243/7294/17
1-кс/243/706/2017
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 серпня 2017 року м. Слов'янськ
Слідчий суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Сидоренко І.О.
при секретарі Рудь Т.В.,
за участю:
слідчого Приходько О.П.,
прокурора Дьякова О.Б.,
розглянувши в судовому засіданні в залі № 11 Словянського міськрайонного суду Донецької області клопотання слідчого СВ Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 щодо надання дозволу посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки субєкта господарювання за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 42017051720000188 від 04.08.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
14 серпня 2017 року до Слов'янського міськрайонного суду звернувся слідчий СВ Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_1 з клопотанням, погодженим прокурором Словянської місцевої прокуратури ОСОБА_2, в якому просить надати дозвіл посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки субєкта господарювання.
З клопотання видно, що слідчим відділом Словянського ВП ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування за фактом забруднення земель відходами чи іншими матеріалами шкідливими для життя, здоровя людей, або довкілля внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоровя людей чи довкілля, відомості про який 04.08.2017 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42017051720000188 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що громадяни ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є власниками земельних ділянок за кадастровими номерами 1424256500:01:000:0184 та 1424256500:01:000:0371 відповідно. Зазначені земельні ділянки розташовані на території Черкаської селищної ради та повинні використовуватися для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, проте з невідомих причин на протязі тривалого часу за вказаним призначенням не використовуються. Натомість встановлено, що на протязі тривалого періоду часу Товариство з обмеженою відповідальністю «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652) організовує на зазначених вище земельних ділянках складування пташиного посліду, що є грубим порушенням санітарних норм та земельного законодавства України, оскільки створюють небезпеку для життя, здоровя людей чи довкілля.
Окрім того, на адресу Черкаського селищного голови від мешканців с. Шнурки Словянського району неодноразово надходили скарги щодо забруднення території селища відходами, що є причиною порушення нормальних умов проживання місцевого населення.
Відповідно до п. 3.14 Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України №53 від 03.07.2001, територію птахівничих господарств постійно підтримують у чистоті. Біля кожного приміщення (пташника) обладнують відповідні ємкості для посліду, сміття, які спеціальним транспортом, закріпленим за даною зоною, щодня відвозять у цех переробки на пудрет або в послідосховища для біотермічного знезаражування. Вивезення посліду на поля без знезаражування забороняється.
п.3.25 вказаних правил визначено, що для збирання сміття встановлюють ящики з кришками. Пташиний послід регулярно відвозять спеціальним транспортом у послідосховище (склад).
п.4.15 встановлено, що склад пташиного посліду, місця його переробк й утилізації розміщуються з навітряного боку надходження повітря на відстані 1,5 - 3,0 км від основних виробничих майданчиків.
Окрім цього, п.3.15 вказаного документу встановлено, що відпрацьовані і забруднені води з пташників і ветеринарно-санітарних об'єктів знезаражують на санітарно-очисній станції. При відсутності системи каналізації обладнують цементовані колодязі-відстійники для збору відпрацьованих вод. У цих колодязях воду хлорують і вивозять у спеціально відведене місце (відповідно до діючих ветеринарних та ветеринарно-санітарних норм).
Згідно до п.3.3 Інструкції в проведенні санітарної обробки-дезінфекції, дезінсекції та дератизації обєктів птахівництва, затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України №69 від 20.06.2007, підстилку, послід, залишки корму, зібрані в таких приміщеннях, відправляють на утилізацію згідно з існуючим порядком.
п.4.6 вказаної інструкції встановлено, що територію ферми та вигульні дворики перед проведенням дезінфекції очищають від сміття, посліду та вивозять з дотриманням відповідних заходів безпеки на спеціальні площадки для знезараження або спалюють.
