
14.08.2017 227/2536/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 серпня 2017 року м.Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 1 ст.195-2 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
11 серпня 2017 року з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 03 серпня 2017 року серії ГП № 680697, ОСОБА_2 порушив встановлені строки перереєстрації дозволу на зберігання газового пістолета ИЖ 79-8, калібру 8 мм, серії ТИМ №6797, які вказані в пункті 2.2. Наказу МВС № 622 від 21 серпня 1998 року.
Згідно ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішується питання щодо правильності складання протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, і у разі виявлених порушень ст. 256 КУпАП справа разом з адмінпротоколом повертається до органу, що їх склав для належного дооформлення.
З врахуванням положень ст. 251 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належне оформлення протоколу впливає на правильність вирішення справи і забезпечення прав учасників правовідносин.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються зокрема: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення вимог даної статті, протокол про адміністративне правопорушення від 03 серпня 2017 року серії ГП № 680697, не відповідає вищезазначеним вимогам закону, у звязку з чим його разом з доданими матеріалами слід повернути до Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області для належного дооформлення, як складеного в порушення вимог ст. ст. 256, 278 КУпАП виходячи з наступного.
Так, згідно вищевказаних норм законодавства, суть адміністративного правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_2 порушив встановлені строки перереєстрації дозволу на зберігання газового пістолета ИЖ 79-8, калібру 8 мм, серії ТИМ № 6797, які вказані в пункті 2.2. Наказу МВС № 622 від 21 серпня 1998 року, чим порушив вимоги ч.1 ст.195-2 КУпАП.
Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дату та час вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ознак складу адміністративного правопорушення, зазначеного у ч. 1 ст. 195-2 КУпАП, тобто не розкрито обєктивну сторону складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Зазначені вище обставини, невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджають суду всебічно, повно та обєктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та правильно вирішити питання про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 195-2 КУпАП, у зв'язку з чим протокол про адміністративне правопорушення 03 серпня 2017 року серії ГП № 680697, разом з матеріалами до нього підлягає поверненню до Добропільського відділення поліції для належного дооформлення і усунення вищевказаних недоліків.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14). А також позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 268, 278 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Повернути протокол про адміністративне правопорушення від 03 серпня 2017 року серії ГП № 680697, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.1 ст.195-2 КпАП України, разом з доданими до нього матеріалами, Добропільському ВП Покровського ГУНП в Донецькій області для належного доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Добропільського міськрайонного суду
Донецької області ОСОБА_3