Постанова № 68307698, 15.08.2017, Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
15.08.2017
Номер справи
723/2001/17
Номер документу
68307698
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/2001/17

Провадження № 3/723/2520/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2017 року м.Сторожинець

Сторожинецький районний суд,

Чернiвецької областi в складi:

головуючого суддi ОСОБА_1

при секретарi ОСОБА_2

за участю:

прокурора Воловідника Р.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні протокол про адмiнiстративне правопорушення вiдносно ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, єгер Сторожинецького РОУТМР, депутата Давидівської сільської ради, одружена, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ст.28 Закону України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014 року та ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

встановив

ОСОБА_3 будучи депутатом Давидівської сільської ради, Сторожинецького району, Чернівецької області VII скликання від виборчого округу №2 і являючись таким чином субєктом відповідальності за корупційні правопорушення згідно підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", 16 вересня 2016 року під час розгляду сесією Давидівської сільської ради заяви його дружини ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення безоплатно у власність земельних ділянок орієнтовною площею 1,21 га, з них 0,25 га за рахунок земель житлової та громадської забудови для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована в с.Давидівка, Сторожинецького району, Чернівецької області по вул.Банилівській, 85; 0,96 га за рахунок земель сільськогосподарського призначення Давидівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства, за адресою Чернівецька область, Сторожинецький район, с.Давидівка, вул.Банилівська, не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив раду про наявність конфлікту інтересів, а саме суперечність між його приватними інтересами та повноваженнями як депутата сільської ради, особисто взяв участь у голосуванні при вирішенні вказаних питань, як депутат сільської ради. Зазначене призвело до вчинення ОСОБА_3 правопорушення передбаченого ст.172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину в скоєнні правопорушення передбаченого ст.172-7 КУпАП визнав повністю і пояснив, що дійсно його дружина виносила на сесію сільської ради питання яке стосується їх майнових приватних інтересів і він позитивно голосував за вирішення цих питань на сесії. Він сьогодні розуміє, що його дії є корупційними але тоді на сесії цього не розумів. В скоєному кається і обіцяє ніколи більше подібного не скоювати. Просив його суворо не карати.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_3 та висновок прокурора, суд знаходить, що ОСОБА_3 згідно з пп. «б» п.1 частини першої ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, оскільки являється депутатом місцевої ради.

Судом також встановлено, що будучи депутатом Давидівської сільської ради, Сторожинецького району, Чернівецької області і являючись таким чином субєктом відповідальності за корупційні правопорушення ОСОБА_3 16 вересня 2016 року проголосував на сесії Давидівської сільської ради за позитивне вирішення заяви його дружини ОСОБА_4 щодо виділення їй земельної ділянки, не повідомивши депутатів про те що голосує за свої інтереси.

Під реальним конфліктом інтересів, відповідно до примітки 2 до статті 172-7 КУпАП та згідно ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Згідно ч.1 ст.28 Закону України "Про запобігання корупції", особи зазначені в пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального потенційного конфлікту інтересів та повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно та не вчиняти дій і не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів і вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно положень ч.2 ст.35 Закону України "Про запобігання корупції", у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії, тощо) вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Відповідно до положень ст.172-7 КУпАП до відповідальності притягається особа яка не повідомила у встановлених законом випадках та порядку, про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Таким чином оцінюючи всі представлені суду докази по справі, суд вважає, що в бездіяльності ОСОБА_3 повязаній із не повідомленням ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, є склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.172-7 КУпАП.

З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_3, який позитивно характеризується по місцю проживання, розкаявся у вчиненому, що є обставиною яка помякшує відповідальність, а також приймаючи до уваги відсутність обставин які обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення знаходжу, що до ОСОБА_3 повинно бути застосоване стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу, передбаченого в санкції статті 172-7 КУпАП, що буде сприяти меті виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень.

Керуючись ст.ст. 3, 28, 35 Закону України "Про запобігання корупції» та ст. 172-7 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає суму 1700 (одну тисячу сімсот) гривень. Стягувач: Управління захисту економіки в Чернівецькій області, ДЗЕ НП України, вул. Небесної Сотні, 2Г, м. Чернівці, 58005.

Стягнути з ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, судовий збір в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 320 (триста двадцять) гривень, перерахувавши його в ГУК у м. Києві, код отримувача 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, МФО 820019, р/р 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 37993783. Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

СУДДЯ