Частиною 9 зазначеної інструкції встановлено,що видалення, обробка, зберігання, транспортування та використання посліду проводять з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища щодо забруднення та унеможливлення інфікування людей і тварин. Послід транспортують та використовують окремо від твердих побутових відходів населених пунктів, а стічні води птахогосподарств обробляють на очисних спорудах разом з побутовими стоками підприємств та поселень. Елементи системи видалення, знезаражування, зберігання та підготовки до використання посліду виконують з гідроізоляцією, яка виключає проникнення їх у підземні та поверхневі води і розсіювання збудників інфекційних хвороб у навколишнє середовище. Споруди для складування посліду, місця його переробки й утилізації розміщують щодо пташників з навітряного боку домінуючого напрямку вітру в теплий період року та нижче водозабірних споруд. Їх споруджують за межами огорожі птахоферми згідно з ветсанправилами для птахогосподарств на відстані 1,5-3 км від основних виробничих майданчиків. Територію споруди огороджують парканом заввишки не нижче 1,5м, обсаджують багатолітніми лісонасадженнями (ширина лісосмуги не менше 10 м), обладнують проїзди, під'їзну дорогу, дезбар'єри тощо. Для складування посліду споруджують сховище секційного типу та відповідні площадки з твердим покриттям. Сховище обладнують пристроєм для перемішування рідкого посліду. Для транспортування рідкого посліду використовують гідромеханічний транспорт. У птахогосподарствах передбачають спосіб та засоби для знезаражування посліду в залежності від епізоотичної ситуації та ряду інших факторів. При виникненні інфекційних хвороб послід знезаражують одним із таких способів: біологічним, біотермічним (тривале витримування), хімічним (аміаком, формальдегідом тощо), фізичним (термічна обробка, спалювання тощо). Тривале витримування посліду проводять в секційних сховищах, секції якого заповнюють по черзі. У певних випадках послід, сміття, дерев'яний інвентар, картонні ящики тощо спалюють. Контроль за ефективністю знезаражування посліду проводять шляхом санітарно-мікробіологічних досліджень.
Таким чином, у органа досудового розслідування виникли обґрунтовані підстави вважати, що ТОВ «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652) у своїй діяльності грубо порушує норми ветеринарно-санітарних правил та інструкції в проведенні санітарної обробки-дезінфекції, дезінсекції та дератизації обєктів птахівництва, що може свідчити про можливість порушення чинного законодавства у сфері використання та охорони земель, водних ресурсів та атмосферного повітря.
У звязку з викладеним виникла необхідність в ініціюванні проведення перевірки дотримання вимог законодавства України у сфері охорони та використання земель спеціалістами Державної екологічної інспекції України в частині додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель, законодавства про охорону та раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів та законодавства про охорону атмосферного повітря.
Згідно до ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Отже, перевірка в кримінальному провадженні не захід забезпечення кримінального провадження, в розумінні визначеному в розділі ІІ КПК України, а відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України є законним способом збирання стороною обвинувачення доказів.
Згідно положень чинного законодавства України слідчий або прокурор у кримінальному провадженні, не можуть самостійно ініціювати питання про призначення відповідної перевірки.
Так, відповідно до пп.б, п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII у Кримінально процесуальному кодексі України виключено положення п.6 ч.2 ст. 36 КПК України, відповідно до якого прокурор був уповноваженим призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до пп. в, п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено пункт 4 частини другої статті 40, відповідно до якого слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014р., надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до додатку зазначеної постанови, однією з держаних інспекцій, якій надається дозвіл Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців є Держекоінспекція.
Крім того, відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Норми зазначеного пункту із змінами, внесеними Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №1728-VIII від 03.11.2016, відповідно до ч.1 ст. 7 Прикінцевих положень зазначеного Закону, діють до 31 грудня 2017 року включно.
Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.
Відповідно до ч. 2, Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 №454/2011, Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань реалізує державну політику зі здійснення державного нагляду (контролю) за додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, біологічною і генетичною безпекою щодо біологічних обєктів природного середовища, поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами. Згідно до ст. 7, Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, морські екологічні інспекції (Азовська, Азово-Чорноморська, Північно-Західного регіону Чорного моря).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення територіальних органів» №995 від 14.09.2011 до переліку територіальних органів Державної екологічної інспекції входить Державна екологічна інспекція у Донецькій області.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Державна екологічна інспекція у Донецькій області (ЄДРПОУ 38034476, юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Петровського, 18 «а»), зареєстрована 29.12.2011 в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, номер запису: 1266102 0000 040454.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, товариство з обмеженою відповідальністю «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652), зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Матеріали перевірки Державної екологічної інспекції у Донецькій області з питань дотримання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, водних ресурсів та атмосферного повітря матимуть суттєве доказове значення в рамках досудового розслідування. Можливість провести вказану перевірку без дозволу слідчого судді відсутня та призведе до істотного порушення прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи вищевикладене, для швидкого розслідування кримінального провадження, досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення необхідно отримати результати перевірки додержання законодавства у сфері використання та охорони земель, водних ресурсів та атмосферного повітря ТОВ «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652).
Вислухавши пояснення слідчого та прокурора, дослідивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання слідчого про надання дозволу посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки субєкта господарювання, підлягає задоволенню.
Під час судового розгляду, на обґрунтування даного клопотання слідчим, надані наступні документи.
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017051720000188 від 04.08.2017 року, правова кваліфікація ч. 1 ст. 239 КК України, відповідно до якого невідомі особи в селі Шнурки Словянського району Донецької області земельні ділянки з кадастровими номерами 1424256500:01:000:0184 та 1424256500:01:000:0371 забруднили відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоровця людей або довкілля.
Повідомлення № 03-02/1014 від 03.08.2017 року від Черкаської селищної ради Словянського району Донецької області про те, що ОСОБА_5, власник земельної ділянки № 181, яка розташована на території Черкаської селищної ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, не використовує вищевказану земельну ділянку за цільовим призначенням та надала дозвіл ТОВ «Словянська птахофабрика» організувати на своїй земельній ділянці складування пташиного посліду.
Акт обстеження земельної ділянки від 14.07.2017 року, відповідно до якого була проведена перевірена земельних ділянок (паїв), які обробляються власниками самостійно. Під час перевірки було виявлено земельну ділянку (пай), яка була засмічена послідом великих обємів із смердючим запахом з птахоферм ТОВ «Словянська птахофабрика», що є грубим порушенням санітарних норм та Земельного законодавства.
Повідомлення № 03-02/611 від 27.06.2017 року від Черкаської селищної ради Словянського району Донецької області про те, що ОСОБА_4, власник земельної ділянки № 182, яка розташована на території Черкаської селищної ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, не використовує вищевказану земельну ділянку за цільовим призначенням та надала дозвіл ТОВ «Словянська птахофабрика» організувати на своїй земельній ділянці складування пташиного посліду.
Акт обстеження земельної ділянки від 05.05.2017 року, відповідно до якого була проведена перевірена земельних ділянок (паїв) та було виявлено великі обєми посліду з птиці на відстані менш ніж 100 м. від людського житла із смердючим запахом.
Заява ОСОБА_6 від 10.04.2017 року на імя голови Черкаської селищної ради про забруднення території селища відходами, що є причиною порушення нормальних умов проживання місцевого населення.
Фотографії земельних ділянок з розташованим на них пташиним послідом.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до якого Товариство з обмеженою відповідальністю «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652), зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, відповідно до якого Державна екологічна інспекція у Донецькій області (ЄДРПОУ 38034476), знаходиться за адресою: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Петровського, 18 «а».
Згідно з ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 3.14 Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України №53 від 03.07.2001, територію птахівничих господарств постійно підтримують у чистоті. Біля кожного приміщення (пташника) обладнують відповідні ємкості для посліду, сміття, які спеціальним транспортом, закріпленим за даною зоною, щодня відвозять у цех переробки на пудрет або в послідосховища для біотермічного знезаражування. Вивезення посліду на поля без знезаражування забороняється.
п.3.25 вказаних правил визначено, що для збирання сміття встановлюють ящики з кришками. Пташиний послід регулярно відвозять спеціальним транспортом у послідосховище (склад).
п.4.15 встановлено, що склад пташиного посліду, місця його переробк й утилізації розміщуються з навітряного боку надходження повітря на відстані 1,5 - 3,0 км від основних виробничих майданчиків.
Окрім цього, п.3.15 вказаного документу встановлено, що відпрацьовані і забруднені води з пташників і ветеринарно-санітарних об'єктів знезаражують на санітарно-очисній станції. При відсутності системи каналізації обладнують цементовані колодязі-відстійники для збору відпрацьованих вод. У цих колодязях воду хлорують і вивозять у спеціально відведене місце (відповідно до діючих ветеринарних та ветеринарно-санітарних норм).
Згідно до п.3.3 Інструкції в проведенні санітарної обробки-дезінфекції, дезінсекції та дератизації обєктів птахівництва, затвердженої наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Мінагрополітики України №69 від 20.06.2007, підстилку, послід, залишки корму, зібрані в таких приміщеннях, відправляють на утилізацію згідно з існуючим порядком.
п.4.6 вказаної інструкції встановлено, що територію ферми та вигульні дворики перед проведенням дезінфекції очищають від сміття, посліду та вивозять з дотриманням відповідних заходів безпеки на спеціальні площадки для знезараження або спалюють.
Частиною 9 зазначеної інструкції встановлено,що видалення, обробка, зберігання, транспортування та використання посліду проводять з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища щодо забруднення та унеможливлення інфікування людей і тварин. Послід транспортують та використовують окремо від твердих побутових відходів населених пунктів, а стічні води птахогосподарств обробляють на очисних спорудах разом з побутовими стоками підприємств та поселень. Елементи системи видалення, знезаражування, зберігання та підготовки до використання посліду виконують з гідроізоляцією, яка виключає проникнення їх у підземні та поверхневі води і розсіювання збудників інфекційних хвороб у навколишнє середовище. Споруди для складування посліду, місця його переробки й утилізації розміщують щодо пташників з навітряного боку домінуючого напрямку вітру в теплий період року та нижче водозабірних споруд. Їх споруджують за межами огорожі птахоферми згідно з ветсанправилами для птахогосподарств на відстані 1,5-3 км від основних виробничих майданчиків. Територію споруди огороджують парканом заввишки не нижче 1,5м, обсаджують багатолітніми лісонасадженнями (ширина лісосмуги не менше 10 м), обладнують проїзди, під'їзну дорогу, дезбар'єри тощо. Для складування посліду споруджують сховище секційного типу та відповідні площадки з твердим покриттям. Сховище обладнують пристроєм для перемішування рідкого посліду. Для транспортування рідкого посліду використовують гідромеханічний транспорт. У птахогосподарствах передбачають спосіб та засоби для знезаражування посліду в залежності від епізоотичної ситуації та ряду інших факторів. При виникненні інфекційних хвороб послід знезаражують одним із таких способів: біологічним, біотермічним (тривале витримування), хімічним (аміаком, формальдегідом тощо), фізичним (термічна обробка, спалювання тощо). Тривале витримування посліду проводять в секційних сховищах, секції якого заповнюють по черзі. У певних випадках послід, сміття, дерев'яний інвентар, картонні ящики тощо спалюють. Контроль за ефективністю знезаражування посліду проводять шляхом санітарно-мікробіологічних досліджень.
Отже, перевірка в кримінальному провадженні не захід забезпечення кримінального провадження, в розумінні визначеному в розділі ІІ КПК України, а відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України є законним способом збирання стороною обвинувачення доказів.
Згідно положень чинного законодавства України слідчий або прокурор у кримінальному провадженні, не можуть самостійно ініціювати питання про призначення відповідної перевірки.
