Постанова № 6829065, 05.10.2009, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.10.2009
Номер справи
2а-2123/09/0770
Номер документу
6829065
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-2123/09/0770

рядок статзвіту –6.6.4

код - 01

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 год. 25 хв. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Андрійцьо В.Д.

при секретарі судового засідання -Повханич Г. П.

за участі:

представника позивача - Пацкан М.А. (довіреність № 25/9/20 від 08.01.2009 року)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у місті Ужгороді Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Закарпатоблтара" про стягнення заборгованості за рахунок активів у сумі 21 502, 84 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - суб'єкт владних повноважень Державна податкова інспекція у м. Ужгороді Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства "Закарпатоблтара" про стягнення заборгованості за рахунок активів у сумі 21 502, 84 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги, з мотивів викладених у позовній заяві підтримав в повному обсязі просив суд їх задовольнити

Відповідач , будучи належним чином повідомлений про день, час та місце судового розгляду справи у судове засідання не з’явився не повідомивши суд про причини неявки та не надіславши до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечення на позов

З врахуванням викладеного суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявній в ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні пояснення представника позивача та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі з наступних підстав.

          З довідки Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ( а. с. 9) та довідки Головного управління статистики у Закарпатській області (а. с. 10) встановлено, що відповідач –юридична особа Відкрите акціонерне товариство «Закарпатоблтара»зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності 27 жовтня 2008 року.

          На підставі поданих декларацій з податку на додану вартість Відкрите акціонерне товариство "Закарпатоблтара" зобов'язується сплатити суми вказаного податку, а саме: декларація за листопад 2008 року - 2 026,00 грн.; декларація за грудень 2008 року 3 484, 00 грн.; декларація за січень 2009 року - 252,00грн.

          Як вбачається із розрахунку заборгованості (а. с. 8) із суми 2 026, 00 грн. зобов'язань по податку на додану вартість задекларованих до сплати в бюджет за листопад місяць 2008 року відповідачем сплачено 698, 22 грн. Так, залишок несплаченої суми задекларованого зобов'язання за листопад - грудень 2008 року та за січень 2009 року по податку на додану вартість складає 5 307, 53 грн. та у зв'язку з несвоєчасною сплатою даного податку нарахована пеня в розмірі 223, 75 грн.

          У відповідності до п. 16.1.1. ст. 16 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

          На підставі поданого розрахунку по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів на 2008 рік Відповідач зобов'язувався сплатити 1 198, 00 грн. (а. с. 20). Так як, відповідач частково сплатив суму податкового зобов'язання по даному виду податку, то заборгованість по такому становить 666,76 грн.

          Згідно з доданим податковим розрахунком земельного податку на 2008 року, Відповідач зобов'язувався сплатити наступні суми вказаного податку: за січень 2008 року - 1 572, 00грн., за лютий 2008 року - 1 572, 00 грн., за березень 2008 року - 1 572, 00 грн., за квітень 2008 року - 1 572, 00 грн., за травень 2008 року - 1 572, 00 грн., за червень 2008 року - 1 572, 00 грн., за липень 2008 року - 1 572, 00 грн., за серпень 2008 року - 1 572, 00 грн., за вересень 2008 року - 1 572, 00 грн., за жовтень 2008 року - 1 572, 00 грн., за листопад 2008 року - 1 572, 00 грн., за грудень 2008 року - 1 572, 00 грн. (а. с. 21).

          У відповідності до поданого Відповідачем податкового розрахунку земельного податку на 2009 рік, останній зобов'язувався сплатити наступні суми вказаного податку: за січень 2009 року - 1 572, 00 грн., за лютий 2009 року - 1 572, 00 грн. (а. с. 22).

          Із суми 22 008, 00 грн. зобов'язань по земельному податку задекларованих до сплати в бюджет за 2008/2009 роки відповідачем сплачено 11 004, 00 грн. Так, залишок несплаченої суми задекларованого зобов'язання складає 11 004, 00 грн.

          Пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 вказаного Закону для подання податкової декларації.

          

          Згідно з п. 5.1. даного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

          22 липня 2008 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати податків, зборів та інших платежів ВАТ "Закарпатоблтара". В результаті даної перевірки встановлено порушення п. 1.2. ст. 1 та пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме - для платежів, по яких строк погашення податкового зобов'язання встановлений до десяти календарних днів, наступних за останнім днем подання податкової декларації на підставі чого складено акт № 214/15-1 від 23 січня 2009 року про результати проведення перевірки дотримання податкового законодавства (а. с. 30). На основі вказаного акту прийнято податкове повідомлення - рішення від 09 лютого 2009 року № 00001511543/0, яким на підставі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яким відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафу по земельному податку у розмірі 3 192, 58 грн. (50% податкового боргу, сплаченого із затримкою понад 90 календарних днів). Дане податкове повідомлення - рішення направлене рекомендованим листом з повідомленням про вручення, та таке отримано 16 лютого 2009 року.

          У відповідності до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання нараховане контролюючим органом відповідно до п. п 4.2 та 4.3 ст. 4 вказаного Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених підпунктів 5.2.2 вказаного Закону.

          Згідно з ч. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 даного Закону у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" - пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

          Так як, Відповідачем вказані суми не оскаржувалися в адміністративному та судовому порядку, вони являються узгодженими.

          Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

          Згідно з ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання. Так, у відповідності до п. п. 1 п. 1 ст. 16 даного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

          У відповідності до ч. 3.2 Інструкції про нарахування та погашення пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні.

          Погашення сум нарахованої та несплаченої пені здійснюється у загальному порядку, установленому для погашення податкового боргу, що передбачено ч. 4.2 Інструкції про нарахування та погашення пені.

          Таким чином, відповідач не сплатив вказані суми податкових зобов'язань своєчасно та в повному обсязі, у зв'язку з чим у нього виник податковий борг у загальному розмірі 21 502, 84 грн., а саме: податок на додану вартість - 5 287, 53 грн., в тому числі пеня - 223, 75 грн.; податок з власників транспортних засобів - 666, 76 грн., в тому числі пеня - 68, 77 грн.; земельний податок - 14 786, 35 грн. та пеня - 762, 20 грн.

          Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організації та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими за рахунок їх майна.

Пунктом 3 ч.1 ст. 9 цього ж Закону України встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

          Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

          Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Ужгороді Закарпатській області - задоволити повністю.

2.          Присудити до стягнення з відповідача – відкритого акціонерного товариства "Закарпатоблтара" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Огарьова, буд. 25, код ЄДРПОУ 01884123, р/р 2600801021893 Закарпатська філія ВАТ "КРЕДОБАНК", МФО 312237 Р/Р 26041301200338, № 26006302200338, № 26044308200338 Ф. "ВІДДІЛ. ПРОМІНВЕСТБАНКУ, м. УЖГОРОД", МФО 312163 р/р 26004395124001 ЛІКВІДАТОР БАНКУ "УКРАЇНА" ПО ЗАКАРП. ОБЛ., МФО 312141 р/р № 26007301200338, Ф. "ВІДДІЛ. ПРОМІНВЕСТБАНКУ, м. УЖГОРОД", МФО 312163) на користь Державної податкової інспекції в м. Ужгороді (88000, м. Ужгород, вул. Духновича, 2) заборгованість за рахунок активів в сумі 21 502 (двадцять одна тисяча п'ятсот дві) грн. 84 (вісімдесят чотири) коп., яку слід перерахувати на р/р 35225001000132 в банку УДК в Закарпатській області, МФО 812016.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                         В. Д. Андрійцьо

Повний текст постанови виготовлено та підписано 09.10.09 р.

          Суддя                               В. Д. Андрійцьо