Постанова № 68378479, 17.08.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2017
Номер справи
812/457/16
Номер документу
68378479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.3.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 серпня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/457/16

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Шембелян В.С.

при секретарі судового засідання: Олійник О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Управління Державної казначейської служби України у м.Сєвєродонецьку Луганської області про стягнення бюджетної заборгованості у формі пені за несвоєчасне повернення бюджетного відшкодування,-

ВСТАНОВИВ:

12 травня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" до Державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області, Управління Державної казначейської служби України у м.Сєвєродонецьку Луганської області про стягнення бюджетної заборгованості у формі пені за несвоєчасне повернення бюджетного відшкодування.

09.08.2017 позивачем через канцелярію суду надано уточнюючий позов ( т.2 а.с.240-260), відповідно до якого позивач просить суд:

- зобов'язати управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" (ідентифікаційний код: 31337612) бюджетну заборгованість у формі пені за несвоєчасне повернення бюджетного відшкодування у розмірі 1 116 039,40 грн, в тому числі

за вересень 2012 року у сумі 35938,47 грн,

за лютий 2013 року в сумі 2587,61 грн,

за серпень 2013 року у сумі 5883,62 грн,

за січень 2014 року у сумі 999,71 грн,

за червень 2014 року у сумі 198304,87 грн,

за липень 2014 року у сумі 124409,79 грн,

за серпень 2014 року у сумі 187931,42 грн,

за вересень 2014 року у сумі 219388,99 грн,

за листопад 2014 року у сумі 340575,37 грн.

В обгрунтування уточнених позовних вимог позивачем зазначено, що позивач подав податкові декларації з ПДВ, а саме: за вересень 2012 року, за лютий 2013 року, за серпень 2013 року, за січень 2014 року, за листопад 2014 року, за червень 2014 року, за липень 2014 року, за вересень 2014 року, за серпень 2014 року.

Відповідно до п. 200.12. ст. 200 ПК України Державна податкова інспекція у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, як контролюючий орган, була зобов'язана у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно з п. 200.13. ст. 200 ПК України на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу Відповідач, як орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Усі бюджетні відшкодування Відповідачем надавались несвоєчасно.

Згідно з п. 200.23. ст. 200 ПК України суми податку, не відшкодовані Позивачу протягом визначеного ПК України строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

ТОВ "Кларіант Україна" листом від 18.01.2016 р. № 31 звернулось до ДПІ у м. Сєвєродонецьку щодо нарахування пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ за періоди по даній справі.

Але, ДПІ у м. Сєвєродонецьку листом № 1672/12-14-20-02-24 від 16.02.2016 р. надало абстрактну відповідь, фактично ухиляючись від відповіді щодо нарахування пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ за періоди 2012-2014 років.

ТОВ "Кларіант Україна" знов листом від 14.03.2016 р. № 120 звернулось до ДПІ у м. Сєвєродонецьку з цього ж питання та з урахуванням отриманої відповіді, але, як й в попередньому своєму листі ДПІ у м. Сєвєродонецьку надало абстрактну відповідь листом № 4376/10/12-14-07-62 від 05.04.2016 р.

ТОВ "Кларіант Україна" проведено розрахунок пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ за вересень 2012 року, за лютий 2013 року, за серпень 2013 року, за січень 2014 року, за червень 2014 року, за липень 2014 року, за серпень 2014 року, за вересень 2014 року, за листопад 2014 року. Таким чином розмір пені складає 1116039,40 грн.

На підставі вищевикладеного позивач просив стягнути на користь ТОВ "Кларіант Україна" бюджетну заборгованість у формі пені за несвоєчасне повернення бюджетного відшкодування у загальному розмірі 1116039,40 грн, справу розглянути за його відсутності.

Представник першого відповідача - Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області позовні вимоги не визнав, надав суду письмові заперечення (том І а.с. 175-177, 212-218), в яких посилався на наступне.

Порядку нарахування пені на суму простроченого бюджетного відшкодування та механізму її виплати платнику податку не визначено.

Механізм відшкодування сум податку на додану вартість, заявлених до відшкодування на поточний рахунок платника в обслуговуючому банку за деклараціями, поданими в умовах дії Податкового кодексу України, на момент спірних правовідносин повинен був здійснювати відповідно до встановлених термінів проведення наступних процедур:

1 - Проведення камеральної перевірки сум ПДВ, що підлягають відшкодуванню на поточний рахунок платника - 30 календарних днів, наступних за граничним терміном подання податкової звітності (у разі, якщо граничний термін подання податкової звітності припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем).

2 - Проведення документальної перевірки сум ПДВ - 30 календарних днів, наступних за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

Для посадових осіб органів ДПС під час проведення перевірок достовірності нарахування платниками сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість підставою для висновків щодо правомірності заявлених до відшкодування сум є матеріали, перелік яких наведено у статті 83 Податкового кодексу України, зокрема, це податкова інформація.

3 - Формування та передача до органів Державної казначейської служби висновку про суми відшкодування податку на додану вартість - 5 робочих днів, наступних за датою підтвердження за результатами проведених перевірок, в т.ч. з урахуванням зустрічних звірок, сум бюджетного відшкодування.

4 - Проведення відшкодування органами Державної казначейської служби протягом 5 операційних днів, наступних за датою передачі висновку до органів Державної казначейської служби.

Відлік процесу опрацювання заявленого бюджетного відшкодування розпочинається від дати, наступної за граничним терміном подання декларацій до органу ДПС.

За умови порушення встановлених термінів виникає бюджетна заборгованість.

Відповідач зазначив, що такий порядок відшкодування не спростовується й позивачем у адміністративному позові, проте розрахунок пені будується зовсім на іншому порядку з іншими термінами, що складений позивачем на свою користь та може скорочувати термін відшкодування та виникнення бюджетної заборгованості з 74 днів, що була встановлена ПКУ на той момент до 27-28 днів у розрахунку.

Наведений порядок відшкодування розповсюджується лише на процедуру автоматичного бюджетного відшкодування.

Наприклад. Лютий 2013 року: зазначається, що контролюючий орган мав повернути суму бюджетного відшкодування ПДВ 17.04.2013 року. Проте строк подачі декларації за лютий 2013 року складає 20.03.2013 року. За умови, що по вказаній декларації сума бюджетного відшкодування була підтверджена документальною перевіркою.з граничним терміном 20.05.2013 року, висновок поданий до УДКСУ у м. Сєвєродонецьку 26.04.2013 року, сума відшкодована 29.04.2016 року. Бюджетної заборгованості не існувала.

Серпень 2013 року: зазначається, що контролюючий орган повернув підприємству суму бюджетного відшкодування за серпень 2013 року лише 29.11.2013 року. Однак, ДШ у м. Сєвєродонецьку відповідний висновок був наданий до УДКСУ у м. Сєвєродонецьку ще 30.10.2013 року. Подальший процес з проведення бюджетного відшкодування знаходився у компетенції органів Казначейства та не залежав від контролюючих органів.

Просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Представник другого відповідача - управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області в судове засідання не прибув, справу просив розглянути за його відсутності, заперечень проти позову суду не надав.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

ТОВ "Кларіант Україна" (код ЄДРПОУ 31337612) зареєстровано в якості юридичної особи та перебуває на податковому обліку у ДПІ в м. Сєвєродонецьку, є платником податку на додану вартість (том І а.с.9-14).

Згідно з п. 200.1, п.п. "б" п. 200.4 ст. 200 ПК України, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету.

Пунктом 200.7 ст. 200 ПК України передбачено, що Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. У такій заяві платник податку зазначає про його відповідність або невідповідність критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті.

На виконання вимог зазначених положень Податкового кодексу України позивачем подано до ДПІ у м. Сєвєродонецьку податкові декларації з ПДВ та заявлено ПДВ до бюджетного відшкодування, а саме: : за вересень 2012 року- 1139309,00 грн, за лютий 2013 року- 954017,00 грн, за серпень 2013 року- 655531,00 грн, за січень 2014 року- 359857,00 грн, за березень 2014 року - 365586,00 грн, за листопад 2014 року- 1237211,00 грн, за червень 2014 року- 1260032,00 грн, за липень 2014 року- 523574,00 грн, за вересень 2014 року - 982344,00 грн, за серпень 2014 року - 728138,00 грн (том І а.с.15-119).

ДПІ у м.Сєвєродонецьку проведено камеральну перевірку податкової декларації з ПДВ за вересень 2012 року за результатами якої 08.11.2012 складено висновок № 1258/15-31337612 про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ ( том 2 а.с.4-11).

25.04.2013 складено довідку у формі висновку № 700/15/31337612 згідно висновків якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ у декларації за лютий 2013 року ( том 2 а.с. 12-16).

18.10.2013 складено довідку № 613/12-14-15-03/14-31337612 у формі висновку, згідно якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2013 року ( том 1 а.с. 225-227).

12.03.2014 складено довідку № 350/12-14-15-03/14-31337612 у формі висновку згідно якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за січень 2014 року (том І а.с.228-230).

11.09.2014 складено акт № 1163/12-14-15-03/14-31337612 згідно висновків якого підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за червень 2014 року (том І а.с.242-245).

12.05.2014 складено довідку № 774\12-14-15-03/14-31337612 у формі висновку згідно якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за березень 2014 року (том І а.с.238-241).

20.10.2014 складено акт № 1292/12-14-15-03/14-31337612 згідно висновків якого підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за липень 2014 року (том І а.с.234-237).

23.11.2014 складено довідку № 1592/12-14-15-03/14-31337612 у формі висновку згідно якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за вересень 2014 року (том І а.с.248-251).

