Рішення № 68287928, 11.08.2017, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
11.08.2017
Номер справи
922/2664/16
Номер документу
68287928
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" серпня 2017 р.Справа № 922/2664/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Светлічного Ю.В.

при секретарі судового засідання Мороз Ю.В.

розглянувши справу

за позовом Харківської міської ради, м. Харків до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Харків 3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2 про внесення змін до договору оренди землі за участю представників сторін:

позивача - Перетяченко М.О. довіреність №08-11/43/2-17 від 05.01.2017р.;

відповідача - ОСОБА_1;

3-ї особи - ОСОБА_4 довіреність №5861 від 24.07.2017р.;

ВСТАНОВИВ:

Харківська міська рада звернулася до господарського суду Харківської області з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі від 16.01.2006, шляхом визнання укладеною додаткової угоди у редакції, що викладена у прохальній частині позовної заяви.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 11.10.2016р., залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 02.02.2017р., у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Постановою Вищого господарського суду України від 17.05.2017р., касаційну скаргу Харківської міської ради задоволено частково. Постанову Харківського апеляційного господарського суду від 02.02.2017 у справі №922/2664/16 та рішення Господарського суду Харківської області від 11.10.2016 скасовано, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Харківської області.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 16.06.2017р. призначено справу до розгляду у судовому засіданні на "24" липня 2017 р. о 10:45. Залучено до участі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_2

Відповідачем у справі надано через канцелярію господарського суду Харківської області 18.07.2017р. відзив на позовну заяву за вх.№23191, в якому відповідач зазначає проте, що згідно п.40 договору оренди перехід права власності на будівлі та споруди, які розташовані на орендованій земельній ділянці до другої особи є підставою для розірвання договору та укладення договору з новим власником. 28.09.2007р. за договором купівлі - продажу нежитлової будівлі, розташованої за вказаною в договорі оренди адресою до ОСОБА_2 перейшло право власності на нежитлову будівлю літ. "Б-2" загальною площею 338,5 кв.м. по АДРЕСА_1, а також за договором дарування частки нежитлової будівлі розташованої зазначеною адресою до ОСОБА_5 перейшла в дар частка у праві власності на нежитлову будівлю літ. В-3 загальною площею 399,6 кв.м., по АДРЕСА_1. На думку відповідача спірний договір оренди припинив свою дію з моменту укладення договору купівлі - продажу нежитлової будівлі, а отже і зобов'язання по вказаному договору між його сторонами: Харківською міською радою та ФОП ОСОБА_1 також припинились.

У судовому засіданні оголошувались перерви до: 26.07.2017р. о 11:00; 10.08.17р. о 10:15; 11.08.17р. о 11:00.

Присутній представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримував та просив позов задовольнити.

Присутній представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував та просив у задоволенні позову відмовити з підстав викладених ним у відзиві на позов.

Присутній представник третьої особи у ссудовому засіданні проти позову заперечував, але письмових пояснень до суду не надав.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, пояснення їх повноважних представників, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Рішенням Харківської міської ради від 28.09.2005 № 170/05 "Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації об'єктів" ФОП ОСОБА_1 надано в оренду земельну ділянку по АДРЕСА_1 загальною площею 0,1850 га строком до 01.10.2030.

На підставі вказаного рішення між Харківською міською радою та ФОП ОСОБА_1 укладено договір оренди землі від 16.01.2006 за реєстраційним №340667100008.

Відповідно до пункту 15 спірного договору земельна ділянка передається в оренду для будівництва авто мийки (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації) та для подальшої експлуатації.

Пунктом 17 договору забороняється самовільна забудова земельної ділянки.

Земельна ділянка під час укладання договору оренди землі вільна від забудов.

Рішенням Київського районного суду м. Харкова від 12.07.2007р. у справі №2-3680/07/08 за позовом ОСОБА_5 та ОСОБА_1 до Виконкому Харківської міської ради, третя особа: КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації" про визнання часток нежитлової будівлі окремими, та визнання права власності на самовільно побудовані нежитлові приміщення позовні вимоги задоволено.

