Ухвала суду № 68378167, 17.08.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.08.2017
Номер справи
803/1075/13-а
Номер документу
68378167
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про розстрочення виконання судового рішення

17 серпня 2017 року Справа № 803/1075/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

при секретарі Гринчук Я.О.,

за участю представника позивача Михаліка М.В.,

представника відповідача Парфенюка А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12.06.2013 року у даній справі задоволено позовні вимоги Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області, стягнуто з Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» (далі - відповідач, заявник, КП «ЛПЕ») на користь держави податковий борг в загальній сумі 769764,81 грн.

07.08.2017 року КП «ЛПЕ» звернулося із заявою про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 12.06.2013 року. Дана заява обґрунтована скрутним фінансовим становищем, в якому перебуває підприємство, оскільки основним видом діяльності підприємства є перевезення пасажирів міським електричним транспортом, а основним завданням - надання послуг з перевезення пасажирів міським електричним та автобусним транспортом на маршрутах у межах міста. На даний час тролейбусним транспортом у м.Луцьку користуються 70 відсотків пасажирів, що перевозяться тролейбусами, які відносяться до пільгових категорій з безкоштовним проїздом, тому підприємство несе збитки від перевезення такої категорії пасажирів. Понесені збитки не в повному обсязі компенсуються з державного бюджету у вигляді субвенції. В результаті цього за 2013 рік КП «ЛПЕ» не отримало частини субвенції у розмірі 1928120,82 грн. від бюджетних призначень, а тому не могло вчасно і в повному обсязі виконати рішення суду, за 2015 рік - на 1150370,62 грн. і таким залишається на даний час. Водночас, різке збільшення вартості електроенергії негативно позначається на роботі підприємства, і, відповідно, на спроможності виконати дане рішення суду. При цьому, заявник має інші боргові зобов'язання, які виконує вчасно та в повному обсязі. Просить розстрочити виконання судового рішення на 60 календарних місяців (а.с.129-130).

В судовому засіданні представник КП «ЛПЕ» підтримав подану заяву про розстрочення виконання судового рішення та просив її задовольнити.

В поданих запереченнях (а.с.151-153) та в судовому засіданні представник Луцької ОДПІ заперечив проти заяви та просив відмовити у її задоволенні з тих підстав, що відповідно до пункту 100.4 статті 100 Податкового кодексу України (далі-ПК України) підставою для розстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, що свідчать про наявність загрози виникнення або накопичення податкового боргу такого платника податків, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов'язань та податкового боргу та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків. Водночас складне фінансове становище боржника, яким обґрунтована винятковість обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, не може бути безумовною підставою для надання розстрочки виконання судового рішення.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що заява КП «ЛПЕ» про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 12.06.2013 року підлягає до задоволення з огляду на таке.

Згідно із частиною другою статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Суд при вирішенні питання про розстрочення виконання рішення суду зобов'язаний перевірити наявність обставин, що ускладнюють його виконання. При цьому згідно з приписами статей 69, 70, 71 КАС України зазначені обставини повинні бути підтверджені належними та допустимими доказами.

Частиною другою статті 263 цього ж Кодексу передбачено, що суд у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Тобто, підставою для розстрочення виконання судового рішення є наявність обставин, які ускладнюють його виконання.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до звіту про фінансовий стан на 30.06.2017 у КП «ЛПЕ» наявна дебіторська та кредиторська заборгованості (а.с.141).

Разом з тим, з реєстру боргів з податків та обов'язкових платежів слідує, що станом на 01.07.2017 року підприємство має борги перед бюджетом на загальну суму 20876290,49 грн. (а.с.140).

Крім того, як свідчать матеріали справи, підприємство своєчасно щомісячно сплачує розстрочений податковий борг в сумі 3183748,50 грн. (постанова суду у справі №803/1330/15-а від 11.11.2016) (а.с.143-144).

Відтак, відповідачем документально підтверджено в повній мірі скрутний фінансовий стан підприємства, а тому заперечення позивача про те, що заявником подані вибірково документи щодо фінансового стану, є необгрунтовані та безпідставні, оскільки наведені в заяві фактичні обставини та додані до неї докази свідчать про наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення в даній справі для КП «ЛПЕ».

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що важкий фінансовий стан підприємства свідчить про наявність обставин, які перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі, а тому заява про розстрочення виконання судового рішення в розмірі 769764,81 грн. на 60 місяців шляхом сплати до 25 числа кожного місяця щомісячних платежів, починаючи з вересня 2017 року по листопад 2022 року включно в розмірі 12800,00 грн. в місяць (з них: 6700,00 грн. податку на додану вартість та 6100,00 грн. податку на доходи фізичних осіб), а у грудні 2022 року - 14564,81 грн. (з них: 6702,28 грн. податку на додану вартість та 7862,53 грн. податку на доходи фізичних осіб), підлягає до задоволення.

Керуючись статтями 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» про розстрочення виконання судового рішення задовольнити.

Розстрочити виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 12 червня 2013 року в адміністративній справі за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» про стягнення податкового боргу в сумі 769764,81 грн. (сімсот шістдесят дев'ять тисяч сімсот шістдесят чотири грн. 81 коп.), з них: 402002,28 грн. податок на додану вартість та 367762,53 грн. податок на доходи фізичних осіб з банківських рахунків платника на шістдесят календарних місяців шляхом сплати відповідачем - Комунальним підприємством «Луцьке підприємство електротранспорту» до 25 числа кожного місяця щомісячних платежів, починаючи з вересня 2017 року по листопад 2022 року включно в розмірі 12800,00 грн. (дванадцять тисяч вісімсот грн.) в місяць (з них: 6700,00 грн. податку на додану вартість та 6100,00 грн. податку на доходи фізичних осіб), а у грудні 2022 року - 14564,81 грн. (чотирнадцять тисяч п'ятсот шістдесят чотири грн. 81 коп.) (з них: 6702,28 грн. податку на додану вартість та 7862,53 грн. податку на доходи фізичних осіб).

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій

Ухвала в повному обсязі складена 18 серпня 2017 року.