Постанова № 6827694, 28.09.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.09.2009
Номер справи
2а-12032/09/0570
Номер документу
6827694
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 вересня 2009 р.                                                                       справа № 2а-12032/09/0570

час прийняття постанови: 17год.35хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Мозгової Н. А.

при секретарі                                                  Волкова О.Г.

за участю представника позивача                     Лищук І.В.

представника відповідача 1 Присяжного С.М.

представника відповідача 2 Вертела М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» м. Донецьк до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 77600 грн., -

В С Т А Н О В И В:

27.07.2009р. Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» м. Донецьк, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення суми бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 77600 грн., яка виникла на підставі податкової декларації за березень 2009 року.

24.09.2009 року позивач надав до суду уточнення позовних вимог, відповідно до якого просить стягнути з Державного бюджету України на користь ТОВ «Трейд хауз «АКС» суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 77600 грн., яка виникла на підставі податкової декларації за квітень 2009 року.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ним відповідно до п.п. 7.7.4 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» подано до податкового органу податкову декларацію за квітень 2009 року, відповідно до якої заявлено до бюджетного відшкодування 77600 грн. Актом документальної невиїзної перевірки № 3791/15-214/32804896 від 18.06.2009 року ДПІ у Київському районі м. Донецька підтверджено, що задекларована платником у податковій декларації з ПДВ за квітень 2009 року сума відповідає сумі бюджетного відшкодування, визначеній за результатами перевірки. Відповідно до п.п. 7.7.5 пункту 7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Результатами перевірки порушень не встановлено. Відповідно до п.7.7.5 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковий орган зобов*язаний у пятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету. Для відшкодування з бюджету податку на додану вартість Закон не передбачає обовязкової умови фактичного надходження цих сум до бюджету. У разі невиконання контрагентом платника податків зобов*язань по сплаті податку до бюджету негативні наслідки (відповідальність) настають лише для нього. Зазначена обставина не є підставою для позбавлення добросовісного платника податків права на його відшкодування і має документальне підтвердження розміру податкового кредиту.

Відповідач 1, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька проти задоволення позовних вимог заперечує з підстав, що законодавцем чітко передбачено, що однією з обов’язкових підстав включення сум до податкового кредиту з податку на додану вартість є сплата цих сум до Державного бюджету України. Право на бюджетне відшкодування ПДВ виникає лише при фактичному надходженні податку на додану вартість до бюджету від платника податку – продавця, а не з самого факту здійснення відповідної операції та сплати покупцем податку в ціні товару.

Відповідач 2, Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області надав до суду пояснення, відповідно до яких згідно з п.5 Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України...», затвердженого сумісним наказом ДПА України, Мінфіну та ДКУ від 03.08.2004р. за № 451/501/132 Державна податкова адміністрація України повинна надати Державному казначейству України реєстри суб’єктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з бюджету. Відповідно до п.7 вказаного Порядку Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстрами та висновками регіональних податкових органів. Оскільки реєстр на відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок ТОВ «Трейд пауз «АКС» у сумі 77600 грн. до органів державного казначейства не надходило, то відшкодувати заборгованість є неможливим.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, представники відповідачів проти позову заперечували.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням встановив наступне:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» м. Донецьк є юридичною особою відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 315155, включене до ЄДРПОУ за номером 32804896, знаходиться на податковому обліку у Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька. Відповідно до свідоцтва № 07775867 зареєстровано у якості платника податку на додану вартість.

Відповідач 1, Державна податкова інспекція у Київському району м. Донецька, є суб’єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Відповідач 2, Головне управління Державного казначейства України у Донецькій області, у відповідності до ч.2 ст.50 Бюджетного кодексу України веде бухгалтерський облік всіх надходжень, що належать Державному бюджету України, та за поданням органів стягнення здійснює повернення коштів, що були помилково або надмірно зараховані до бюджету.

Позивачем 19 травня 2009 року до податкового органу за місцем реєстрації була подана декларація з податку на додану вартість за квітень 2009 року за вхідним номером № 63678. Відповідно до рядка 25.1 цієї декларації сума ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку, складає 77600 грн.

Разом із зазначеною декларацією позивачем до ДПІ у Київському районі м. Донецька були подані додатки №2 (Довідка щодо залишку суми від’ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду), №3 (Розрахунок бюджетного відшкодування) та №4 (Заява про повернення суми бюджетного відшкодування). Дані цих додатків відповідають зазначеній у декларації позивача з ПДВ за квітень 2009 р. сумі відшкодування у розмірі 77600 грн. та його волевиявленню щодо отримання цієї суми на банківський рахунок.

Відповідачем 1 була проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» згідно з декларацією за квітень 2009 року. За результатами перевірки Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Донецька складений акт за № 3791/15-214/32804896 від 18.06.2009 року, висновками якої підтверджено суму бюджетного відшкодування у розмірі 77600 грн. згідно з декларацією з ПДВ за квітень 2009 року.

Пунктом 7.7.1 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності— зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно п.п. 7.7.2 ст. 7. зазначеного Закону якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 7.7.1. цього пункту, має від’ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від’ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплачений отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальником таких товарів (послуг);

б) залишок від’ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

У відповідності до п.п. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 вказаного Закону платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування.

В даному випадку платник податку прийняв рішення про відшкодування сум ПДВ в розмірі 77600 грн. шляхом зарахування на його рахунок, про що свідчать рядок 25.1 податкових декларацій з ПДВ за квітень 2009 року та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на підставі зазначених декларацій.

Відповідно до п.п. 7.7.5 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов’язаний у п’ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Підпунктом 7.7.6 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ній суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п’яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

На виконання зазначених вимог відповідачем 1 була здійснена документальна невиїзна перевірка позивача питань достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість згідно з декларацією з ПДВ за квітень 2009 року, висновками якої сума бюджетного відшкодування у сумі 77600 грн. підтверджена.

Під час розгляду справи позивачу суму податку на додану вартість у розмірі 77600 грн. не відшкодовано.

Відповідно до п.п.7.7.3 п.7.3 ст.7 цього Закону України у разі, коли за результатами звітного періоду сума, визначена як різниця між загальною сумою податкових зобовязань, що виникли у звязку з будь-якою поставкою товарів (робіт, послуг) протягом звітного періоду, та сумою податкового кредиту звітного періоду, має відємне значення, така сума підлягає відшкодуванню платнику податків з Державного бюджету України протягом місяца, наступного після подачі декларації.

Отже, підставою для отримання відшкодування є дані тільки податкової декларації за звітний період.

З вказаних підстав суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України бюджетного відшкодування за податковою декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009 року у сумі 77600 грн. є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно ст.94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 7, 8, 9, 10, 11 94, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» до Державної податкової інспекції у Київському району м. Донецька та Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про стягнення з Державного бюджету України податку на додану вартість згідно з декларацією за квітень 2009 року у сумі 77600 грн. - задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» (83114 м. Донецьк, вул. Щорса, 81а, код ЄДРПОУ 32804896) суму бюджетної заборгованості з податку на додану вартість по декларації за квітень 2009 року у сумі 77600 (сімдесят сім тисяч шістьсот) грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд хауз «АКС» (83114 м. Донецьк, вул. Щорса, 81а, код ЄДРПОУ 32804896) судовий збір у сумі 779 (сімсот сімдесят дев’ять ) грн. 40 коп.

У судовому засіданні 28.09.2009 року проголошена вступна та резолютивна частини постанови у присутності представників сторін.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний у відповідності з ч.3 ст.160 КАС України 02.10.2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Мозговая Н. А.