Визнано, що нежитлова будівля, по АДРЕСА_1, складається з двох будівель: будівля літ. "А-1", загальною площею 211,4 кв.м. та будівля літ. "Б-2", загальною площею 338,5 кв.м.

Визнано за ОСОБА_5 та ОСОБА_1 право власності на будівлю літ. "А-1" площею 211,4 кв.м. по 1/2 частині за кожним.

Визнано за ОСОБА_5 та ОСОБА_1 право власності на будівлю літ. "Б-2" площею 338,5 кв.м. по 1/2 частині за кожним.

ОСОБА_5 та ОСОБА_1 уклали з ФОП ОСОБА_2 договір купівлі-продажу за реєстраційним номером №2755 від 28.09.2007 на нежитлову будівлю літ. "Б-2" по АДРЕСА_1 площею 338,5 кв.м.

У зв'язку з виробничою необхідністю ФОП ОСОБА_2 було здійснено добудову до нежитлової будівлі з літ. "Б-2" площею 147,2 кв.м.

Рішенням Господарського суду Харківської області від 12.05.2008р. у справі №45/104-08 позовні вимоги ФОП ОСОБА_2 до Харківської міської ради задоволено.

Визнано право власності на нежитлові приміщення в літ. "Б-2" по АДРЕСА_1 площею 147,2 кв.м. за ФОП ОСОБА_2

Рішенням Київського районного суду м. Харкова від 05.05.2008р. у справі №2-2330/08/08 за позовом ОСОБА_5 та ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання права власності позовні вимоги задоволено.

Визнано за ОСОБА_5 та ОСОБА_1 право власності на нежитлову будівлю літ. "В-3" площею 399,6 кв.м. розташовану за адресою: АДРЕСА_1 по 1/2 частині за кожним.

Крім того, 28.01.2013р. ОСОБА_1 та ОСОБА_5 уклали договір дарування, відповідно до якого ОСОБА_1 передав безоплатно (подарував) ОСОБА_5 1/2 частку у праві власності на нежитлову будівлю літ. "В-3", загальною площею 399,6 кв.м., розташовану на земельній ділянці площею 0,1850 га за кадастровим номером НОМЕР_2 по АДРЕСА_1.

Даний договір було посвідчено приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Яновою О.Є. та зареєстровано в реєстрі за №120.

Листом від 30.08.2016р. ФОП ОСОБА_1 звернувся до Харківської міської ради з проханням розірвати спірний договір оренди землі, у зв'язку з переходом права власності на нерухоме майно.

В свою чергу, Департаментом земельних відносин Харківської міської ради від 29.09.2016р. відповідачу було направлено лист №С-5-36741/1-16.08-39 з вказаним переліком документів, які необхідно надати для розірвання спірного договору оренди землі, відповідно до Порядку оформлення договорів оренди землі у м. Харкові.

Відповідно до ч.1 ст. 141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є, зокрема, набуття іншою особою права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.

Керуючись ст. 654 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Крім цього, згідно ч.1 ст. 182 Цивільного кодексу України, право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.

Згідно зі статтею 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Таким чином, договір оренди землі припиняється за наявності підстав передбачених Земельним кодексом України в тій самій формі, в якій його було укладено, тобто шляхом підписання угоди про розірвання договору та державної реєстрації його припинення.

Судом встановлено, що на момент розгляду справи, спірний договір оренди землі укладений між позивачем і відповідачем не припинено у спосіб передбачений законодавством, а отже він є діючим, і відповідач зобов'язаний сплачувати орендну плату за договором у розмірі, передбаченому чинним законодавством.

Згідно з ч. 2 ст. 792 Цивільного кодексу України, ч. 8 ст. 93 Земельного кодексу України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом.

Положенням статті 2 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що відносини, пов'язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України "Про оренду землі", іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оренду землі", договір оренди землі - це договір за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Так, статтею 21 Закону України "Про оренду землі" визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди землі (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно положень статті 1 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Виходячи з абз. 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно зі ст. 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз у 5 - 7 років.

Підставами проведення оцінки земель, виходячи з положень статті 15 Закону України "Про оцінку земель" є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Як передбачено статтею 20 Закону України "Про оцінку земель", дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до п. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Статтею 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Згідно зі ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до ч. 2 ст. 648 ЦК України зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.

