Ухвала суду № 68336085, 16.08.2017, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
16.08.2017
Номер справи
686/15967/17
Номер документу
68336085
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 686/15967/17

УХВАЛА

16 серпня 2017 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Слободян В.С., з участю секретаря судового засідання Царук Г.Д., слідчого Якимовського Л.Л., розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області Якимовського Л.Л. про отримання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії, у кримінальному провадженні №42017240000000051,

ВСТАНОВИВ:

16.08.2017 року слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області капітан поліції Якимовський Л.Л. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором відділу прокуратури Хмельницької області Шнайдер М.А., про отримання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677, 31100, Хмельницька область м.Старокостянтинів, вул.Острозького, 41), у кримінальному провадженні №42017240000000051 від 15.03.2017 року за ч.2 ст.364 КК України, за період з 03.10.2015 року по 16.08.2017 року.

В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що службові особи Старокостянтинівської міської ради, зловживаючи службовим становищем, діючи всупереч інтересів служби, з метою одержання ТОВ «Альфа-газ» неправомірної вигоди у вигляді проведення за бюджетні кошти робіт по об'єкту реконструкції очисних споруд та мереж каналізації мікрорайону ІІ вокзал м.Старокостянтинів, уклали у 2016 році незаконні договори про закупівлю робіт за державні кошти та незаконно перерахували ТОВ «Альфа-газ» 2939057 грн.

Дане кримінальне правопорушення 15.03.2017 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань №42017240000000051, правова кваліфікація правопорушення - ч.2 ст.364 КК України.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що 03.11.2015 року за результатами проведених державних закупівель між виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради та ТОВ «Альфа - газ» (м.Старокостянтинів) укладено договір про закупівлю робіт за державні кошти.

Відповідно до умов вказаного договору, ТОВ «Альфа - газ» зобов'язувалось здійснити реконструкцію очисних споруд та мереж каналізації мікрорайону ІІ вокзал в м.Старокостянтинів.

Згідно вимог п.1.4 Договору, склад та обсяги робіт можуть бути переглянуті в процесі реконструкції у разі внесення змін до проектної документації у порядку, зазначеному у п. 53 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 01.08.2005 року №668.

Відповідно до п.3.1 Договору, ціна вищезгаданого Договору є динамічною і становить 6922407, 22 грн.

Згідно календарного графіка виконання робіт, який є невід'ємною частиною Договору, ТОВ «Альфа - газ» зобов'язувалось завершити виконання робіт по реконструкції очисних споруд та мереж каналізації у травні 2016 року.

Водночас, у порушення вимог законодавства та умов договору, 18.07.2016 року та 26.12.2016 року службові особи Старокостянтинівської міської ради уклали з ТОВ «Альфа - газ» договори №2 та №3 про закупівлю робіт за державні кошти щодо проведення робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації мікрорайону ІІ вокзал в м.Старокостянтинів. Сумарна ціна вказаних договорів склала 2939057 грн.

Предметом та підставою укладення вищевказаних договорів стала необхідність проведення додаткових робіт, які ніби-то не були враховані в кошторисній частині проектної документації та виникли при виконанні робіт по об'єкту реконструкції очисних споруд та мереж каналізації мікрорайону ІІ вокзал в м. Старокостянтинів, а саме: реконструкція виробничого корпусу, зовнішньої каналізації К1, зовнішніх мереж КНС, благоустрій і озеленення території.

Водночас встановлено, що вказане не відповідає дійсності, оскільки в зведеному кошторисному розрахунку вартості об'єкта будівництва, який є невід'ємним додатком до договору про закупівлю робіт за державні кошти від 03.11.2015 року, передбачалось виконання робіт з реконструкції виробничого корпусу (номер кошторису і кошторисного розрахунку 2-1), зовнішньої каналізації К1, зовнішніх мереж КНС (номер кошторису і кошторисного розрахунку 6-1, 6-3), благоустрій і озеленення території (номер кошторису і кошторисного розрахунку 7-1).

Вказані договори підписані представником Замовника, а саме Старокостянтинівським міським головою ОСОБА_3

З урахуванням всіх вищевказаних договорів, вартість робіт щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації мікрорайону ІІ вокзал в м.Старокостянтинів склала 9861464 грн.

Разом з тим, для зібрання достатньої доказової інформації з метою доведення вини всіх причетних осіб, виникла необхідність проведення позапланової ревізії з окремих питань фінансово-господарської діяльності за період часу з 20.10.2015 року по завершальний місяць 2016 року Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677, Хмельницька область м.Старокостянтинів, вул.Острозького, 41), з метою з'ясування питань, які цікавлять орган досудового розслідування.

Листом № 13-22-19-17/4156 від 09.08.2017 року Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області розглянуто було звернення № 6814/121/24-2017 від 01.08.2017 року СУ ГУНП в Хмельницькій області, щодо проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677, Хмельницька область м.Старокостянтинів, вул.Острозького, 41), та погоджено її проведення з 28.08.2017 року, за умови залучення правоохоронним органом фахівця-будівельника для повного та якісного дослідження питання виконання договорів по реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області.

Листом №48 від 16.08.2017 року КП «Архітектурно будівельне проектування» Хмельницької обласної ради для участі вказаної позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету виділено фахівця-будівельника у сфері архітектурних, будівельних робіт та реконструкції, а саме - інженера технічного нагляду підприємства ОСОБА_4

Тому з метою об'єктивного встановлення усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, виникла необхідність перевірки питань, які потребують спеціальних знань, зокрема, в галузі податкового законодавства, а також встановлення можливих порушень податкового законодавства, необхідно провести перевірку у вказаній сфері.

Заслухавши думку слідчого, який клопотання підтримав подане клопотання, дослідивши надані матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

Відповідно до ч.8 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що слідчим обґрунтовані підстави необхідності проведення позапланової виїзної ревізії, подане слідчим клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.93, 110 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ НП в Хмельницькій області капітан поліції Якимовського Л.Л. - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової документальної виїзної ревізії Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету (код ЄДРПОУ: 04060677, 31100, Хмельницька область м.Старокостянтинів, вул.Острозького, 41), у кримінальному провадженні №42017240000000051 від 15.03.2017 року за ч.2 ст.364 КК України, за період з 03.10.2015 року по 16.08.2017 року, з метою вирішення наступних окремих питань фінансово-господарської діяльності:

- законність та обґрунтованість проведення відкритих торгів, в тому числі цінових пропозицій і їх обґрунтування учасниками торгів у жовтні 2015 року за участю виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ» щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м.Старокостянтинів Хмельницької області;

- законність та обґрунтованість проведення державних закупівель Старокостянтинівською міською радою щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;

- стан виконання та фінансовий результат, отриманий від проведення відкритих торгів у жовтні 2015 року за участю виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ» щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;

- стан виконання та фінансовий результат, отриманий від проведення державних закупівель Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ» щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області;

- законність, обґрунтованість, стан виконання та фінансовий результат, укладання та виконання - Договору про закупівлю робіт за державні кошти від 03 листопада 2015 року; Договору №2 разом з додатками про закупівлю робіт за державні кошти від 18 липня 2016 року; Договору № 3 разом з додатками про закупівлю робіт за державні кошти від 26 грудня 2016 року; Додаткової угоди разом з додатками до договору про закупівлю робіт за державні кошти від 03.11.2015 року, укладені між виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради і ТОВ «Альфа-газ», щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м.Старокостянтинів Хмельницької області;

- яка вартість фактично-виконаних робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м.Старокостянтинів Хмельницької області по кожному із укладених договорів про закупівлю, вказаних вище?

- чи відповідають обсяги та вартість фактично виконаних будівельних робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області обсягам та вартості будівельних робіт згідно проектно-кошторисної документації, а також будівельним нормам і правилам виходячи з цільового призначення реконструкції даного об'єкту та умовам укладених договорів про закупівлю протягом 2015-2016 років?

- джерела фінансування робіт згідно укладених договорів про закупівлю робіт за 2015-2016 роки, законність та цільове використання бюджетних коштів на вказані цілі;

- розмір матеріальної шкоди та з вини яких посадових осіб заподіяна державі, Старокостянтинівській міській раді внаслідок порушень, які були допущені під час робіт з реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м.Старокостянтинів Хмельницької області?

- повнота і достовірність відображення в бухгалтерському обліку Старокостянтинівської міської ради та її виконавчого комітету, код ЄДРПОУ: 04060677 і ТОВ «Альфа-газ», код ЄДРПОУ: 31328477 операцій щодо реконструкції очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м.Старокостянтинів Хмельницької області;

- провести контрольні обміри обсягів фактично виконаних робіт очисних споруд та мереж каналізації житлового мікрорайону ІІ залізничного вокзалу м. Старокостянтинів Хмельницької області, а також розрахунки за виконанні роботи з підрядними організаціями та правильність визначення вартості виконаних робіт, а також повноту та правильність відображення їх по бухгалтерському обліку Старокостянтинівської міської ради та відповідність діючому законодавству;

Під час проведення вказаної ревізії по вирішенні зазначених питань прошу також здійснити зустрічні звірки з такими суб'єктами господарювання: ТОВ «Альфа-газ» (код ЄДРПОУ: 31328477, Хмельницька область, м.Старокостянтинів, вул.Жовтнева, 31, БОКС 4); Комунальне підприємство (КП) водопровідно-каналізаційного господарства (ВКГ) «Водоканал» (код ЄДРПОУ 02092644, Хмельницька область, м.Старокостянтинів, вул.М.Рудяка, 19).

Проведення позапланової документальної ревізії доручити управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області та залученому спеціалісту, фахівцю-будівельнику у сфері архітектурних, будівельних робіт та реконструкції, а саме - інженеру технічного нагляду підприємства ОСОБА_4.

Позапланову документальну ревізію провести протягом 15 робочих днів - з 28.08.2017 року по 15.09.2017 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя