Постанова № 6832568, 23.09.2009, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
23.09.2009
Номер справи
2а-1275/09/2770
Номер документу
6832568
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

23.09.09Справа №2а-1275/09/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: судді Кравченко М.М., при секретарі Фімушкіної О.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі адміністративну справу

За адміністративним позовом: Севастопольського міського центра зайнятості (99053, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, 29)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко» (99029, м. Севастополь, Пр. Генерала Острякова, 15)

про стягнення незаконно виплаченого забезпечення в вигляді допомоги по безробіттю за період з 09.07.2008р. по 06.08.2008р. на суму 681,94 грн.

Представники сторін:

представник позивача: Курбатов Володимир Юрійович, довіреність №142\08 від 14.01.08, посвідчення №105 від 11.08.2006 року;

представник відповідача: не з'явився;

Суть спору:

Севастопольський міський центр зайнятостізвернувся до суду з адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко»про стягнення незаконно виплаченого забезпечення в вигляді допомоги по безробіттю за період з 09.07.2008р. по 06.08.2008р. на суму 681,94 грн.

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем вимог Закону України "Про зайнятість населення".

У звязку з наведеним позивач просить позов задовольнити.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31 липня 2009 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1275/09/2770, підготовче провадження по справі закінчене, справа призначена до судового розгляду.

Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов та витребувані судом документи не представив, про дату і час судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача за наявними в ній матеріалами.

Згідно ст.ст.27, 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України, представнику позивача роз'яснені його процесуальні права і обов'язки.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд

В с т а н о в и в :

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках встановлених законом.

Визначення суб'єкта владних повноважень дається у п. 7 ч. 1 ст. З Кодексу адміністративного судочинства України згідно з яким - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до Указу Президента України "Про зміну в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. №1573 Міністерство праці та соціальної політики України входить в структуру центральних органів виконавчої влади.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Положення про Міністерство праці та соціальної політики»від 02.11.2006 р. № 1543 Державна служба зайнятості входить до сфери управління Міністерства праці та соціальної політики.

Відповідно до ст.8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (№1533 від 02.03.2000р. далі - Закон) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг. Здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно зі ст.12 Закону виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники с відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду.

Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Відповідно до п.2 Положення про Севастопольський міський центр зайнятості, затвердженого директором Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України 15.10.98р., основним завданням позивача є реалізація державної політики зайнятості населення. Здійснення контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форми власності.

У відповідності п.4 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991р. №803-ХІІ (далі Закон №803) підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцем знаходження як платники збору до Фонду загальнообов'язкової:: державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповній: робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором або працюють у зв'язку з простоєм виробництва з незалежних від них причин, в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

У відповідності пп. З п.2 ст.35 Закону №1533 роботодавець зобов'язаний надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників.

У відповідності ч.2 п.4 ст.35 Закону №1533 із роботодавця утримуються незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу.

Інструкція щодо заповнення форми звітності №5-ІШ "Звіт про прийнятих працівників" затверджена наказом Міністерством праці та соціальної політики України від 19.12.2005р. №420, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 21.12.2005р. за №1534 (далі Наказ №420).

03.01.2008 року ОСОБА_1 звернувся до Севастопольського міського центру зайнятості з проханням про допомогу у працевлаштуванні. Відповідно до ст.2 Закону №803 та п.п.11, 12 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу та безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2007р. №219, з 10.01.2008р. ОСОБА_1 надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю (наказ № НТ 080110 від 10.01.2008р.).

Відповідно до п.п.13 п.1 ст.31 Закону №1533 виплата допомоги по безробіттю припиняється за невідвідування без поважних причин державної служби зайнятості 30 і більше календарних днів. Згідно з п.п.2 п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №219 від 14.02.2007р. (далі - Порядок №219) громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку у зв'язку з невідвідуванням безробітним центру зайнятості протягом 30 і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування відповідно до абзацу 4 п.п.2 п.20 Порядку №219. Так наказом НТ080922 від 22.09.2008р. ОСОБА_1 припинена виплата допомоги по безробіттю у зв'язку з невідвідуванням безробітним центру зайнятості протягом ЗО і більше календарних днів без поважних причин після закінчення встановленого строку відвідування закінченням строку виплати.

На підставі даних Державної податкової адміністрації в м. Севастополі, отриманих за результатами проведеної 23.03.2009 року звірки між Севастопольським міським центром зайнятості та ДПА в м. Севастополі, відповідно до п.5 ч.2 ст.12 Закону №1533, та проведеного розслідування страхового випадку відносно ОСОБА_1 (акт №01-1 від 14.05.2009р.) встановлено наступне.

ОСОБА_1 в період перебування на обліку в Севастопольському міському центрі зайнятості в якості безробітного працевлаштувався охоронцем у Товариство з обмеженою відповідальністю «Добриня и Ко» де працює з 09.07.2008р. і по теперішній час, що підтверджується довідкою TOB «Добриня та Ко»за вих.№1671 від 09.04.2009р. про сплату ОСОБА_1 заробітної плати за III квартал 2008г в розмірі 1957,83грн. та наказом про прийняття на роботу ОСОБА_1 від 08.07.2008р. №47-к.

В порушення пп.З п.2 ст.35 Закону №1533 та п.4 ст.20 Закону №803 ТОВ «Добриня та Ко» не надало до Севастопольського міського центру зайнятості адміністративні дані про прийняття на роботу ОСОБА_1 з 09.07.2008р. за формою 5-ПН у порядку та в строк встановлений Наказом №420.

Таким чином, з вини TOB «Добриня та Ко»ОСОБА_1 за період з 09.07.2008р. по 06.08.2008р. неправомірно отримав допомогу по безробіттю в розмірі 681,94 грн.

Директору TOB «Добриня та Ко»Несову B.B. двічі: 02.06.2009р. я вих.№2249/05 та повторно 01.07.2009р. за вих.№2671/05 були направлені листи з пропозицією повернути Севастопольському міському центру зайнятості кошти, які були незаконно виплачені ОСОБА_1 як допомога по безробіттю (отримано 07.07.2009р.). На що, Севастопольським міським центром зайнятості 13.07.2009р. (вх.№1642) отриманий лист TOB «Добриня та Ко»від 07.07.2009J за вих.№1737, яким відповідач повідомив про неможливість сплатити суми боргу в зв'язку з відсутністю коштів на розрахункових рахунках підприємства.

Таким чином, заборгованість дотепер відповідачем не сплачена, чим заподіяний збиток соціально-економічним інтересам держави, у звязку з чим позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі висловленого, керуючись ст. 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Добриня та Ко»на користь Севастопольського міського центру зайнятості незаконно виплачене безробітному ОСОБА_1 забезпечення в вигляді допомоги по безробіттю за період з 09.07.2008р. по 06.08.2008р. на суму 681,94грн. на р/р3717630490001 МФО 824509 в ГУДК в м.Севастополі, ЄДРПОУ 03491145, код платежу 50040400 «повернення забезпечення ТОВ «Добриня та Ко», отримувач Севастопольський міський центр зайнятості.

2.Копію постанови направити відповідачу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя М.М.Кравченко

Постанова складена та підписана

в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України

28.09.2009