФОП ОСОБА_4

Також, судом встановлено, що між ТОВ "ККС" (комітент) та ТОВ ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД" (комісіонер) укладено догори комісії: №45 від 28.04.2014.(т.5 а.с.1-2) з додатком №1 до нього від 28.02.2014 року (т.5 а.с.3); №85 від 31.03.2014 року (т.5 а.с.10-11) з додатком №1,№2,№3 до нього (т.5 а.с.12); №145 від 27.06.2014 року (т.5 а.с.27-28) з додатком №1 до нього від 27.06.2014 року (т.5 а.с.29); №176 від 21.08.2014 року (т.5 а.с.39-40) з додатком №1 до нього від 21.08.2014 року (т.5 а.с.41); №219 від 30.09.2014 року (т.5 а.с.53-54) з додатком №1 до нього від 30.09.2014 року (т.5 а.с.55); №289 від 28.11.2014 року (т.5 а.с.62-63) з додатком №1 до нього від 28.11.2014 року та додатковою угодою (т.5 а.с.64-65); №333 від 29.12.2014 року (т.5 а.с.76-77) з додатком №1 до нього від 19.12.2014 року та додатковою угодою (т.5 а.с.78-79); №302 від 12.12.2014 року (т.5 а.с.88-89) з додатками №1,№2, №3, №4, №5 до нього від (т.5 а.с.90-94); №76 від 16.07.2015 року (т.5 а.с.127-128) з додатком №1 до нього від 18.09.2015 року (т.5 а.с.130); №77 від 21.07.2015року (т.5 а.с.137-138) з додатком №1 до нього від 21.07.2015 року (т.5 а.с.139); №125 від 10.09.2015 року (т.5 а.с.146-147) з додатком №1 до нього від 19.10.2015 року та додатковою угодою (т.5 а.с.148-149); №160 від 21.09.2015 року (т.5 а.с.156-157) з додатком №1 до нього від 22.03.2016 року (т.5 а.с.158); №181 від 16.10.2015 року (т.5 а.с.182-183) з додатком №1 до нього від 29.02.2016 року та додатком №2 від 17.05.2016 року (т.5 а.с.184-185);

Згідно умов вищевказаних договорів комітент доручає, а комісіонер приймає на себе обов'язок здійснити реалізацію нерезидентам України продукцію, що належить комітенту. Асортимент, ціна та інші характеристики вказаної продукції визначаються в специфікаціях, що оформлені у вигляду додатків до даного договору та є його невід'ємною частиною. Комісіонер самостійно від свого імені за рахунок комісіонера укладає експортні договори купівлі продажу товару, здійснює транспортування товару у відповідності до бази постачання по зовнішньоекономічному контракту. Укладає необхідні договори для митного оформлення товару при відправці і виробництві всі необхідні митні платежі.

Пунктами 3.1 та 3.2 договорів комісії визначено, що експортна ціна товару вказується в специфікаціях (додатках). Розрахунок між комітентом та комісіонером за проданий товар здійснюється не пізніше 30-ти календарних днів з моменту оформлення експортної вантажної митної декларації. Платежі комітенту за реалізований товар комісіонер здійснює в гривнях України по курсу НБУ на дату оформлення вантажної митної декларації.

На підтвердження виконання цього договору позивачем надано до суду акти прийому-передачі товару, звіти комісіонера, акти виконання робіт, вантажно-митні декларації (т.5 а.с.4-9, 13-26, 30-38, 42-52, 56-61, 66-75, 80-87, 95-126, 131-136, 140-145, 150-155, 159-181, 186-211).

В свою чергу, на підтвердження здійснення оплати за поставлений товар по вищевказаним договорам, які були укладені між ТОВ "ККС" та ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД", з боку позивача до суду надані виписки по рахункам (т.5 а.с.223-266,268).

