
Справа № 522/15601/17
Провадження № 2а/522/1827/17
УХВАЛА
про залишення позову без руху
19 серпня 2017 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Бойчук А. Ю., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосила 52» до Інспектора 2 батальйону 2 роти лейтенанта поліції Управління патрульної поліції у м. Одеса Сидорова Андрія Володимировича, Інспектора 3 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції у м. Одесі Департаменту патрульної поліції капітану поліції ОСОБА_1, третя особа: Управління патрульної поліції м. Одеси Департаменту патрульної поліції України про скасування постанови,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, по якому просить:
визнати протиправним та скасувати акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу В ЕААЛ442400 від 10.08.2017р. та постанову у справі про адміністративне правопорушення від 11.08.2017р. серія ЕАА №142400;
визнати дії Інспектора 3 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції у м. Одесі Департаменту патрульної поліції капітана поліції ОСОБА_1 незаконними;
стягнути з бюджетних асигнувань на користь ТОВ «Енергосила 52» витрати з транспортування і зберігання транспортного засобу з Управління патрульної поліції м. Одеси Департаменту патрульної поліції у розмірі 2220 (двох тисяч двісті двадцяти) гривень, 00 коп.;
стягнути з Управління патрульної поліції м. Одеси Департаменту патрульної поліції витрати з уплати штрафу у розмірі 510 (п’ятсот десяти) гривень 00 коп.;
стягнути з Управління патрульної поліції м. Одеси Департаменту патрульної поліції на користь Позивача судові витрати
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Адміністративне судочинство - діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому КАС України.
В силу положень статті 104 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Цією статтею, зокрема передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно зі статтею 105 цього Кодексу, а саме, адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Крім того, у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є, зокрема, захист прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
З аналізу вказаних норм права вбачається, що предметом адміністративного позову може бути визнання неправомірними лише тих рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, які безпосередньо впливають на права та обов'язки позивача у сфері саме публічно-правових відносин.
Проте, частина позовних вимог спрямована на захист прав у сфері цивільно-правових, а не публічно-правових відносинах, що виключає можливість їх розгляду та вирішення в порядку адміністративного судочинства.
У порушення вимог ст. 106 КАС України позивачем в позовній заяві не вказано ім’я та по батькові відповідача - Інспектора 3 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції у м. Одесі Департаменту патрульної поліції капітану поліції ОСОБА_1
Далі слід зазначити, що позивачем до адміністративного позову додано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1600 гривень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою) збір становить - 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
В постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування судами положень Закону України "Про судовий збір" від 23.01.2015 р. №2, вказано, що позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору. З урахуванням вимог ст. 6 Закону № 3674-VI: з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо; за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону N 3674-VI). При цьому, згідно положень ч. 3 ст. 4 цього Закону за подання позову з майновими сплачується 10 відсотків розміру судового збору.
З огляду на вищенаведене, позивач доплатити сплатити судовий збір у відповідності до норм КАС України та положень Закону України Про судовий збір, за наступними реквізитами:
Отримувач коштівУК у м. Одесі / Приморський р-н / 22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923 Банк отримувачаГУДКСУ в Одеській області Код банку отримувача (МФО)828011 Рахунок отримувача31215206700008 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежу*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Приморський районний суд м. Одеси (назва суду, де розглядається справа)Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 165 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергосила 52» до Інспектора 2 батальйону 2 роти лейтенанта поліції Управління патрульної поліції у м. Одеса Сидорова Андрія Володимировича, Інспектора 3 роти 1 батальйону Управління патрульної поліції у м. Одесі Департаменту патрульної поліції капітану поліції ОСОБА_1, третя особа: Управління патрульної поліції м. Одеси Департаменту патрульної поліції України про скасування постанови- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позову протягом п’яти днів з дня отримання цієї ухвали суду.
Роз’яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута зі всіма доданими до неї документами.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 КАС України.
Суддя: А. Ю. Бойчук