22.10.2014 складено довідку № 1302/12-14-15-03/14-31337612 у формі висновку згідно якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за серпень 2014 року (том І а.с.222-224).

06.01.2015 складено довідку № 3/12-14-15-03/14-31337612 у формі висновку згідно якої підтверджено відсутність порушень при відображенні бюджетного відшкодування ПДВ за листопад 2014 року (том І а.с.219-221).

29.03.2013 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за вересень 2012 року.

29.04.2013 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за лютий 2013 року.

29.11.2013 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за серпень 2013 року.

02.04.2014 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за січень 2014 року.

25.05.2015 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за червень 2014 року.

20.05.2014 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за березень 2014 року.

31.08.2015 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за липень 2014 року.

31.08.2015 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за вересень 2014 року.

30.09.2015 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за серпень 2014 року.

04.12.2015 органами УДКСУ у м.Сєвєродонецьку було відшкодовано Позивачу ПДВ по декларації за листопад 2014 року.

Листом від 18.01.2016 ТОВ «Кларіант Україна» звернулось до податкового органу з проханням про надання до відділу Державного казначейства у м.Сєвєродонецьку висновків, щодо нарахування та повернення сум пені пов'язаних з несвоєчасним відшкодуванням податку на додану вартість за періоди: вересень 2012 року, лютий 2013 року, серпень 2013 року, січень 2014 року, березень 2014 року, листопад 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, вересень 2014 року, серпень 2014 року ( том 1 а.с.120-123).

ДПІ у м.Сєвєродонецьку розглянула лист від 18.01.2016 та повідомила, що з метою організації відшкодування сум ПДВ, заявлених на поточний рахунок, ДПІ у м. Сєвєродонецьку відповідності до Порядку № : 8/23, регулярно направлено до органів доходів і зборів вищого рівня зведену інформацію про можливі загальні обсяги відшкодування ПДВ грошовими коштами. Після надходження узагальнених матеріалів, ДПІ у м. Сєвєродонецьку забезпечено оперативне формування висновків про суми бюджетного відшкодування ПДВ, а після надходження відповідного дозволу органу доходів і зборів України вищого рівня (надходження узагальненої інформації) оперативне надання до органів Державної казначейської служби України для перерахування цих коштів на поточний рахунок підприємства ( том 1 а.с.124-125).

Листом від 14.03.2016 ТОВ «Кларіант Україна» знов звернулось до податкового органу ( том 1 а.с.126).

05.04.2016 ДПІ у м.Сєвєродонецьку надала відповідь згідно з якою зазначила, що з системного аналізу норм національної правової системи випливає, що саме на контролюючий орган доходів і зборів центрального рівня (ДПА України, ДПС України, Міндоходів України, ДФС України) та контролюючий орган доходів і зборів територіального рівня ( ОДПА,ОДПС, ГУ Міндоходів, ГУ ДФС) у відповідному регіоні (по заявлених сумах до 100 тис. грн.) ) покладені повноваження визначення дозволу та терміну подання висновків про суми відшкодування ПДВ органами ДПА (ДПС, Міндоходів, ДФС) у районах та містах до органів ДКС України, натомість контролюючі органи доходів і зборів територіального рівня (ДПІ у районах, містах, об'єднані ДПГ) позбавлені повноважень що самостійного прийняття такого рішення ( том 1 а.с.127).

Відповідно до п. 200.10 ст. 200 ПК України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених пунктом 200.11 цієї статті, - за результатами перевірки, зазначеної у такому пункті, що проводяться відповідно до цього Кодексу.

Сума бюджетного відшкодування вважається узгодженою контролюючим органом з дня, наступного за днем закінчення терміну проведення камеральної перевірки, у разі якщо камеральна перевірка проведена не була або за результатами проведення перевірки податкове повідомлення-рішення не було надіслано платнику податку у строк, визначений цим Кодексом.

Згідно з п. 200.12 ст. 200 ПК України контролюючий орган зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки:

або подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету;

або за заявою платника податку до відповідного контролюючого органу зарахувати таку суму в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п. 7 Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2011 р. N39 орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку зобов'язаний подати органові державної казначейської служби висновок протягом: п'яти робочих днів після закінчення перевірки платника податку, який не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість.

Відповідно до п. 200.13 ст. 200 ПК України на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Оскільки заявлена сума бюджетного відшкодування не була відшкодована у повному обсязі у встановлені строки, позивач звернувся до суду.

З платіжного доручення № 36872 від 04.12.2015 вбачається, що позивачу відшкодовано ПДВ за декларацією за листопад 2014 року, від 30.09.2015 № 31779 - за серпень 2014 року, від 31.08.2015 № 29150 - за липень 2014 року, від 31.08.2015 № 29149 - за вересень 2014 року, від 25.05.2015 № 19533 - за травень 2014 року, від 25.05.2015 № 19532- за червень 2014 року, від 02.04.2014 № 520-20 - за січень 2014 року, від 29.11.2013 № 1973-20 - за серпень 2013 року, від 29.04.2013 № 504-20 - за лютий 2013 року, від 28.03.2013 № 257-20 - за вересень 2014 року (том І а.с.128-137).

