
Справа № 438/441/17
Номер провадження №2-а/438/24/2017
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2017 року Бориславський міський суд Львівської області
в складі: головуючого судді Слиша А.Т.
при секретарі Наминанік О.С.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача Тахтарової О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бориславі справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Бориславської міської ради про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Бориславської міської ради Львівської області від 24 листопада 2016 року № 480 «Про відмову громадянину ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».
Зобов'язати Бориславську міську раду Львівської області (вул. Шевченка, 42, м. Борислав, Львівська область, 82300; код за ЄДРПОУ: 26181298) розглянути на найближчому пленарному засіданні ради питання надання мені дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,10 га на АДРЕСА_1 Львівської області для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд і прийняти рішення ради по суті цього питання.
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Бориславської міської ради Львівської області від 15 жовтня 2015 року № 2075 позивачу, відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1000 кв.м на АДРЕСА_1 Львівської області для будівництва та обслуговування жилого будинку у зв'язку з тим, що на цю земельну ділянку не розроблено містобудівну документацію.
Після розроблення гірничо-геологічного обґрунтування умов будівництва індивідуального житлового будинку по АДРЕСА_1 та викопіювання з уточненням плану зонування території по вул. Церковній у м .Бориславі, виконаного з урахуванням вимог проекту зонування території м. Борислава, затвердженого рішенням Бориславської міської ради Львівської області від 26 лютого 2015 року № 1789, 16 грудня 2015 року позивач повторно звернувся до відповідача із заявою аналогічного змісту.
Однак, не зважаючи на подання документального обґрунтування підставності вимог, профільна постійна депутатська комісія з питань охорони навколишнього природного середовища, регулювання земельних відносин, будівництва та архітектури своїм рішенням від 20 січня 2016 року № 10/5, постійна депутатська комісія з питань освіти, культури, сім'ї і молоді, фізкультури і спорту - рішенням від 11 березня 2016 року № 8/1 повторно рекомендували Бориславській міській раді відмовити у наданні позивачу вищезазначеного дозволу.
Оскаржуване рішення за № 480 про відмову, ОСОБА_1, у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1000 кв.м на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку прийняте Бориславською міською радою Львівської області 24 листопада 2016 року.
Відмова відповідача на цей раз мотивована тим, що згідно довідки Українського товариства охорони пам'яток історії та культури на земельній ділянці знаходилось старовинне кладовище, а також розташована нафтогазова свердловина «Петлюра».
Позивач вважає вищезазначене рішення відповідача протиправним і таким, що порушує його охоронюваний законом інтерес щодо можливості одержання земельної ділянки із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним Кодексом України.
Позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2, яка діє на підставі довіреності від 29 червня 2017 року, у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просять їх задоволити.
Представник відповідача - Бориславської міської ради Тахтарова О.Б., яка діє на підставі довіреності від 10 березня 2017 року № 3-21/618 у судовому засіданні позовні вимоги заперечила, просить відмовити у їх задоволенні.
Заслухавши сторін, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як зазначив позивач, рішенням Бориславської міської ради Львівської області від 15 жовтня 2015 року № 2075 позивачу, відмовлено у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1000 кв.м на АДРЕСА_1 Львівської області для будівництва та обслуговування жилого будинку у зв'язку з тим, що на цю земельну ділянку не розроблено містобудівну документацію.
16 грудня 2016 року позивач в повторно подав до відповідача заяву про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо тієї ж самої земельної ділянки.
24 листопада 2016 року рішенням Бориславської міської ради № 480 1 відмовлено гр. ОСОБА_1, який проживає на АДРЕСА_2 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної плавки площею 1000 кв.м. на АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування жилого будинку у зв'язку з тим, що згідно довідки Українського товариства охорони памяток історії та культури на цій земельній ділянці знаходилось старовинне кладовище, а також розташована нафтовагазова свердловина "Петлюра"
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 140 Конституції України та ст. 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження.
Згідно частини 3 статті 123 ЗК України орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановлених законом порядку.
Таким чином, Земельний кодекс України визначає чіткий перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, при цьому зобов'язує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в надані такого дозволу належним чином мотивувати причини цієї відмови.
Оскаржуване позивачем рішення відповідача зазначеним вимогам Кодексу не відповідає, що є безумовною підставою для визнання його протиправним та зобов'язання відповідача розглянути заяву позивача про надання їй дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки площею 1000 кв.м на АДРЕСА_1 Львівської області для будівництва та обслуговування жилого будинку, і в разі відмови в задоволенні цієї заяви - ухвалити мотивоване рішення з належним обґрунтуванням причини такої відмови.
Керуючись статтями 2, 3, 94, 158 - 163, 186 КАС України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бориславської міської ради від 24 листопада 2016 року №480 «Про відмову громадянину ОСОБА_4 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».
Зобов'язати Бориславську міську раду Львівської області розглянути на найближчому пленарному засіданні ради питання надання дозволу ОСОБА_4 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1 га на АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Стягнути з місцевого бюджету м.Борислав на користь ОСОБА_4 судові витрати у розмірі 1280 гривень.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Бориславський міський суд Львівської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст.160 КАС України - з дня отримання копії постанови.
Головуючий: суддя А.Т.Слиш