
УХВАЛА
14 серпня 2017 року Справа № 803/926/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
при секретарі Гринчук Я.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_4,
представника відповідача Арендарчука О.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 (далі - ОСОБА_3, позивач) звернулася в суд з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 24.01.2017 №00000249-40.
01.08.2017 року представник відповідача подав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду. Дане клопотання мотивоване тим, що рішення про застосування фінансових санкцій від 24.01.2017 №00000249-40 позивачем отримано 28.01.2017 року, а строк його оскарження становить один місяць. Оскільки строк звернення до суду з даним позовом закінчився 28.02.2017 року, то, на думку представника відповідача, позивачем пропущено місячний строк на звернення до суду.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав дане клопотання.
Представник позивача у судовому засіданні заперечив проти залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з безпідставністю заявленого клопотання.
Заслухавши думку осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання відповідача з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною третьою статті 99 цього Кодексу для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Виходячи з наведеного, КАС України передбачає можливість встановлення іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду. Такі спеціальні строки мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним строком звернення до адміністративного суду, визначеним частиною другою статті 99 цього Кодексу, а також скороченими строками, визначеними, зокрема, частинами четвертою та п'ятою статті 99 КАС України.
При цьому відповідно до пункту 109.1. статті 109 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з пунктом 109.2. статті 109 ПК України вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (пункт 111.2. статті 111 ПК України).
За приписами пункту 113.1. статті 113 ПК України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань.
Порядок та строки оскарження рішень контролюючих органів встановлюються статтею 56 ПК України.
Так, пунктом 56.18 статті 56 ПК України встановлено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Зі змісту статті 102 ПК України випливає, що платник податків може звертатися до суду з вимогою щодо протиправності податкового повідомлення-рішення протягом 1095 днів з моменту отримання такого рішення.
Таким чином, строк звернення платника податків з позовом до адміністративного суду становить 1095 днів і обчислюється з дня отримання платником рішення про застосування фінансових санкцій, що оскаржено.
Як встановлено судом, ОСОБА_3 рішення про застосування фінансових санкцій від 24.01.2017 №00000249-40 було надіслано контролюючим органом 24.01.2017 року за вих. №61/фоп/03-20-40-01-23 та отримано позивачем 28.01.2017, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.45).
Водночас позовна заява до суду подана представником позивача 21.07.2017 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції Волинського окружного адміністративного суду (а.с.3).
Таким чином, адміністративний позов поданий до суду в межах спеціального строку звернення до адміністративного суду, встановленого ПК України.
Відтак, суд вважає безпідставними твердження представника відповідача про те, що в даному випадку підлягає застосуванню місячний строк звернення до суду.
За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для залишення позовної заяви без розгляду, з огляду на що у задоволенні клопотання представника відповідача слід відмовити.
Керуючись статтями 99, 100, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Волинській області Арендарчука О.Ю. про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і не може бути оскаржена.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій
Ухвала в повному обсязі складена 17 серпня 2017 року.