Отже, всупереч приписам ст. 200 ПК України, бюджетне відшкодування з ПДВ за вересень 2012 року, лютий 2013 року, серпень 2013 року, січень 2014 року, березень 2014 року, листопад 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, вересень 2014 року, серпень 2014 року в строки, передбачені ст. 200 ПК України УДКСУ в м. Сєвєродонецьку не було здійснено перерахування бюджетного відшкодування з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок ТОВ "Кларіант Україна".

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що Відповідачами прострочено перерахування на банківський рахунок Позивача бюджетного відшкодування з податку на додану вартість щодо суми заборгованості за вересень 2012 року, лютий 2013 року, серпень 2013 року, січень 2014 року, березень 2014 року, листопад 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, вересень 2014 року, серпень 2014 року.

Перевіряючи розрахунок позивача, суд враховує кількість днів прострочення, облікову ставку Національного банку України в зазначені періоди та виходить з наступного.

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за вересень 2012 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за вересень 2012 року складає - 1 139 309,00 грн.

Граничний термін для подачі декларації на додану вартість за вересень 2012 року сплинув 22 жовтня 2012 року (з урахуванням, що 20-й день припадав на вихідний), а відтак контролюючий орган мав провести камеральну перевірку до 12 листопада 2012 року.

Протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки ДПІ мала надати висновок до управління Держказначейства. Тобто останній день цього строку - 15.11.2012. УДКС України протягом трьох робочих днів мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 20.11.2012 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на користь Позивача відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 21.11.2012 року, і станом на 29.03.2013 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 128 календарних днів.

На момент виникнення пені (21.11.2012 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 7,5%.

Таким чином сума пені за період з 21.11.2012 року по 29.03.2013 року = (1139309,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 7,5% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 128 днів (прострочення відшкодування) / 365 днів.

Таким чином сума пені дорівнює: 35 958 (тридцять п'ять тисяч дев'ятсот п'ятдесят вісім) гривень 47 копійки (1139309,00 *7,5%* 120%* 128)/365 = 35958 грн. 47 коп.

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за лютий 2013 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за лютий 2013 року складає - 954 017,00 грн.

Граничний термін для подачі декларації на додану вартість за лютий 2013 року сплинув 20 березня 2013 року, а відтак контролюючий орган мав провести камеральну перевірку до 09 квітня 2013 року.

Протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки ДПІ мала надати висновок до управління Держказначейства. Тобто останній день цього строку - 12.04.2013 року. УДКС України протягом трьох робочих днів мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 17.04.2013 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на користь Позивача відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 18.04.2013 року, і станом на 29.04.2013 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 11 календарних днів.

На момент виникнення пені (18.04.2013 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 7,5%.

Таким чином сума пені за період з 18.04.2013 року по 29.04.2013 року = (954017,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 7,5% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 11 днів (прострочення відшкодування) /365 днів

Таким чином сума пені дорівнює: 2587 (дві тисячі п'ятсот вісімдесят сім) гривень 61 копійки (954017,00 *7,5%*120%*11)/365 = 2587 грн. 61 коп.

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за серпень 2013 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за серпень 2013 року складає - 655 531,00 грн.

Граничний термін для подачі декларації на додану вартість за серпень 2013 року сплинув 20 вересня 2013 року, а відтак контролюючий орган мав провести камеральну перевірку до 10 жовтня 2013 року.

Протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки ДПІ мала надати висновок до управління Держказначейства. Тобто останній день цього строку - 15.10.2013 року. УДКС України протягом трьох робочих днів мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 18.10.2013 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на нашу користь відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 19.10.2013 року, і станом на 29.11.2013 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 42 календарних дні.

На момент виникнення пені (19.10.2013 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 6,5%.

Таким чином сума пені за період з 19.10.2013 року по 29.11.2013 року = (655531,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 6,5% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 42 днів (прострочення відшкодування) /365 днів

Таким чином сума пені дорівнює: 5883 (п'ять тисяч вісімсот вісімдесят три) гривні 62 копійки (655531,00 * 6,5%*120%*42)/365 = 5883 грн. 62 коп.

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за січень 2014 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за січень 2014 року складає - 359857,00 грн.

Граничний термін для подачі декларації на додану вартість за січень 2014 року сплинув 20 лютого 2014 року, а відтак контролюючий орган мав провести камеральну перевірку до 12 березня 2014 року.

Протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки ДПІ мала надати висновок до управління Держказначейства. Тобто останній день цього строку - 15.03.2014 року. УДКС України протягом трьох робочих днів мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 20.03.2014 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на нашу користь відшкодування сум ПДВ, період простроченні (нарахування пені) розпочався 21.03.2014 року, і станом на 02.04.2014 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 13 календарних днів.

