Номер провадження 3/243/1369/2017
Номер справи 243/6646/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«15» серпня 2017 року суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріали, які поступили від Словянського ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Управління аудиту Відділу перевірок платників податків у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого директором ТОВ «МК-Сервіс», РНОКПП: НОМЕР_1, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.ст. 163-1 ч. 1, 163-4 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
27 червня 2017 року приблизно о 12 годині 00 хвилин при проведені планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «МК-Сервіс», код за ЄДРПОУ 39994616, юридична адреса: Донецька область, м. Словянськ, вул. Шевченко, будинок № 22, офіс 7, ОСОБА_1, директор Товариства з обмеженою відповідальністю «МК-Сервіс», вчинив правопорушення відповідно до п. 44.1, п.44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 499944 грн., у тому числі за 2016 рік в сумі 499944 грн.; п.п.192.1.1. п.192.1. ст.192, п.192.3. ст.192, п.198.2, п.198.6 ст.198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями в результаті чого: занижено податок на додану вартість на загальну суму 17001 грн., у тому числі за грудень 2015 року на суму 1687грн., за січень 2016 року на суму 5067 грн., за лютий 2016 року на суму 10166 грн., за березень 2016 року на суму 81 грн., завищено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду за березень 2017 року у сумі 126678 грн.; п. 187.1, ст.187, п.п. 195.1.1. п. 195.1. ст. 195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено значення по рядку 2.1 колонки А Декларацій «Операції з вивезення товарів за межі митної території України» на загальну суму 583231 грн., у тому числі по періодах: за березень 2016 року у сумі 30000 грн., за квітень 2016 року у сумі 553231 грн.; п.п.б) п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 pоку №2755-VI (із змінами та доповненнями) та розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 13 січня 2015 року № 4, в частині подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за 1-4 квартали 2016 року, та 1 квартал 2017 року; ст. 4, ст. 7, ч. 5 ст. 8, п. 2 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині заниження єдиного внеску, який нараховується на додаткову базу нарахування до мінімальної заробітної плати найманим працівникам, на суму 949,28 грн., у т.ч. за березень 2016 року - 14,46 грн., січень 2017 року - 616,56 грн., лютий 2017 року - 318,26 грн.; ч. 8 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-IV „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в частині несвоєчасної сплати сум єдиного внеску, які сплачуються одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансові платежі), на загальну суму 29960,00 грн., в тому числі 06 травня 2016 року - 29960,00 грн.; п.4 ч.2 ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-1V «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п. 1 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України № 435 від 14 квітня 2015 року (із змінами і доповненнями) в частині несвоєчасного подання звітності за лютий 2016 року; пункту 2.8 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637, із змінами та доповненнями, а саме: виявлено факт перевищення встановленого ліміту залишку готівкових коштів у касі підприємства на кінець дня 17 лютого 2016 року на суму 11205,18 грн., 20 лютого 2016 року на суму 21813,91 грн., 26 лютого 2016 року на суму 13235,20 грн., 10 березня 2016 року на суму 5268,38 грн., та тим самим вчинив адміністративні правопорушення передбачені ст.ст. 163-1 ч. 1, 163-4 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1А у судове засідання не зявився, хоча про місце, дату та час судового засідання був повідомлений належним чином (а.с.16). 03 серпня 2017 року надав до суду Заяву про розгляд справи за його відсутності, винним себе у вчиненні адміністративних правопорушеннях визнає (а.с.17).
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_2 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії АА № 873758 від 24 липня 2017 року, з якого вбачається, що 27 червня 2017 року приблизно о 12 годині 00 хвилин при проведені планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «МК-Сервіс», код за ЄДРПОУ 39994616, юридична адреса: Донецька область, м. Словянськ, вул. Шевченко, будинок № 22, офіс 7, ОСОБА_1, директор Товариства з обмеженою відповідальністю «МК-Сервіс», вчинив правопорушення відповідно до п. 44.1, п.44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 499944 грн., у тому числі за 2016 рік в сумі 499944 грн.; п.п.192.1.1. п.192.1. ст.192, п.192.3. ст.192, п.198.2, п.198.6 ст.198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями в результаті чого: занижено податок на додану вартість на загальну суму 17001 грн., у тому числі за грудень 2015 року на суму 1687грн., за січень 2016 року на суму 5067 грн., за лютий 2016 року на суму 10166 грн., за березень 2016 року на суму 81 грн., завищено від'ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду за березень 2017 року у сумі 126678 грн.; п. 187.1, ст.187, п.п. 195.1.1. п. 195.1. ст. 195 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, в результаті чого занижено значення по рядку 2.1 колонки А Декларацій «Операції з вивезення товарів за межі митної території України» на загальну суму 583231 грн., у тому числі по періодах: за березень 2016 року у сумі 30000 грн., за квітень 2016 року у сумі 553231 грн.; п.п.б) п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 pоку №2755-VI (із змінами та доповненнями) та розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства Фінансів України від 13 січня 2015 року № 4, в частині подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за 1-4 квартали 2016 року, та 1 квартал 2017 року; ст. 4, ст. 7, ч. 5 ст. 8, п. 2 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-IV «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в частині заниження єдиного внеску, який нараховується на додаткову базу нарахування до мінімальної заробітної плати найманим працівникам, на суму 949,28 грн., у т.ч. за березень 2016 року - 14,46 грн., січень 2017 року - 616,56 грн., лютий 2017 року - 318,26 грн.; ч. 8 ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-IV „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" в частині несвоєчасної сплати сум єдиного внеску, які сплачуються одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансові платежі), на загальну суму 29960,00 грн., в тому числі 06 травня 2016 року - 29960,00 грн.; п.4 ч.2 ст. 6 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-1V «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п. 1 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства Фінансів України № 435 від 14 квітня 2015 року (із змінами і доповненнями) в частині несвоєчасного подання звітності за лютий 2016 року; пункту 2.8 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15 грудня 2004 року № 637, із змінами та доповненнями, а саме: виявлено факт перевищення встановленого ліміту залишку готівкових коштів у касі підприємства на кінець дня 17 лютого 2016 року на суму 11205,18 грн., 20 лютого 2016 року на суму 21813,91 грн., 26 лютого 2016 року на суму 13235,20 грн., 10 березня 2016 року на суму 5268,38 грн. (а.с.3) та іншими матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 КУпАП, а саме відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП, а саме неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень передбачених ст.ст. 163-1 ч. 1, 163-4 ч. 1 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що помякшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставиною, що обтяжує відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинили кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом ( посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом»якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто в межах стягнення, передбаченого ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 130, 283, 284, 286 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, винним у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 163-1 ч. 1, 163-4 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 163-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 гривень (вісімдесят пять гривень) 00 коп., на р/р 31110106700007 в банку ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 38004897, одержувач платежу УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/21081000.
Стягнути з ОСОБА_1, судовий збір на користь держави у сумі 320,00 гривень на доходний рахунок 31215256700001 Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку 820019, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Словянський міськрайонний суд.
Строк предявлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Словянського
міськрайонного суду ОСОБА_3