Ухвала суду № 68309305, 14.08.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.08.2017
Номер справи
826/10054/17
Номер документу
68309305
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 серпня 2017 року справа №826/10054/17

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кузьменко В.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовомОСОБА_1до1. Департаменту з питань Державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 2. Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві 3. ОСОБА_2 4. ОСОБА_3прозобов'язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Департаменту з питань Державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі по тексту - відповідач 1), Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві (далі по тексту - відповідач 2), ОСОБА_2 (далі по тексту - відповідач 3) та ОСОБА_3 (далі по тексту - відповідач 4), в якому просить: зобов'язати відповідача 1 вчинити певні дії, а саме: призначити дату та провести перевірку, за результатами перевірки винести акт перевірки та протокол про право порушення, у разі недотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів норм та правил за незаконно збудовані/реконструйовані, добудовані об'єкти та будівництво без належного прийняття в експлуатацію за адресою: АДРЕСА_1; 2) зобов'язати відповідача 2 за зверненням відповідача 1 вчинити певні дії та направити в зазначений день і час перевірки об'єкта уповноважених на те службових осіб і посприяти у встановленні осіб власників об'єкту і сприяння доступу відповідача 1 для перевірки об'єкту за адресою: АДРЕСА_1 3) зобов'язати ОСОБА_3 та ОСОБА_2 не чинити перешкод та надати доступ і документи уповноваженим представникам відповідача 1 для перевірки приміщень/будинків на відповідність діючому законодавству, право установчій та технічній документації, розташованих в місті Києві, вул. Гомельська,38, кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_1

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Як свідчить зміст позовної заяви, позивач заявив одночасно вимоги до різних відповідачів, у тому числі до ОСОБА_2 та ОСОБА_3.

Відповідно до частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, зокрема однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідачами 3 та 4 позивач визначив фізичних осіб ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які не є суб'єктами владних повноважень та не можуть виступати відповідачами в адміністративній справі за даним позовом.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлює, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум у розмірі 1 600, 00 грн.

На підставі платіжного доручення від 01 листопада 2016 року №28 року суд встановив, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 551, 21 грн., що є меншим за мінімальний розмір судового збору, який складає 640, 00 грн.

Разом з тим суд звертає увагу позивача, що у позовній заяві висунуто три позовні вимоги немайнового характеру, а отже судовий збір має сплачуватись за кожну вимогу немайнового характеру (640,00 грн. * 3 = 1 920,00 грн.).

З урахуванням викладеного Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог Кодексу адміністративного судочинства України в частині суб'єктного складу та висунутих позовних вимог, та її копій для направлення відповідачам та оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі, що з урахуванням вже сплачених 551, 21 грн. становить 1368, 79 грн.

Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити ОСОБА_1 дводенний строк з дня набрання даною ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити ОСОБА_1 про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко