
ПОСТАНОВА
Іменем України
Справа № 285/1343/17
провадження № 2-а/0285/486/17
15.08.2017 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючого-судді Помогаєва А.В.
за участі: секретаря Кравець І.А., представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Грибинюк Т.М. , представника третьої особи - ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Новоград-Волинської міської ради, третя особа - ОСОБА_5, про зобов'язання вирішити межовий спір і видати відповідне рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом, у якому просила зобов'язати Новоград-Волинську міську раду розглянути межовий спір між нею та ОСОБА_5 і видати відповідне рішення, оскільки відповідач ухиляється від виконання покладених на нього Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» обов'язків.
Крім того, просила визнати незаконним та скасування рішення Новоград-Волинської міської ради від 20.03.2014 року №557 «Про передачу у власність, користування земельних ділянок та про інші питання земельних відносин»
В частині вимог оскарження рішення міської ради 20.03.2014 року №557 провадження у справі закрито ухвалою суду від 16.08.2017 року.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила задовольнити. Пояснила, що ОСОБА_4 проживає в будинку АДРЕСА_1, а ОСОБА_5 - у сусідньому будинку АДРЕСА_2. Між ними існує межовий спір щодо площі та конфігурації належних їм земельних ділянок. 26.03.2016 року ОСОБА_4 звернулась до Новоград-Волинської міської ради з заявою про вирішення цього спору. До теперішнього часу міська рада будь-яке рішення за заявою позивача не прийняла. 18.05.2016 року спір було розглянуто комісією з розгляду земельних спорів, яка не є належним органом, уповноваженим на вирішення таких питань. Позивач вважає, що рішення щодо спору має бути ухвалене депутатами міської ради на сесії.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову. Посилалась на те, що комісія з розгляду земельних спорів громадян є виконавчим органом міської ради, до компетенції якого віднесено вирішення межових спорів громадян. Звернення ОСОБА_4 розглянуто на засіданні комісії 18.05.2016 року та рекомендовано встановити межі земельної ділянки за її фактичним використанням, внести відомості до Державного земельного кадастру. Рішення оформлено протоколом. Вирішення земельних спорів шляхом голосування депутатів міської ради не передбачено законодавством або регламентом міської ради. Таким чином, спір між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 розглянуто. У разі незгоди з результатом, сторони спору мають оскаржити таке рішення в суді. Крім того, посилалась на пропуск позивачем шестимісячного строку позовної давності, що є підставою для закриття провадження у справі.
Представник третьої особи проти задоволення позову заперечувала, посилаючись на його безпідставність.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази, суд дійшов наступних висновків.
29.03.2016 року ОСОБА_4 звернулась до Новоград-Волинської міської ради з заявою про вирішення межового спору з ОСОБА_5
18.05.2016 року відбулось засідання комісії з розгляду земельних спорів громадян щодо меж земельних ділянок. Позивач була присутня на засіданні комісії.
З протоколу вбачається, що обмірами суміжних ділянки по АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_4 та земельної ділянки по АДРЕСА_2, що належить ОСОБА_5 встановлено розбіжність площ зазначених у правовстановлюючих документах. Рекомендовано ОСОБА_4 межі земельної ділянки за її фактичним використанням та внести відомості до Державного земельного кадастру. (а.с. 4)
Позивач звернулась до суду 05.04.2017 року. При відкритті провадження по справі, суд дійшов висновку, що позивачем не пропущено строк позовної давності, оскільки бездіяльність, яку оскаржує ОСОБА_4, незалежно від її правової оцінки, є триваючим явищем, що не припинилось на момент звернення з позовом.
Згідно ст. 158 Земельного Кодексу України земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах.
Порядок розгляду земельних спорів органами місцевого самоврядування визначено ст. 159 ЗК України. Земельні спори розглядаються за участю зацікавлених сторін, які повинні бути завчасно повідомлені про час і місце розгляду спору. У рішенні органу місцевого самоврядування визначається порядок його виконання.
Згідно ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно визначення, наведеного у ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Вирішення земельних спорів у порядку, встановленому законом належить до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (пп. 5 п. б ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»)
Судом встановлено, що комісія з розгляду земельних спорів громадян щодо меж земельних ділянок є органом Новоград-Волинської міської ради.
Таким чином, заява ОСОБА_4 про вирішення межового спору розглянута 18.05.2016 року належним органом. Вимога про розгляд цього питання сесією Новоград-Волинської міської ради - є безпідставною.
За таких обставин, суд відмовляє у задоволенні позову, у зв'язку з його необґрунтованістю.
Керуючись ст. ст. 9, 23, 24, 122, 158-160, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Відмовити у задоволенні позовних вимог.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови виготовлено 18.08.2017 р.
Суддя А.В. Помогаєв