Постанова № 683160, 02.04.2007, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.04.2007
Номер справи
3354-2007
Номер документу
683160
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к. 215

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.04.2007

Справа №2-22/3354-2007

За позовом - Прокурор м.Алушта в інтересах ДПІ у м.Алушті ( м.Алушта,вул.Леніна,22)

До відповідача - СПД ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

Про стягнення 4601,55 грн.

СуддяС.В.Яковлєв

За участю секретаря В.І.Дулімової

представники:

Від позивача - Патраш В.І. - пр-ник, дов.від 23.01.07 р.

Від відповідача - не з”явився

За участю прокурора Куінджі М.О. - посв. № 05380

Сутність спору: Прокурор м.Алушта, діючи в інтересах держави, звернувся з позовом в інтересах ДПІ у м.Алушта (позивач) до СПД ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення 4601,55 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач порушив норми податкового законодавства, внаслідок чого за ним утворилась заборгованість перед бюджетом у сумі 4601,55 грн.

Представник позивача в ході судового засідання, яке відбулось 02.04.2007р., позовні вимоги по стягненню заборгованості в сумі 4601,55 грн. підтримав у повному обсязі .

Крім того, позивач заявив клопотання про розгляд справи за правилами КАС України.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив , документи , витребувані судом, не надав, про день та час проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

З 01.09.2005р. набрав чинність Кодекс адміністративного судочинства України (далі КАСУ). Відповідно до п. 6 Прикінцевих та Переходних положень КАСУ до початку діяльності окружного адміністративного суду, адміністративні справи, подвідомчі господарьским судам відповідно до ГПК України 1991 р., вирішуються відповідним господарським судом та правилами КАСУ. При цьому підсудність таких справ визначаеться ГПК України.

Згідно зі ст. 3 КАСУ справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державна подакова служба є центральним органом виконавчої влади. Ст. 10 Закону передбачена функція державних податкових інспекції в районах, містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій контролювати своєчасність подання платниками податків, бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів. У ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою про стягнення податкової заборгованості .

За таких обставин, беручи до уваги те, що позивачем по справі є центральний орган виконавчої влади , який у правовідносинах з суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до положень Закону України «Про державну податкову службу в Україні» реалізує владні управлінські функції, суд, керуючись п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень КАСУ, вважає можливим клопотання позивача задовольнити, продовжити розгляд справи згідно з КАСУ.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, суд -

встановив:

Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрований Алуштинським міськвиконкомом 16.08.96 р., на податковому обліку знаходиться з 05.05.98 р.

Згідно ст.1 Декрету Кабінету міністрів України «Про прибутковий податок з громадян (із змінами та доповненнями), платниками прибуткового податку (суб'єктами оподаткування) є громадяни України , іноземні громадяни і особи без громадянства.

Відповідно до ст. 10 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» підприємства, установи і організації після закінчення кожного місяця , але не пізніше строку одержання в установах банків коштів на виплату належних громадянами сум зобов'язані перераховувати до бюджету суми нарахованого і утриманого прибуткового податку за минулий місяць.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.03 р. № 889-1V , платником податку є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження на території України, так і іноземні доходи.

Згідно п. 16.1 ст.16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», податок, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету відповідно до норм Бюджетного кодексу України. Юридична особа за своїм місцезнаходженням і місцезнаходженням своїх підрозділів , одночасно з наданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України ( п. 16.3.2).

Згідно п.п.3.2.1 п.3.2. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» , якщо платник податків, згідно законів з питань оподаткування, уповноважений утримувати податок, збір (обов'язків платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, а також будь-які інші податки, які утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів ( обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній общині і створюється від їх імені.

23.07.03 р. проведена документальна перевірка дотримання вимог податкового законодавства за період 2001-2002 р. У ході перевірки встановлені порушення вимог діючого законодавства, про що складено акт перевірки НОМЕР_1.

У ході перевірки виявлені порушення правильності нарахування та своєчасності перерахування сум податку з громадян ( податку з доходів фізичних осіб) , які виразились у неперерахуванні до бюджету утриманого податку з доходів фізичних осіб у сумі 1160,10 грн. За фактами порушення у відношенні відповідача було винесено податкове повідомлення рішення НОМЕР_2 , яке отримано відповідачем 01.09.03 р. Відповідачем заборгованість перераховано частково - у сумі 492 грн., несплаченою залишилась заборгованість у сумі 668,10 грн.

Крім того, відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності рішенням виконавчого комітету Київської районної ради від 10.08.00 р. і йому видано свідоцтво про державну реєстрацію.

Відповідно до Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99 «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» відповідач здійснював підприємницьку діяльність за єдиним податком .

Згідно положень Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99 «Про спрощену систему оподаткування, облік і звітність суб'єктів малого підприємництва» відповідачу на підставі заяви на право застосування спрощеної системи станом на 30.03.07 р. нараховано 384,58 грн. єдиного податку

Згідно з ч.2 ст.5 Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення єдиного податку, своєчасність надання розрахунків і сплату сум єдиного податку відповідно до законодавства України.

У період з 28.08.03 р. по 29.08.03 р. у відповідача проведено перевірку дотримання вимог податкового законодавства , за результатами якої складено акт НОМЕР_3 . За результатами перевірки, за порушення п.п. 7.3.1., 7.3 , пп..7.7.1, п. 7.7.2, п. 7.7 п.7.9 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.97 р. відповідачу податковим повідомленням-ряшенням НОМЕР_4 донараховано суму ПДВ у розмірі 1242,14 грн. , а також застосовані штрафні санкції на суму 3141,75 грн. Відповідачем сума заборгованості була перерахована частково - у сумі 830,44 грн. за рахунок переплати. Таким чином, несплаченою залишилась сума 3553,45 грн.

Матеріали справи підтверджують, що позивач, діючи відповідно до ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами», направив відповідачу податкове повідомлення рішення НОМЕР_5 на суму 1242,14 грн. ПДВ та 3141,75 грн. штрафних санкцій , яке було отримане відповідачем 01.09.03 р.

Відповідач не надав суду у порядку, передбаченому ст.71 КАС України, доказів виконання податкових зобов”язань перед державним бюджетом, або оскарження податкових повідомленнь-рішеннь.

В силу викладеного суд вважає, що підлягають задоволенню вимоги по стягненню з відповідача 4601,55 грн.

Керуючись ст. ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити .

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, банківські реквізити відсутні) на користь держбюджету України (р/р 31112104600007 УДК в АРК м.Сімферполь одержувач Держбюджет України код платежу 14070100 ЗКПО 24040754 МФО 824026) 4601,55 грн.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня ії проголошення ( у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складання у повному обсязі).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Яковлєв С.В.