Відповідно до п. 269.1 ст. 269 Податкового кодексу України платниками цього податку є власники земельних ділянок та землекористувачі.

Підпунктом 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Згідно з п. 288.1. ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Підпунктом 14.1.136 пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності орендар вносить орендодавцеві орендну плату, яка є однією з форм загальнодержавного податку - плати за землю.

Пунктом 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України передбачено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Таким чином, з огляду на вищевказане: розмір земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками державної або комунальної власності знаходиться у відношенні із розміром нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Згідно пункту 3.1 та 3.2. Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013, затвердженого рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 № 1269/13 зміна нормативної грошової оцінки земель є підставою для внесення змін до договору оренди землі, а зміни до договору оренди землі оформлюються додатковою угодою.

Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012 № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів землі у місті Харкові.

Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі.

Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду в тому числі, у разі: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; зміни ставок орендної плати; в інших випадках, передбачених законом.

Всі вищевказані рішення Харківської міської ради є діючими, в судовому чи адміністративному порядку не скасовані, приписи прокурора на дане рішення не вносилися.

Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку оформлення договорів землі у місті Харкові, затвердженого Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012 № 960/12, для розрахунку орендної плати на підставі затвердженої нормативної грошової оцінки земель міста Харкова управління земельних відносин звертається до управління Держземагенства у місті Харкові для отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та копії договору оренди землі (у разі необхідності).

Департаментом земельних відносин Харківської міської ради було одержано витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку загальною площею 0,1850 га, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, виконано розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку станом на 24.09.2013 № 3255/08, одержано витяг №649 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, підготовлено проект додаткової угоди від 27.11.2014 до договору оренди землі, який разом із листом-пропозицією від 04.12.2014 № 1859/0/30-14 рекомендованим поштовим відправленням направлено на адресу ФОП ОСОБА_1 11.12.2014. Проте вказані вимоги виконавчого органу Харківської міської ради відповідачем було проігноровано.

Пунктом 13 договору оренди землі, вкладеним між Харківською міською радою та ФОП ОСОБА_1 від 16.01.2006, встановлено, що розмір орендної плати переглядається в тому числі у разі: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів; внаслідок інфляції - щорічно; в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до п.2.19 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" від 17.05.2011 № 6, відповідно до якого орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності визнається регульованою ціною, і саме законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленою умовами договору.

Таким чином, законність вимоги позивача про внесення змін до спірного договору оренди землі підтверджується також тим, що річна сума платежу по орендній платі є значно нижчою, ніж встановлений Податковим кодексом України граничний розмір цього платежу.

Враховуючи вищенаведене та те, що договір оренди землі від 16.01.2006 року за №340667100009 укладений між позивачем та відповідачем є діючим, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про внесення змін до договору щодо розміру орендної плати через зміну грошової оцінки землі є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо визначення позивачем дати укладання додаткової угоди з "01" січня 2014р., суд вважає за необхідне зазначити про наступне.

Статтею 187 Господарського кодексу України передбачено право укладання господарських договорів за рішенням суду.

Частина 2 статті 187 Господарського кодексу України визначає, що день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішення суду не визначено інше.

Таким чином, з урахуванням приписів законодавства початком строку виконання зобов'язання сторін за додатковою угодою до договору оренди землі є день набрання чинності рішення господарського суду Харківської області від 11.08.2017р.

Отже, позивачем було неправомірно зазначено дату укладання додаткової угоди до договору оренди землі - 01.01.2014р.

За таких обставин, суд вважає за необхідне в частині визначення дати укладання додаткової угоди до договору оренди землі №340667100009 від 16.01.2006р. з "01.01.2014р." - у задоволенні позову відмовити.

Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. Судовий збір покладається: у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Як зазначав Вищий господарський суд у постанові Пленуму від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України": п.4.4. у випадках скасування рішення господарського суду і передачі справи на новий розгляд розподіл судового збору у справі, в тому числі й сплаченого за подання апеляційної та/або касаційної скарги або заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, здійснює господарський суд, який приймає рішення за результатами нового розгляду справи, керуючись загальними правилами розподілу судових витрат.

Таким чином, оскільки суд прийшов до висновку про часткове задоволення позову, судові витрати у даній справі за подання позовної заяви до суду першої інстанції у розмірі 1378,00 грн., за подання апеляційної скарги у розмірі 1378,00 грн., за подання касаційної скарги у розмірі 1653,60 грн. покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 1, 4, 12, 22, 33, 43, 47, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Внести зміни до договору оренди землі від 16.01.2006 року за №340667100009 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі з моменту набрання даного рішення законної сили у такій редакції:

ДОДАТКОВА УГОДА

до договору оренди землі, зареєстрованого « 16» січня 2006 року за №340667100008 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах"

" " 20

Харківська міська рада Харківської області (Орендодавець) в особі міського голови Кернеса Геннадія Адольфовича з одного боку та ФІЗИЧНА ОСОБА - ПІДПРИЄМЕЦЬ ОСОБА_1 (Орендар) з другого боку, домовились про нижченаведене:

I. Відповідно до Податкового кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про оренду землі», рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 №1209/13 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013», рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 №1269/13 «Про затвердження «Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013», рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 №41/08 «Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові» (з відповідними змінами та доповненнями), рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012 № 960/12 «Про Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові» пункти 1., 5., 9., 10., 13., 14., 16. договору оренди землі, зареєстрованого « 16» січня 2006 року за №340667100008 змінити, доповнити пункт 2. словами та пункт 28. підпунктом д) і викласти у такій редакції:

« 1. Орендодавець на підставі рішення XL сесії Харківської міської ради IV скликання від 28.09.2005 року №170/05 «Про надання юридичним та фізичним особам земельних ділянок для будівництва (реконструкції) та подальшої експлуатації об'єктів» надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення - землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, яка знаходиться АДРЕСА_1.»

« 2. (редакція по договору). Кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_2."

« 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації №649 від 24.09.2013 становить 4291168 грн. (чотири мільйона двісті дев'яносто одна тисяча сто шістдесят вісім гривень).

При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.»

« 9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Харкові Харківської області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.

Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком №175/14 від 07.10.2013 на рік становить 5,6% від її нормативної грошової оцінки і складає 240305,41 грн. (двісті сорок тисяч триста п'ять гривень сорок одна копійка), або в місяць - 20025,45 грн. (двадцять тисяч двадцять п'ять гривень сорок п'ять копійок).»

« 10. Орендар самостійно здійснює обчислення орендної плати за землю з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки, визначеної законодавством, за затвердженими Кабінетом Міністрів України формами.»

« 13. Розмір орендної плати переглядається у разі:

а)зміни умов господарювання, передбачених договором;

б)зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством;

в)зміни нормативної грошової оцінки;

г)внаслідок інфляції - щорічно;

д)погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини Орендаря, що підтверджено документами;

е) в інших випадках, передбачених законом.»

« 14. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені законодавством, справляється пеня згідно діючого законодавства.»

« 16. Цільове призначення земельної ділянки землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.»

« 28. д) в разі ухилення Орендаря від перерахунку орендної плати при настанні умов, передбачених п. 13 договору. Орендодавець має право звернутися до суду для визнання додаткової угоди до договору оренди землі укладеною в зміненій редакції.»

Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого « 16» січня 2006 року за №340667100008 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у органі, що провів їх державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.

ОРЕНДОДАВЕЦЬ:

Харківська міська рада

Харківської області

м. Харків, м-н Конституції, 7

код 04059243

В особі міського голови

Г.Л. Кернес

ОРЕНДАР

ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ОСОБА_1

АДРЕСА_2

код НОМЕР_1

В особі фізичної особи - підприємця

ОСОБА_1

3. В частині визначення дати з якої визнається укладеною додаткова угода "з 01.01.2014р." - у задоволенні позову відмовити.

4.Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_3, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) на користь Харківської міської ради (61007, м. Харків, м-н Конституції, 7, код ЄДРПОУ 04059243, одержувач: Харківська міська рада, реєстраційний рахунок: 35417005032986, банк: ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО банку:851011) судовий збір у розмірі 4409,60 грн.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 15.08.2017 р.

Суддя Ю.В. Светлічний