Постанова № 68281422, 14.08.2017, Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Дата ухвалення
14.08.2017
Номер справи
442/5329/17
Номер документу
68281422
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 442/5329/17

Провадження №3/442/1679/2017

П О С Т А Н О В А

Іменем України

14 серпня 2017 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Гарасимків Л.І., за участю секретаря Петрів В.М., прокурора Мельник А.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, працюючого водієм-електромонтером Бориславського РЕМ, розлученого, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4,

за ч.ч.1 , 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про вчинення адмінправопорушення, повязаного з корупцією ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Рибницької сільської ради Дрогобицького району Львівської області, згідно рішення Рибницької сільської ради № 2 від 06.11.2015 року, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, повязане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади, порушивши вимоги статей 28,35 ЗУ « про запобігання корупції», ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 12-1 ЗУ « Про службу в органах місцевого самоврядування» вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів при прийнятті рішення № 18 від 15.01.2016 року « Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва гр.. ОСОБА_1 в с. Рибник , вул. Надгірна, площею 0,1200га», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва в с. Рибник вул. Надгірна, кадастровий номер якої 4621286500:01:001:0151, розроблений МПП «Землемір» та рішення № 127 від 02.09.2016 року « Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства гр.. ОСОБА_1 в с. Рибник , вул. Надгірна, площею 0,1150га», яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва в с. Рибник вул. Надгірна, кадастровий номер якої 4621286500:01:001:0155, розроблений МПП «Землемір», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Так, встановлені Законом України «Про запобігання корупції» вимоги щодо запобігання та регулювання конфлікту інтересів ОСОБА_1 порушено, а відтак, дії останнього спеціально уповноваженим субєктом у сфері боротьби з корупцією кваліфіковано за ч.1, ч.2 ст. 172-7 КУпАП , про що складено протокол із дотриманням вимог ст.256 КУпАП.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 вину визнав, у вчиненому розкаявся та просить сувоворо не карати.

Прокурор Мельник А.І., вважає , що вина ОСОБА_1 повністю доведена зібраними по даній справі доказами. А тому просить притягнути останнього до адміністративної відповідальності.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та перевірвши наявні матеріали справи приходжу до наступного.

Згідно до вимог ст.ст.245,252 КУпАПзавданням провадження у справі про адміністративне правопорушення і обовязком органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин справи і вирішення її в точній відповідності з законом. Докази, на основі який встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, цей орган оцінює за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об»єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

В даний ситуації реальний конфлікт інтересів полягає у наявності в ОСОБА_1 приватного інтересу, а саме отримання земельних ділянок з використанням своїх службових повноважень, які надані йому, як депутату Рибницької сільської ради, а саме можливість голосувати за рішення, які виносяться на сесію ради та наявність протиріч між особистим інтересом та повноваженнями, а саме можливість наданими йому повноваженнями вплинути на одержання сімейної вигоди, а саме отримання безкоштовно земельної ділянки, чим він і скористався.

Незважаючи на те, що його голос не мав вирішального значення при голосуванні, в його діях має місце реальний конфлікт інтересів, оскільки порушено чіткі норми закону, а саме ч.2 ст. 28 Закону, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, а також має місце втрата суспільної довіри до службової особи та органу влади загалом, в якому вона здійснює делеговані їй повноваження.

Вимогами ч.ч.1, 2 статті 28 вказаного Закону передбачено вимоги до запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та встановлено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобовязані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не нізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційною конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідної) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтерееів;4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Крім цього, вимогами ч.1 статті 35 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено особливості врегулювання конфлікту інтересів, що виник у діяльності окремих категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Так, правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.

Відповідно до ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 35 Закону України «Про запобігання корупції» у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересі» у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.

Таким чином, ОСОБА_1, як депутатом порушено встановлений законом порядок врегулювання конфлікту інтересів, що підтверджується відсутністю відповідної заяви у протоколі засідання сесії, оскільки останнім самостійно публічно на сесії не оголошено про те, що рішення № 18 від 15.01.2016 року та № 127 від 02.09.2016 стосуються його особисто (ч.І ст.172-7 КУпАП); та фактом голосування «за» відповідне рішення (ч.2 ст.172-7 КУпАП)., що останнім визнано та не оспорюється. Більше того, факт вчинення правопорушення, підтверджується протоколом засідання сесії.

Крім цього, статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено визначення двох різних понять, а саме: «корупційного правопорушення» та «правопорушення, повязаного з корупцією». Так, правопорушення, пов язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені ним Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.І ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується : Рішенням № 2 від 06.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Рибницької сільської ради», додатком до вказаного рішення, згідно якого, відповідно до переліку ОСОБА_1 являється депутатом Рибницької сільської ради, Протоколом чергової ІІ сесії VІІ скликання від 15.01.2016 року, Рішенням № 18 від 15.01.2016 року « Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення садівництва гр.. ОСОБА_1 в с. Рибник, вул. Надгірна, площею 0,1200 га., Протоколом чергової V сесії VІІ скликання від 02.09.2016 року, Рішенням № 127 від 02.09.2016 року « Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господаства гр.. ОСОБА_1 в с. Рибник, вул. Надгірна, площею 0.1150 га.

Вчинення ОСОБА_1 вказаного правопорушення є повністю доведеним зібраними в ході перевірки та дослідженими в суді доказами.

З врахуванням наведеного, характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника, обтяжуючі та помякшуючі обставини, вважаю за необхідне накласти на нього стягнення у виді штрафу, при цьому врахувати положення ст. 36 КУпАП.

Відповідно до п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 38, 40-1, 283-285 КУпАП -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1, ч.2 ст. 172-7 КпАП України і притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього штраф в розмірі двісті неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів : ГУК у м. Києві / м. Київ / 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 320 гривень.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Львівської області через Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області.

Суддя Гарасимків Л.І