В межах здійснення своєї господарської діяльності між позивачем та ТОВ "ДЖИНІСТРА" укладено договір комісії №6 від 29.01.2015 року (т.5 а.с.212-213) з додатком №1 до нього від 29.01.2015 року та додатковою угодою (т.5 а.с.214). Згідно умов вищевказаного договору комітент доручає, комісіонер приймає на себе обов'язок здійснити реалізацію нерезидентам України продукцію, що належить комітенту. Асортимент, ціна та інші характеристики вказаної продукції визначаються в специфікаціях, що оформлені у вигляду додатків до даного договору та є його невід'ємною частиною. Комісіонер самостійно від свого імені за рахунок комісіонера укладає експортні договори купівлі продажу товару, здійснює транспортування товару у відповідності до бази постачання по зовнішньоекономічному контракту. Укладає необхідні договори для митного оформлення товару при відправці і виробництві всі необхідні митні платежі.

Пунктами 3.1 та 3.2 договорів комісії визначено, що експортна ціна товару вказується в специфікаціях (додатках). Розрахунок між комітентом та комісіонером за проданий товар здійснюється не пізніше 30-ти календарних днів з моменту оформлення експортної вантажної митної декларації. Платежі комітенту за реалізований товар комісіонер здійснює в гривнях України по курсу НБУ на дату оформлення вантажної митної декларації.

На підтвердження виконання цього договору позивачем надано до суду акти прийому-передачі товару, звіт комісіонера, акти виконання робіт, вантажно-митні декларації, повідомлення про фактичне ввезення товару (т.5 а.с.215-220).

На підтвердження здійснення оплати за поставлений товар по вищевказаним договорам, які були укладені між ТОВ "ККС" та ТОВ "ДЖИНІСТРА", з боку позивача до суду надані виписку по рахунку (т.5 а.с.267)

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Таким чином, проведення будь-якої господарської операції підприємства фіксується та підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік.

Частинами 1, 2 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: ; дату складання назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Первинні документи, складені в електронній формі, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.

Відповідно до пп. 14.1.27. п.14.1 ст 14 Податкового кодексу України в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Підпунктом 139.1.9 пункту 139.1 ст. 139 Податкового кодексу України в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, визначено, що витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Статтею 134 Податкового кодексу України визначено, що об'єктом оподаткування є:прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Колегія суддів погоджується з думкою суду першої інстанції, що укладені вищевказані договори між позивачем ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ", ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД", ТОВ "ДЖИНІСТРА" у повній мірі відповідають вимогам ст. 203 Цивільного кодексу України, ст. 180 Господарського кодексу України щодо його змісту, жодне положення договору не суперечить інтересам держави та суспільства, не порушує будь-чиїх прав.

Незважаючи на наявність первинних документів та їх дослідження під час перевірки перевіряючими зроблений висновок про порушення позивачем норм податкового законодавства та заниження податку на прибуток. В акті відсутній взаємозв'язок щодо зазначення які саме порушення податкового законодавства допущені позивачем з посиланням як на доказ на відповідні первинні документи, які підтверджують ці порушення. Жодного належного доказу того, що договори були укладені без мети їх здійснення перевіряючими не зазначено в акті перевірки, а також не зазначено представником ГУ ДФС в Одеській області як суб'єктом владних повноважень, який відповідно до ст.71 КАС України повинен довести правомірність своїх рішень в запереченнях на позов.

Окрім того ТОВ "ККС" на підтвердження наявності фактичної можливості виконувати вищевказані договори комісії, а також на підтвердження економічної доцільності для контрагентів їх укладати надано до суду: балансову довідку основних засобів, балансову довідку, довідку, бухгалтерську довідку, свідоцтва про атестацію (т.6 а.с.34-71)

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов вірного висновку про підтвердження фактичного здійснення позивачем господарських операції з контрагентами ТОВ "СК-УНІВЕРСАЛ", ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ ТІД", тов. "ДЖИНІСТРА", а також про добросовісність дій платника податку, яка полягає у відповідності вчинених ним дій господарській меті.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення (ч. 1 ст. 71 КАС України), В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову (ч.2 ст. 71 КАС України).

Відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності прийнятого ним податкове повідомлення-рішення № 0003042200 від 01.03.2017 року, яким нарахована сума податкового зобов'язання з податку на прибуток 451 419,00 грн. та застосована штрафна санкція у розмірі 54 293,00 грн.

Статтею 159 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У відповідності до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 195, 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДФС України в Одеській області - залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06 червня 2017 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМОДИТИ КОНТРОЛ СЕРВІС" до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту виготовлення її в повному обсязі.

Головуючий :

Судді: