Постанова № 6831736, 21.01.2009, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2009
Номер справи
26479/08/2070
Номер документу
6831736
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

21.01.2009 р. № 2-а- 26479/08/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Перцової Т.С.

при секретарі: Карамушко І.І.

за участю представників сторін:

позивача Малахової Н.В.

відповідача не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ДПІ в Московському районі м. Харкова

до ОСОБА_2

про про стягнення заборгованості ,

В С Т А Н О В И В:

До Харківського окружного адміністративного суду з позовом звернулася Державна податкова інспекція у Московському районі м. Харкова до ФО-П ОСОБА_2 про стягнення на користь держави заборгованості перед бюджетом у розмірі 3333,80 грн.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити. Свої вимоги обґрунтовує з посиланням на п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив. Про час та місце розгляду справи повідомлялися повістками з поштовими повідомленнями.

Згідно ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.

Суд вважає, що не зявлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи, розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази та матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно із свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ФО-П ОСОБА_2 пройшла державну реєстрацію в Виконавчому комітеті Харківської міської ради, дата проведення державної реєстрації 23.01.2004 р., номер запису 24800170000043542.

Судом встановлено, що на підставі направлень від 29.12.2007 року за № 27251 та № 27250 фахівцями ДПА у Харківській області була проведена перевірка господарської одиниці відповідача магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та належить ФО-П ОСОБА_2, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу субєктами підприємницької діяльності. За результатами перевірки складено акт від 03.01.2008 року № 20400018/2310.

Перевіркою встановлені порушення п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” порушення порядку проведення розрахункових операцій, а саме: розрахункова операція у сумі 17,40 грн. не проведена через РРО, розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі зазначеній в денному звіті РРО, за вирахуванням покупки складає 649,36 грн.; незабезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків РРО (Z-звітів), а саме: відсутній Z-звіт за 13.11.2007 року. Зазначені порушення також відображені у висновку до акту перевірки від 03.01.2008 року № 20400018/2310.

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_3, яка власноручно склала опис наявних купюр та монет, що знаходилися на місці проведення розрахунків та пояснення по суті встановлених перевіркою порушень.

Акт перевірки був підписаний продавцем ОСОБА_3 без претензій до перевіряючих та проведенню самої перевірки.

Крім того, факт виявлених порушень при здійсненні ФО-П ОСОБА_2 розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу підтверджуються дослідженими у судовому засіданні: описом наявних купюр та монет від 03.01.2008 року, Х звітом денним від 03.01.2008 року.

За результатами розгляду акту перевірки ДПІ у Московському районі м. Харкова було прийнято рішення форми „С” за № НОМЕР_1 від 30 січня 2008 року про застосування до ФО-П ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3333,80 грн. Зазначене рішення було направлено відповідачеві 30.01.2008 року.

22.02.2008 року відповідачем до ДПА у Харківській області було надано скаргу, в якій він не погодився із висновками перевірки та просив скасувати вищевказане рішення.

ДПА у Харківській області на зазначену скаргу відповідача відповіло рішенням за результатами розгляду скарги від 02.04.08р. № 4494/7/25-203, яким залишено без змін рішення ДПІ у Московському районі м. Харкова № НОМЕР_1 від 30 січня 2008 року, а скаргу відповідача від 02.04.2008 року без задоволення.

Суд зазначає, що проведена перевірка була передбачена в плані роботи ДПА в Харківській області на січень 2008 року, отже проведена перевірка є плановою перевіркою з питань дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг".

Приписами ст.ст. 8, 9, 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу” органи державної податкової служби, у випадках, в межах компетенції та порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль : за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Згідно ст. 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг” передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до пунктів 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на суми, на яку виявлено невідповідність.

Згідно ст. 25 Закону „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Підсумовуючи вищенаведене, суд робить висновок про те, що ДПІ у Московському районі м. Харкова приймаючи рішення форми „С” за № НОМЕР_1 від 30 січня 2008 року про застосування до ФО-П ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3333,80 грн., діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Законом з дотриманням вимог ч. 3 ст. 2 КАС України.

Беручи до уваги доведеність позивачем факту порушення відповідачем п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, суд приходить до висновку, що штрафні санкції згідно вказаного рішення застосовані правомірно.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги ДПІ у Московському районі м. Харкова про стягнення з ФО-П ОСОБА_2 заборгованості перед бюджетом у розмірі 3333,80 грн., документально та нормативно обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись ст.ст. 4, 8, 17, 86, 87, 94, 138, 143, 161-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова до ФО-П ОСОБА_2 про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 3333,80 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ФО-П ОСОБА_2, ІН НОМЕР_2, на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом у розмірі 3333,80 грн. на р/р №31114104700007 код платежу 21080900, одержувач УДК у Московському районі м. Харкова ГУДКУ Харківської області, в установі банку ГУДКУ у Харківській області, код отримувача 24134596, МФО 851011.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 23.01.2009 року.

Суддя Перцова Т.С.