Єдиний державний реєстр судових рішень ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________________
П О С Т А Н О В А
Іменем України
23 вересня 2009 р. м. Чернівці Справа № 2а-971/09/2470
12 год. 59 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Скакун О.П. при секретарі судового засідання Пишній К.Г.
за участю:
представника позивача –Чорної Н.Г. (доручення №2455/06 від 21.07.23009р.)
представника відповідача - не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі до КРБП «Будівельник»про стягнення заборгованості до Управління Пенсійного фонду України у сумі 4257,14 грн.
СУТЬ СПОРУ:
Управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі звернулося з адміністративним позовом до КРБП «Будівельник»про стягнення заборгованості до Управління Пенсійного фонду України у сумі 4301,42 грн.
Представник позивача в судовому засіданні подав клопотання про зменшення позовних вимог, просив стягнути борг в сумі 4257,17 грн. та дав свої пояснення.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач –КРБП «Будівельник» з листопада 2008 року по червень 2009 року здійснював нарахування страхових внесків за кожний базовий період, але до управління Пенсійного фонду протягом 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду у повному обсязі їх не сплачував. Відповідно до розрахунку управління Пенсійного фонду України у Глибоцькому районі заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування станом на 23.09.2009 року складає 4257,14 грн.
Відповідач, який був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, явку свого представника в судовому засіданні не забезпечив та про причини неявки суд не повідомив. У зв’язку з цим, справа розглядається без участі представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
ВСТАНОВИВ:
Колективне ремонтно-будівельне підприємство «Будівельник»25.05.2005 року внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та взято на облік в управлінні Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-ІV, який розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі –Закон № 1058-ІV).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Судом встановлено, що Колективне ремонтно-будівельне підприємство «Будівельник»несвоєчасно та не в повній мірі сплачувало страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, внаслідок чого допустило заборгованість по сплаті вказаних страхових внесків на суму 4257,14 грн.
Згідно розрахунку заборгованості, поданого позивачем, заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 3155,55 грн., по штрафних санкціях -836,79, пеня-53,60 грн.
Заборгованість підтверджено розрахунками страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових внесків.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до п.п. 4,6 ч.2 ст. 17 Закону № 1058-ІV до обов’язку страхувальника належить подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду в строки та за формою, встановленими Пенсійним фондом, нараховувати та сплачувати страхові внески в повному обсязі в установлені строки.
Крім того, ч. 6 ст. 20 Закону передбачає, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Частиною 12 ст. 20 Закону встановлено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно ч.2 ст.106 даного Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Статтею 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" саме територіальним органам Пенсійного фонду надано право приймати рішення про сплату простроченої заборгованості із сплати страхових внесків.
Як вбачається з абзацу 8 ч. 3 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеною до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
На момент розгляду справи заборгованість відповідачем не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Глибоцькому районі підлягає задоволенню.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2,3,6-12,17,18,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд —
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2 Стягнути з колективного ремонтно-будівельного підприємства «Будівельник» (код ЄДРПОУ 21413640) заборгованість по платежах до Пенсійного фонду України у сумі 4257,14 грн. ( р\р 25603302100800 в ВАТ «Державний ощадний банк України») .
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
У судовому засіданні 23 вересня 2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову виготовлено в повному обсязі 28 вересня 2009 року.
Суддя О.П. Скакун