На момент виникнення пені (21.03.2014 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 6,5%.

Таким чином сума пені за період з 21.03.2014 року по 02.04.2014 року = (359857,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 6,5% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 13 днів (прострочення відшкодування) /365 днів

Таким чином сума пені дорівнює: 999 (дев'ятсот дев'яносто дев'ять) гривні 71 копійки (359857,00 * 6,5%*120%*13)/365 = 999 грн. 71 коп.

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за червень 2014 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за червень 2014 року складає - 1 260 032,00 грн.

Протягом п'яти операційних днів (п. 13 ст. 200 ПКУ) після отримання висновку управління Держказначейства мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 25.09.2014 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на користь Позивача відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 26.09.2014 року, і станом на 25.05.2015 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 242 календарних днів.

На момент виникнення пені (26.09.2014 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 12,5%.

Протягом простроченого строку відшкодування ПДВ за червень 2014 року облікова ставка НБУ змінювалась, а саме:

з 26.09.2014 року по 12.11.2014 р. облікова ставка становила 12,5 %, тобто діяла 48 днів;

з 13.11.2014 р. облікова ставка становила 14,00 % (згідно Постанови НБУ від 12.11.2014 № 719), тобто діяла 85 днів до 06.02.2015 р.;

з 06.02.2015 р. облікова ставка становила 19,50 % (згідно Постанови НБУ від 04.02.2015 № 81), тобто діяла 26 днів до 04.03.2015 р.;

з 04.03.2015 р. облікова ставка становила 30,00 % (згідно Постанови НБУ від 02.03.2015 № 154), тобто діяла 83 дня до 25.05.2015 р..

Таким чином сума пені за період з 26.09.2014 року по 25.05.2015 року становить:

(1260032,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 12,5% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 48 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 12,50 %) / 365 днів = 24 855,43 грн.

+

(1260032,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 14,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 85 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 14,00 %)/ 365 днів = 49 296,59 грн.

+

(1260032,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 19,50% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 26 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 19,50 %) / 365 днів = 21 002,83 грн.

+

(1260032,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 30,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 83 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 30,00 %) / 365 днів = 103 150,02 грн.

Таким чином сума пені дорівнює: 198 304 (сто дев'яносто вісім тисяч триста чотири) гривні 87 копійки (24 855,43 грн. + 49 296,59 грн. + 21 002,83 грн. + 103 150,02 грн.)

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за липень 2014 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за липень 2014 року складає - 523 574,00 грн.

Протягом п'яти операційних днів (п. 13 ст. 200 ПКУ) після отримання висновку управління Держказначейства мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 03.11.2014 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на нашу користь відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 04.11.2014 року, і станом на 31.08.2015 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 301 календарних днів.

На момент виникнення пені (04.11.2014 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 12,5%.

Протягом простроченого строку відшкодування ПДВ за липень 2014 року облікова ставка НБУ змінювалась, а саме:

з 04.11.2014 року по 12.11.2014 р. облікова ставка становила 12,5 %, тобто діяла 9 днів до 12.11.2014 р.;

з 13.11.2014 р. облікова ставка становила 14,00 % (згідно Постанови НБУ від 12.11.2014 № 719), тобто діяла 85 днів до 06.02.2015 р.;

з 06.02.2015 р. облікова ставка становила 19,50 % (згідно Постанови НБУ від 04.02.2015 № 81), тобто діяла 26 днів до 04.03.2015 р.;

з 04.03.2015 р. облікова ставка становила 30,00 % (згідно Постанови НБУ від 02.03.2015 р. № 154), тобто діяла 177 дня до 28.08.2015 р.;

з 28.08.2015 облікова ставка становила 27,00 % (згідно Постанови НБУ від 27.08.2015 р. № 557), тобто діяла 4 дні до 31.08.2015 р.

Таким чином сума пені за період з 04.11.2014 року по 31.08.2015 року становить

(523 5 74,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 12,5% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 9 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 12,50 %)/365 днів = 1 936,51 грн.

+

(523 574,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 14,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 85 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 14,00 %) /365 днів = 20 483,94 грн.

+

(523 5 74,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 19,50% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 26 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 19,50 %)/365 днів = 8 727,15 грн.

+

(523 5 74,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 30,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 177 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 30,00 %) /365 днів = 91 403,11 грн.

+

(523 574,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 27,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 4 дня (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 27,00 %) / 365 днів = 1 859,05 грн.

Таким чином сума пені дорівнює: 124 409 (сто двадцять чотири тисячі чотириста дев'ять) гривні 79 копійки (1 936,51 грн.+ 20 483,94 грн.+8 727,15 грн.+ 91 403,11 грн. + 1 859,05 грн).

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за вересень 2014 року, де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за вересень 2014 року складає - 982 344,00 грн.

Протягом п'яти операційних днів (п. 13 ст. 200 ПКУ) після отримання висновку управління Держказначейства мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 05.12.2014 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на нашу користь відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 06.12.2014 року, і станом на 31.08.2015 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 269 календарних днів.

На момент виникнення пені (06.12.2014 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 14,0%.

Протягом простроченого строку відшкодування ПДВ за липень 2014 року облікова ставка НБУ змінювалась, а саме:

з 06.12.2014 р. облікова ставка становила 14,00 % (згідно Постанови НБУ від 12.11.2014 № 719), тобто діяла 62 днів до 06.02.2015 р.;

з 06.02.2015 р. облікова ставка становила 19,50 % (згідно Постанови НБУ від 04.02.2015 № 81), тобто діяла 26 днів до 04.03.2015 р.;

з 04.03.2015 р. облікова ставка становила 30,00 % (згідно Постанови НБУ від 02.03.2015 р. № 154), тобто діяла 177 дня до 28.08.2015 р.;

з 28.08.2015 облікова ставка становила 27,00 % (згідно Постанови НБУ від 27.08.2015 р. № 557), тобто діяла 4 дні до 31.08.2015 р.

Таким чином сума пені за період з 06.12.2014 року по 31.08.2015 року становить

(982 344,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 14,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 62 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 14,00 %) / 365 днів = 28 033,14 грн.

+

(982 344,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 19,50% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 26 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 19,50 %) / 365 днів = 16 374,19 грн.

+

(982 344,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 30,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 177 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 30,00 %)/ 365 днів = 171 493,04 грн.

+

(982 344,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 27,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 4 дня (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 27,00 %) / 365 днів = 3 487,99 грн.

Таким чином сума пені дорівнює: 219 388 (двісті дев'ятнадцять тисяч триста вісімдесят вісім) гривен 99 копійки (28 033,14 грн. + 16 374,19 грн. + 171 493,04 грн. + 3 487,99 грн.).

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за серпень 2014 року де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за серпень 2014 року складає - 728 138,00 грн.

Протягом п'яти операційних днів (п. 13 ст. 200 ПКУ) після отримання висновку управління Держказначейства мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 05.11.2014 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на нашу користь відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 06.11.2014 року, і станом на 30.09.2015 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 329 календарних днів.

На момент виникнення пені (06.11.2014 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 12,5 %.

Протягом простроченого строку відшкодування ПДВ за серпень 2014 року облікова ставка НБУ змінювалась, а саме:

з 06.11.2014 р. облікова ставка становила 12,50 %, тобто діяла 7 днів до 13.11.2014 р;

з 13.11.2014 р. облікова ставка становила 14,00 % (згідно Постанови НБУ від 12.11.2017 № 719), тобто становила 85 днів до 06.02.2015 р.;

з 06.02.2015 р. облікова ставка становила 19,50 % (згідно Постанови НБУ від 04.02.2015 № 81), тобто діяла 26 днів до 04.03.2015 р.;

з 04.03.2015 р. облікова ставка становила 30,00 % (згідно Постанови НБУ від 02.03.2015 № 154), тобто діяла 177 дня до 28.08.2015 р.;

з 28.08.2015 облікова ставка становила 27,00 % (згідно Постанови НБУ від 27.08.2015 № 557), тобто діяла 28 днів до 25.09.2015 р;

з 25.09.2015 облікова ставка становила 22,00 % (згідно Постанови НБУ від 24.09.2015 № 627), тобто діяла 6 днів до 30.09.2015 р.

Таким чином сума пені за період з 06.11.2014 року по 30.09.2015 року становить

(728 138,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 12,50 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 7 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 12,50 %)/365 днів = 2 094,64 грн.

+

(728 138,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 14,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 85 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 14,00 %) / 365 днів = 28 487,15 грн.

+

(728 138,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 19,50% (облікова стаз:-: НБУ) х 120% річних х 26 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 19.5 %)/365 днів = 12 136,96 грн.

+

(728 138,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 30,00 % (облікова ставк НБУ) х 120% річних х 177 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ ЗО.С %) / 365 днів = 127 114,94 грн.

+

(728 138,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 27,00 % (облікова ставк; НБУ) х 120% річних х 28 дня (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 27,0( %) / 365 днів = 18 097,72 грн.

+

(728 138,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 22,00 % (облікова ставкг НБУ) х 120% річних х 6 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 22.0С %)/365 днів = 3 159,92 грн.

Таким чином сума пені дорівнює: 187 931 (сто вісімдесят сім тисяч дев'ятсот тридцять одна) гривен 42 копійки- (2 094,64 грн. + 28 487,15 грн. + 12 136,96 грн. + 127 114,94 грн. + 18 097,72 грн. + 3159,92 грн.).

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за березень 2014 року (з урахуванням уточнень наданих ТОВ «Кларіант Україна» до органів податкової служби) де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за березень 2014 року складає - 365 586,00 грн.

Граничний термін для подачі декларації на додану вартість за березень 2014 року сплинув 21 квітня 2014 року, а відтак контролюючий орган мав провести камеральну перевірку до 12 травня 2014 року.

Протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки ДПІ мала надати висновок до управління Держказначейства. Тобто останній день цього строку - 15.05.2014 року. УДКС України протягом трьох робочих днів мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 20.05.2014 р. Щой було фактично зроблено податковим органом спільно з Державною казначейською службою у м. Сєвєродонецьку, тобто відшкодовано 20.05.2014 р. Позивачу ПДВ за березень 2014 року.

Несвоєчасне відшкодування ПДВ за листопад 2014 року де сума заявлена по декларації з ПДВ до відшкодування за листопад 2014 року складає - 1 237 211,00 грн.

Граничний термін для подачі декларації на додану вартість за листопад 2014 року сплинув 22 грудня 2014 року, а відтак контролюючий орган мав провести камеральну перевірку до 12 січня 2015 року.

Протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки ДПІ мала надати висновок до управління Держказначейства. Тобто останній день цього строку - 15. 01.2015 року. УДКС України протягом трьох робочих днів мало здійснити перерахування коштів. Останній день цього строку - 19.01.2015 р. Оскільки у відведений законодавством строк контролюючий орган не повернув на нашу користь відшкодування сум ПДВ, період прострочення (нарахування пені) розпочався 20.01.2015 року, і станом на 04.12.2015 року (момент повернення заборгованості з відшкодування ПДВ) складає 319 календарних днів.

На момент виникнення пені (20.01.2015 року) Національний банк України встановив облікову ставку в розмірі 14 %.

Протягом простроченого строку відшкодування ПДВ за листопад 2014 року облікова ставка НБУ змінювалась, а саме:

з 20.01.2015 р. облікова ставка становила 14,00 % (згідно Постанови НБУ від 12.11.2014 № 719), тобто діяла 17 днів до 06.02.2015 р.;

з 06.02.2015 р. облікова ставка становила 19,50 % (згідно Постанови НБУ від 04.02.2015 № 81), тобто діяла 26 днів до 04.03.2015 р.;

з 04.03.2015 р. облікова ставка становила 30,00 % (згідно Постанови НБУ від 02.03.2015 № 154), тобто діяла 177 дня до 28.08.2015 р.;

з 28.08.2015 облікова ставка становила 27,00 % (згідно Постанови НБУ від 27.08.2015 № 557), тобто діяла 28 днів до 25.09.2015 р.;

з 25.09.2015 облікова ставка становила 22,00 % (згідно Постанови НБУ від 24.09.2015 № 627), тобто діяла 71 день до 04.12.2015 р.

Таким чином сума пені за період з 20.01.2015 року по 04.12.2015 року становить

(1 237 211,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 14,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 17 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 14,00 %) /365 днів = 9 680,75 грн.

+

(1 237 211,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 19,50% (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 26 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 19,50 %) / 365 днів = 20 622,44 грн.

+

(1 237 211,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 30,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 177 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 30,00 %) /365 днів = 215 986,53 грн.

+

(1 237 211,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 27,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 28 дня (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 27,00 %) / 365 днів = 30 750,63 грн.

+

(1 237 211,00 грн. (сума несвоєчасно відшкодованого ПДВ) х 22,00 % (облікова ставка НБУ) х 120% річних х 71 днів (прострочення відшкодування за ставкою НБУ 22,00 %) / 365 днів = 63 535,0,2 грн.

Таким чином сума пені дорівнює 340 575 (триста сорок тисяч п'ятсот сімдесят п'ять) гривен 37 копійки (9 680,75 грн. + 20 622,44 грн. + 215 986,53 грн. + 30 750,63 грн. + 63 535,0,2грн.).

Отже загальна сума пені складає 1116039,40 грн. (35 958,47 грн. + 2 587,61 грн. + 5 883,62 грн. + 999,71 грн. + 198 304,87 грн. + 124 409,79 грн. + 219 388,99 грн. + 187 931,42 грн. + 340 575,37 грн) та суд погоджується з розрахунком позивача.

У разі виконання платником податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, передбачених пунктами 200.7 та 200.8 статті 200 ПК вимог, та підтвердження достовірності нарахування такого відшкодування контролюючим органом за результатами проведення камеральної чи документальної позапланової виїзної перевірки, цей орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Протягом п'яти операційних днів після отримання зазначеного висновку орган Державного казначейства України повинен видати платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку.

На суми податку, не відшкодовані протягом визначених статтею 200 ПК строків, які вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ, нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення. Неподання контролюючим органом після закінчення перевірки до органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв'язку з цим заборгованості бюджету з ПДВ, не позбавляє платника податку права пред'явити вимоги про стягнення зазначеної пені.

Наведена правова позиція викладена в постанові Верховного суду України від 03.06.2014 року по справі № 21-131а14.

Враховуючи зазначене, суд приходить до висновку про те, що позивачем суми бюджетного відшкодування за вересень 2012 року, лютий 2013 року, серпень 2013 року, січень 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, серпень 2014 року, вересень 2014 року, листопад 2014 року були отримані з порушенням строку, тому з дня виникнення у позивача права на отримання бюджетного відшкодування до моменту його фактичного отримання - ця сума є заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість.

В силу п. 200.17 ст. 200 ПК України джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи бюджету, до якого сплачується податок.

Отже, контролюючим органом у порушення приписів законодавства своєчасно не було надано органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, а саме протягом п'яти робочих днів після закінчення перевірки, висновку із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету, у зв'язку із чим, сума бюджетного відшкодування податку на додану вартість була перерахована органом Державного казначейства України на розрахунковий рахунок позивача з порушенням строків, визначених чинним законодавством (п`ять операційних днів після отримання висновку контролюючого органу). В свою чергу, Відповідач - управління Державної казначейської служби України у м.Сєвєродонецьку Луганської області не здійснив своєчасно сплату заборгованості з відшкодування ПДВ позивачу.

За встановлених судом обставин доведеним є факт несвоєчасного здійснення виплати сум бюджетного відшкодування позивачу за вересень 2012 року, лютий 2013 року, серпень 2013 року, січень 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, серпень 2014 року, вересень 2014 року, листопад 2014 року через протиправну бездіяльність обох Відповідачів, здійснену в порушення вимог Податкового кодексу України.

Таким чином, оскільки платник податку - Позивач не отримав бюджетне відшкодування в установленому порядку та визначені строки, у нього згідно з пунктом 200.23 ст.200 Податкового кодексу України виникло право на нарахування пені на суму такої заборгованості і ця пеня підлягає стягненню.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України на користь TOB "Кларіант Україна" пені за заборгованість з відшкодування податку на додану вартість за вересень 2012 року, лютий 2013 року, серпень 2013 року, січень 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, серпень 2014 року, вересень 2014 року, листопад 2014 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Позивачем при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом сплачено судовий збір у загальному розмірі 20266,09 грн. відповідно до платіжних доручень № 566 від 10.05.2016 ( том 1 а.с. 2), № 10 від 09.03.2017 ( том 2 а.с.164).

З урахуванням вимог ст. 94 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути з управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області та державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області пропорційно на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" понесені ним судові витрати.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Уточнений адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" до державної податкової інспекції у м.Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області, управління Державної казначейської служби України у м.Сєвєродонецьку Луганської області про зобов'язання вчинити певні дії, стягнення бюджетної заборгованості у формі пені за несвоєчасне повернення бюджетного відшкодування, - задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" (код ЄДРПОУ 31337612, 93403, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 5-ИЗ/1) пеню за заборгованість з відшкодування податку на додану вартість у загальному розмірі 1 116 039,40 грн. (один мільйон сто шістнадцять тисяч тридцять дев'ять гривень 40 коп.), у тому числі:

у сумі 35938,47 грн. (тридцять п'ять тисяч дев'ятсот тридцять вісім гривень 47 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за вересень 2012 року;

у сумі 2587,61 грн. (дві тисячі п'ятсот вісімдесят сім гривень 61 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за лютий 2013 року;

у сумі 5883,62 грн. (п'ять тисяч вісімсот вісімдесят три гривні 62 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за серпень 2013 року;

у сумі 999,71 грн. (дев'ятсот дев'яносто дев'ять гривень 71 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за січень 2014 року;

у сумі 198304,87 грн. (сто дев'яносто вісім тисяч триста чотири гривні 87 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за червень 2014 року;

у сумі 124409,79 грн. (сто двадцять чотири тисячі чотириста дев'ять гривень 79 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за липень 2014 року;

у сумі 187931,42 грн. (сто вісімдесят сім тисяч дев'ятсот тридцять одна гривня 42 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за серпень 2014 року;

у сумі 219388,99 грн. (двісті дев'ятнадцять тисяч триста вісімдесят вісім гривень 99 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за вересень 2014 року;

у сумі 340575,37 грн. (триста сорок тисяч п'ятсот сімдесят п'ять гривень 37 коп.) згідно податкової декларації з ПДВ за листопад 2014 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань управління Державної казначейської служби України у м. Сєвєродонецьку Луганської області ( код ЄДРПОУ 37944909) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" (код ЄДРПОУ 31337612) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 10133,04 грн. (десять тисяч сто тридцять три гривні 04 коп).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39890583) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Кларіант Україна" (код ЄДРПОУ 31337612) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 10133,04 грн. (десять тисяч сто тридцять три гривні 04 коп).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 18 серпня 2017 року.

Суддя В.С. Шембелян