
м. Лиман Справа № 236/2297/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2017 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, який не працює, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце реєстрації та фактичного проживання: ІНФОРМАЦІЯ_3 (колишня Чапаєва)АДРЕСА_1,
за ст. 162 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
14 серпня 2017 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.162 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 11 серпня 2017 року, складеного старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_3, 21 червня 2017 року о 12 годині 00 хвилин поблизу будинку № 5 по вул. К.Гасієва в м. Лиман Донецької області ОСОБА_2 здійснив обмін 100 доларів США на 2600 гривень у громадянина ОСОБА_4, без відповідного дозволу на здійснення волютно-облікових операцій.
Своїми умисними діями ОСОБА_2 порушив вимоги ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.1993 року № 15-93 та скоїв правопорушення, передбачене ст. 162 КУпАП незаконні скуповування, продаж, обмін, використання валютних цінностей як засобу платежу або як застави.
В судовому засіданні ОСОБА_2 провину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав повністю підтвердив факт здійснення обміну без відповідного дозволу 100 доларів США на 2600,00 гривень у ОСОБА_4 у вказаний час та вказаному місці. У скоєному щиро каявся, жалкував з приводу скоєного.
При розгляді матеріалів адміністративної справи було враховано наступне.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна(умисна або необережна) дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 248 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, згідно ст. 245 КУпАП, є : своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Доказами відповідно до ст. 251 КУпАП в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) згідно ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїми внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись закономі правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Тому, дослідивши матеріали адміністративної справи, слід зробити висновок про те, що подія правопорушення мала місце, провину ОСОБА_2 у скоєнні вказаного правопорушення доведено повністю, бо він дійсно здійснив обмін 100 доларів США на 2600 гривень громадянину ОСОБА_4, без відповідного дозволу на здійснення волютно-облікових операцій, чим порушив вимоги ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" від 19.02.1993 року № 15-93 та скоїв правопорушення, передбачене ст. 162 КУпАП.
До такого висновку слід прийти враховуючи особисті пояснення правопорушника ОСОБА_2, при розгляді справи судом, зміст письмових доказів протоколу серії ГП № 614087 від 11.08.2017 року, складеного за участю порушника належною посадовою особою, пояснень порушника в протоколі, витягом з кримінального провадження № 12017050420000154, постановою про закриття кримінального провадження від 01.08.2017 року, протоколом огляду від 21.06.2017 року, протоколами допиту свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_4 та поясненнями на окремому аркуші ОСОБА_2
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачене ст. 162 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені під час судового засідання.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 162 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника: вік та соціальне положення, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, обставиною, що пом'якшує покарання є щире каяття, відсутність обставин, що його обтяжує.
Тому, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків скоєного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції статті, у виді попередження з конфіскацією валютних цінностей, оскільки саме такий вид і розмір стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Крім того, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з правопорушника необхідно стягнути судовий збір на користь держави у розмірі 320,00 гривень.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 162, 283-284 КпАП України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Визнати виним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 162 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді попередження з конфіскацією валютних цінностей, а саме купюри номіналом 100 доларів США Серії В2 КВ10924009 Н, купюри номіналом 200 гривень серії ЕЩ 8285311, купюри номіналом 200 гривень серії ЕЕ 1776907 та шести купюр номіналом 500 гривень наступних номерів та серій: ЛИ 4080122, ЛВ 5353160, ВА 9292815, БР 1032341, ВД 3452632, ВЕ 2858033, що зберігаються згідно квитанції про отримання на зверігання речових доказів, вилучених (отриманих) стороною обвинувачення під час здійснення кримінального провадження № 17 в кімнаті речових доказів Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області (вул. Свободи, 27, м. Лиман, Донецька область).
Стягнути зі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, в доход держави (реквізити: р/р: 31215206700564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 834016, отримувач: Краснолиманський УК/ отг м. Красний Лиман/22030101, Банк отримувача: ГУДКСУ у Донецькій області; код бюджетної класифікації доходів: 22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), пункт 5) судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять ) гривень 00 копійок.
Постанова може бути до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -