
Справа № 815/2941/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2017 року м.Одеса Суддя Одеського окружного адміністративного суду Балан Я.В. розглянувши у порядку письмового провадження за наявними матеріалами адміністративну справу за позовом Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку до підприємства з іноземними інвестиціями «Міханікі Україна» про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів,-
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернулося Південно-Українське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку до підприємства з іноземними інвестиціями «Міханікі Україна» (далі ПзІІ «Міханікі Україна») про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем під час здійснення своєї діяльності були встановлені порушення ПзІІ «Міханікі Україна» чинного законодавства на ринку цінних паперів, а саме: не розкрило у термін до 25 числа місяця, наступного за звітнім кварталом шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії квартальну інформацію емітента цінних паперів за перший, другий та третій квартал 2016 року; не розкрило квартальну інформацію емітента цінних паперів за перший, другий та третій квартал 2016 року шляхом подання до Комісії; у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, не подало до Комісії електронну форму річної інформації емітента за 2015 рік; не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній базі даних НКЦПФР у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім; не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, у звязку з чим до відповідача застосовані штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн.
15.08.2017р. представником позивача подано клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження. (а.с.59)
Відповідач повідомлявся про час та місце слухання справи, але конверт повернуто до суду без вручення адресату. Згідно п. 2 ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Заслухавши поснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Відповідно до приписів статей 1 та 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (в редакції на момент виникнення правовідносин) державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері. Державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
п. п. 8, 14 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні» встановлено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів;
Згідно ст. 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (в редакції чинній на момент виявлення правопорушення) розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Додаткові вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів, які пройшли процедуру лістингу на фондовій біржі, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Як вбачається з матеріалів справи, ПзІІ «Міханікі Україна» не розкрило у термін до 25 числа місяця, наступного за звітнім кварталом шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії квартальну інформацію емітента цінних паперів за перший, другий та третій квартал 2016 року, чим порушено вимоги пункту 3 глави 2 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826; не розкрило квартальну інформацію емітента цінних паперів за перший, другий та третій квартал 2016 року шляхом подання до Комісії, чим порушено вимоги пункту 3 глави 3 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826; у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, не подало до Комісії електронну форму річної інформації емітента за 2015 рік, чим порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826; не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній базі даних НКЦПФР у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, чим порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826; не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, чим порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826.
У звязку з чим, Південно-Українське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку прийнято постанови від 22.11.2016р. №341-ПУ-1-Е, №342-ПУ-1-Е та від 30.11.2016р. №520-ПУ-1-Е, №521-ПУ-1-Е, №522-ПУ-1-Е у відношенні до ПзІІ «Міханікі Україна» порушено справи про порушення на ринку цінних паперів, якими передбачалось керівнику або повноважному представнику товариства прибути 05 та 09 грудня 2016 року до Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку для ознайомлення та підписання актів про правопорушення на ринку цінних паперів. (а.с.13-15)
Так, постанови від 22.11.2016р. №341-ПУ-1-Е, №342-ПУ-1-Е та від 30.11.2016р. №520-ПУ-1-Е, №521-ПУ-1-Е, №522-ПУ-1-Е направлені на адресу відповідача, про що свідчить реєстр рекомендованих листів від 24.11.2016р. №2 та 02.12.2016р. №3. (а.с.12, 16)
05 та 09 грудня 2016 року у відношенні ПзІІ «Міханікі Україна» складені акти про правопорушення на ринку цінних паперів №358-ПУ-1-Е, №359-ПУ-1-Е, №430-ПУ-1-Е, №431-ПУ-1-Е, №432-ПУ-1-Е для ознайомлення та підписання яких до позивача керівник або його представник не зявився. (а.с.17-21)
Постановами від 05 та 9 грудня 2016 року №250-ПУ-1-Е, №251-ПУ-1-Е, №320-ПУ-1-Е, №321-ПУ-1-Е, №322-ПУ-1-Е у відношенні ПзІІ «Міханікі Україна» розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 15 та 19 грудня 2016 року. Про своєчасність відправлення зазначених постанов, свідчать реєстри рекомендованих листів від 09 та 12 грудня 2016 року. (а.с.22-28)
Для участі у розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів до Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку керівник або його представник ПзІІ «Міханікі Україна» не зявився.
За наслідками розгляду справ про правопорушення на ринку цінних паперів Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку винесено постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме:
1) Постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.12.2016р. №310-ПУ-1-Е (а.с.29) за не розкриття у термін до 25 числа місяця, наступного за звітнім кварталом шляхом її розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії квартальну інформацію емітента цінних паперів за перший, другий та третій квартал 2016 року, чим порушено вимоги пункту 3 глави 2 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826 та відповідальність передбачена відповідно до вимог пункту 6 статті 11 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2) Постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.12.2016р. №311-ПУ-1-Е (а.с.30) не розкриття квартальної інформації емітента цінних паперів за перший, другий та третій квартал 2016 року шляхом подання до Комісії, чим порушено вимоги пункту 3 глави 3 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826 та відповідальність передбачена відповідно до вимог пункту 7 статті 11 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
3) Постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.12.2016р. №413-ПУ-1-Е (а.с.32) у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, не подало до Комісії електронну форму річної інформації емітента за 2015 рік, чим порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826 та відповідальність передбачена відповідно до вимог пункту 7 статті 11 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
4) Постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.12.2016р. №414 -ПУ-1-Е (а.с.33) не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік шляхом її розміщення у загальнодоступній базі даних НКЦПФР у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, чим порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826 та відповідальність передбачена відповідно до вимог пункту 6 статті 11 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5) Постановою про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 19.12.2016р. №415 -ПУ-1-Е (а.с.34) не розкрило річну інформацію емітента цінних паперів за 2015 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітнім, чим порушено вимоги пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітента цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013р. №2826 та відповідальність передбачена відповідно до вимог пункту 5 статті 11 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначені постанови про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів направлені на адресу відповідача, про що свідчить реєстр рекомендованих листів (а.с.31, 35
Доказів щодо оскарження зазначених постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та сплати відповідачем штрафних санкцій у сумі 17000,00 грн. до суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги Південно-Українське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку до підприємства з іноземними інвестиціями «Міханікі Україна» про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн., є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами та підлягають задоволенню.
Частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Південно-Українське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондовому ринку до підприємства з іноземними інвестиціями «Міханікі Україна» (код ЄДРПОУ 20999158 адреса: пл.Грецька, ?, офіс 35, м. Одеса, 65026) про стягнення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн. задовольнити.
Стягнути з підприємства з іноземними інвестиціями «Міханікі Україна» (код ЄДРПОУ 20999158 адреса: пл. Грецька, ?, офіс 35, м. Одеса, 65026) штрафні санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн. (сімнадцять тисяч гривен) на р/р 31111106700008, МФО: 828011, код ЄДРПОУ: 38016923, ГУДКСУ в Одеській області.
Постанова суду може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Балан Я.В.