Відповідно до пп. б, п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII у Кримінально процесуальному кодексі України виключено положення п.6 ч.2 ст. 36 КПК України, відповідно до якого прокурор був уповноваженим призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до пп. в, п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про Прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII у Кримінальному процесуальному кодексі України виключено пункт 4 частини другої статті 40, відповідно до якого слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки в порядку, передбаченому законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014р., надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до додатку зазначеної постанови, однією з держаних інспекцій, якій надається дозвіл Кабінету Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців є Держекоінспекція.
Крім того, відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Норми зазначеного пункту із змінами, внесеними Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №1728-VIII від 03.11.2016, відповідно до ч.1 ст. 7 Прикінцевих положень зазначеного Закону, діють до 31 грудня 2017 року включно.
Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.
Відповідно до ч. 2 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 №454/2011, Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань реалізує державну політику зі здійснення державного нагляду (контролю) за додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, біологічною і генетичною безпекою щодо біологічних обєктів природного середовища, поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами. Згідно до ст. 7, Держекоінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, морські екологічні інспекції (Азовська, Азово-Чорноморська, Північно-Західного регіону Чорного моря).
Матеріали перевірки Державної екологічної інспекції у Донецькій області з питань дотримання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, водних ресурсів та атмосферного повітря матимуть суттєве доказове значення в рамках досудового розслідування. Можливість провести вказану перевірку без дозволу слідчого судді відсутня та призведе до істотного порушення прав людини і основоположних свобод.
Таким чином, законом встановлено судовий контроль за дотриманням законності та обґрунтованості втручання у господарську діяльність, зумовлену потребами досудового розслідування задля досягнення його дієвості.
Приймаючи до уваги, що у ході судового розгляду даного клопотання, слідчим доведено, що для правильного швидкого, обєктивного та неупередженого розслідування кримінального провадження та фіксації всіх обставин, необхідно проведення перевірки посадовими особами Державної екологічної інспекції у Донецькій області діяльності суб'єкта господарювання - Товариство з обмеженою відповідальністю «Словянська птахофабрика», слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись п. 10, ч. 2 ст. 36, п. 5, ч. 2 ст. 40, ч. 2 ст. 93 КПК України, п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 №408; п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014; -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Словянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 щодо надання дозволу посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області на проведення перевірки субєкта господарювання за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за № 42017051720000188 від 04.08.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України задовольнити.
Надати дозвіл посадовим особам Державної екологічної інспекції у Донецькій області (ЄДРПОУ 38034476, юридична адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Петровського, 18 «а»), в період з 16.08.2017 до 11.09.2017 (з врахуванням терміну продовження у разі виникнення необхідності) провести перевірку суб'єкта господарювання товариства з обмеженою відповідальністю «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652), зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, за період з 01 січня 2017 року по теперішній час, з використанням матеріалів кримінального провадження № 42017051720000188 від 04 серпня 2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.
На вирішення інспекторів поставити такі питання:
1) чи дотримується вимог законодавства у сфері використання та охорони земель ТОВ «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652), в частині здійснення заходів щодо запобігання забрудненню земель хімічними і радіоактивними речовинами, відходами, стічними водами; додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель;
2) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів ТОВ «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652), в частині наявності та дотримання умив виданих дозволів, установлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин, лімітів збору і використання води та скидання забруднюючих речовин; здійснення водокористувачами заходів із запобігання забрудненню водних обєктів стічними (дощовими, сніговими) водами, що відводяться з їх території; виконання заходів з економного використання водних ресурсів; якості та кількості скинутих у водні обєкти зворотних вод і забруднюючих речовин; обсягів використання водних ресурсів, їх обліку й достовірності звітних даних про обсяги використаної води;
3) чи дотримується вимог законодавства у сфері охорони атмосферного повітря ТОВ «Словянська птахофабрика» (ЄРДПОУ 39552652), в частині наявності та додержання дозволів на викиди забруднюючих речовин, додержання нормативів у галузі охорони атмосферного повітря.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Ухвала складена в одному екземплярі в нарадчій кімнаті.
Слідчий суддя
Слов'янського міськрайонного суду ОСОБА_7