Постанова № 6827512, 19.10.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2009
Номер справи
2а-15997/09/0570
Номер документу
6827512
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2009 р. справа № 2а-15997/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Христофорова А.Б.

при секретаріАржанові А.С.

за участю прокурора - Ноздрьов С.В.,

представника позивача - Петриченко М.М.,

відповідача - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іловайського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу територіального Управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 3 400 грн., у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської 17,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Іловайський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу територіального Управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 3 400 грн., у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської 17.

В обґрунтування своїх позовних вимог вказав, що територіальним управлінням Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області 05.03.09 року при проведенні перевірки транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, встановлено порушення вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме водій транспортного засобу не мав квитково-облікового листа у транспортному засобі знадилось 16 безквиткових пасажирів.

За результатами перевірки складений акт № 135091, копію якого відповідач отримала підпис.

23.03.09 року Територіальним Управлінням Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області на підставі вказаного акту прийнято постанову № 078245 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700,00 гривень, яку відповідач отримала підпис.

Територіальним управлінням Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області 25.03.09 року при проведенні перевірки транспортного засобу, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1, встановлено порушення вимог ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме у водія відсутня ліцензійна картка.

За результатами вказаної перевірки складений акт № 135958, та відповідачу направлено запрошення на розгляд справи 23.07.09 р.

За результатами розгляду вказаного акту територіальним Управлінням Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області прийнято постанову № 078721 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700,00 гривень, яку відповідач отримала 01.08.09 підпис.

Відповідачем суми стягнень до державного бюджету станом на момент подання позовної заяви не перераховані.

Вважає відповідача такими, що порушують інтереси держави, тому просить задовольнити позовні вимоги.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився. Про час місце судового засідання відповідач повідомлявся у встановленому законом порядку. Заяв про відкладення розгляду справи нього не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що вручені повістки. Оскільки, відомості про те, що судова повістка відповідачем отримана, про що свідчить розписка на повідомлення про вручення поштового відправлення № 1502452, то неприбуття у судове засідання відповідача не перешкоджає розгляду справи.

Суд, заслухавши прокурора та представника позивача, дослідивши доводи адміністративного позову та проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне.

Приватний підприємець ОСОБА_1, мешкає за адресою, 87300, АДРЕСА_1 корп. Згідно п. 8 Положення про головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету України 08.09.04 № 1190 Головавтотрансінспекція для виконання покладених на завдань може за погодженням з Міністром транспорту та звязку утворювати територіальні органи у межах граничної чисельності працівників Головавтотрансінспекції.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

З наведеного вбачається, що територіальний орган Головної державної на автомобільному транспорті у прийнятті рішення про застосування фінансових санкцій як орган держаної виконавчої влади у здійсненні ним управлінських функцій, відповідно як владних повноважень.

Відповідно до ст.ст. 20, 36-1 Закону України „Про прокуратуру», ст. 60 КАС України передбачена можливість звернення прокурора до адміністративного суду в інтересах держави зазначенням органу, уповноваженого державою здійснювати у спірних правовідносинах.

05.03.09 інспекторами Територіального управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області час перевірки дотримання приватним підприємцем ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що в порушення вимог ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт» при здійсненні регулярних перевезень по маршруту Амвросіївка-Донецьк-ДП „Мотель» водій транспортного засобу марки БАЗ держномер НОМЕР_1 не мав квитково-облікового листа у транспортному засобі знаходилось 16 безквиткових пасажирів.

За результатами вказаної перевірки складений акт № 135091, вказаний акт отриманий відповідачем підпис (а.с. 7).

25.03.09 Т.в.о. начальника Територіального управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області прийняв постанову згідно якої до відповідача застосовано фінансові у сумі 1700,00 гривень (а.с.5).

Правовою підставою прийняття вказаної постанови зазначено абз.3 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт».

Вказана постанова 28.03.09 направлена на адресу відповідача та отримана ним підпис (а.с.6).

24.06.09 інспекторами Територіального управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області час перевірки транспортного засобу марки ГАЗ 32213 ПЕ СПГ держномер НОМЕР_2, який належить приватному підприємцю ОСОБА_1 здійснював регулярні пасажирські перевезення по маршруту Амвросіївка АС Торез», виявлено відсутність у водія ліцензійної картки на вказаний транспортний засіб, що порушенням вимог ст. 39 Закону України „Про автомобільний транспорт».

За результатами перевірки складений акт № 135958 (а.с.11). Вказаний акт направлений на адресу відповідача та отриманий ним підпис (а.с.6).

27.07.09 начальник Територіального управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області прийняв постанову згідно якої до відповідача застосовано фінансосві у сумі 1700,00 гривень (а.с.8).

Правовою підставою прийняття вказаної постанови зазначено абз.3 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт».

Вказана постанова 30.07.09 направлена на адресу відповідача та отримана ним підпис (а.с.9).

Як встановлено у судовому засіданні відповідачам на момент розгляду справи заборгованість у 3400,00 гривень не сплачена.

Відповідно до статті 39. Закону України „Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, пасажири повинні мати пред'являти особам, уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), документи, передбачені законодавством України;

для пасажира - квиток на проїзд в автобусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду - посвідчення особи встановленого зразка).

Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, документи, передбачені законодавством України;

для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, документи, передбачені законодавством України.

Згідно абз.3 ч.1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт»

за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються за:

безпідставну відмову пільгового перевезення пасажира - штраф у десяти оподатковуваних доходів громадян;

надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у ста неоподатковуваних доходів громадян;

експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у тридцяти неоподатковуваних доходів громадян;

стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі не ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у тридцяти неоподатковуваних доходів громадян;

виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у п'ятдесяти неоподатковуваних доходів громадян;

порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у двадцяти неоподатковуваних доходів громадян;

перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним - штраф у тридцяти неоподатковуваних доходів громадян;

відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у десяти неоподатковуваних доходів громадян;

управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) режимів праці чи відпочинку транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у сорока неоподатковуваних доходів громадян; здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави транспортного засобу - штраф у двадцяти неоподатковуваних доходів громадян;

невиконання перевізниками або представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у сорока неоподатковуваних доходів громадян.

Випуск (впуск) з (на) території України транспортного засобу, що виконує міжнародне перевезення, на якому здійснено порушення транспортного законодавства, здійснюється тільки після надання документа щодо сплати штрафу чи виконання припису органу державного контролю, якщо скарга чи протест на постанову щодо накладання адміністративного стягнення залишилися без задоволення.

При вчиненні особою двох або більше правопорушень фінансове стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті, та порядок оскарження опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет України.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширується на правовідносини, виникають в державі.

Зважаючи, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне позовні Іловайського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу територіального Управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 3 400 грн., у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської 17,- підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України , суд

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Іловайського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі структурного підрозділу територіального Управління Головної державної на автомобільному транспорті в Донецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 3 400 грн., у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської 17, задовольнити.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, фінансові у сумі 3400,00 гривень (три тисячі чотириста гривень) на користь Держбюджету м. Донецька, ГУДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 23977045, р/р 31112106700002, код платежу 21081100.

Постанова ухвалена у нарадчій та проголошена вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 19 жовтня 2009 року в присутності позивача.

Постанова виготовлена в повному обсязі 24 жовтня 2009 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Христофоров А.Б.