Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2009 р. справа № 2а-2560/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кошкош О.О.
при секретарі
при секретарі Гумуржи Т.В.
за участю
представника позивача Захараш Я.В.
представників відповідача Славгородського А.М., Дубій І.Ю.
В С Т А Н О В И В:
Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області звернулася до суду з позовом до Дочірнього підприємства Донецьке пуско-налагоджувальне управління №414 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» про зобов’язання вчинити певні дії, позовні вимоги мотивуючи наступним.
03.07.2008 року позивачем проведена позапланова перевірка дотримання вимог діючого законодавства при виконанні будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення з улаштуванням окремого входу на при будинкову територію за адресою: м. Маріуполь, пр. Нахімова, 178. В результаті перевірки встановлено порушення ст. 29 Закону України « Про планування і забудову території» - виконання будівельних робіт без дозволу Інспекції ДАБК на виконання будівельних робіт. В рамках здійснення архітектурно-будівельного контролю протоколом про правопорушення у сфері містобудування від 03.07.2008 року зафіксовано факт порушення відповідачем ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій», а саме: виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення з улаштуванням окремого входу на при будинкову територію за адресою: м. Маріуполь, пр. