Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 червня 2009 р. справа № 2а-5755/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Галатіної О.О.
при секретарі Мичак О.С.
за участю представників позивача Лєгостаєва К.О.
представника відповідача не з»явився
розглянувши у судовому засіданні у м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька до КАТП «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька» про стягнення податкового боргу у розмірі 96463,48 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про стягнення суми боргу, мотивуючи вимоги тим, що КАТП «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька» є юридичною особою – платником податків та інших обов»язкових платежів, відповідача прийнято на облік у ДПІ у Петровському районі м. Донецька.
Станом на 09.04.2009 р. у відповідача виникла податкова заборгованість зі збору за забруднення навколишнього середовища у сумі 96463,48 грн.(податковий борг 92399,52 грн., штрафні санкції 4063,96 грн.), яка виникла на підставі податкових повідомлень-рішень № 0000541500/0 від 26.01.2009 року, № 00005511500/0 від 26.01.2009 року, № 0000561500/0 від 26.01.2009 року, прийнятих відповідно до акту перевірки від 19.01.2009 року № 63-31928530-15.
Суму податкової заборгованості відповідач не сплатив. Позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 96463,48 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, надав суду у якій зазначив, що податковий борг у розмірі 96463,48 грн. визнає у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач ДПІ у Петровському районі м. Донецька є суб’єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідач - КАТП «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька» є юридичною особою, яке здійснює свою діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконавчим комітетом Донецької міської ради та перебуває на обліку в ДПІ у Петровському районі м. Донецька.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) це податкове зобов»язання ( з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов»язання.
Відповідно до підпункта 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов»язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або після закінчення адміністративного чи судового оскарження при незгоді платника податків з визначеними податковим органом сумами податків (зборів) та штрафних (фінансових санкцій).
Згідно до п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем на адресу відповідача поштою було надіслано першу та другу податкову вимоги.
Відповідно до п.5.3 ст.5 Закону № 2181, платник податків повинен самостійно сплатити податкове зобов'язання у встановлені цим Законом терміни. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у встановлені терміни визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно облікової картки платника податків підприємства КАТП «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька» його заборгованість станом на 01.03.2009 р. складає 96463,48 грн. за листопад 2008 року та лютий 2009 року.
Судом встановлено, що податкові зобов`язання зі сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища були самостійно визначені відповідачем в податкових розрахунках зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, але не сплачені до бюджету.
Крім того відповідачем був підписаний акт звірки розрахунків податкової заборгованості зі збору за забруднення навколишнього середовища.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, а саме, відповідачу були направлені податкові вимоги, які були отримані відповідачем.
Перелічені заходи не призвели до погашення відповідачем податкового боргу.
Зазначені дії відповідача суперечать вимогам ст. 67 Конституції України, згідно якої кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
За правилами пп. 1.3 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування" №1251-12 від 25 червня 1991 року обов'язок юридичної особи, щодо сплати податків, припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав. Заходи, прийняті податковим органом, щодо стягнення податкових зобов'язань, не призвели до їх погашення , строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до ст. 4 Закону України „ Про державну податкову службу в Україні" Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться ДПІ у Петровському районі м. Донецька.
Згідно зі ст.2 вказаного Закону одним з основних завдань державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджету податків і зборів.
Несплата податків порушує основні принципи існуючого суспільного ладу, спричиняє шкоду економічним інтересам держави, в особі ДПІ у Петровському районі м. Донецька, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету.
З урахуванням викладених обставин, суд стягує з відповідача вказаний податковий борг у сумі 96463,48 грн.
На підставі викладеного, ст. 67 Конституції України, п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 5.1 ст. 5, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5, ст. 6 Закону України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. 2, п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, п. 3 ч. 1 ст. 9, п. 14 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, п. і ст. 3 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, ч. 3 ст. 136, ч. 3 ст. 112 КАС України, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Петровському районі м. Донецька до КАТП «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька» про стягнення податкового боргу у розмірі 96463,48 грн. - задовольнити.
Стягнути з КАТП «Санітарна очистка Петровського району м. Донецька» (ЄДРПОУ 31928530) податкову заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 96463,48 грн., в тому числі основним платежем у сумі 92399,52 грн., штрафні санкції у сумі 4063,96 грн. на р\р 33116329700010, отримувач місцевий бюджет Петровської районної ради м. Донецька ЄДРПОУ 34687127, банк ГУДК у Донецькій області МФО 834016.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Галатіна О.О.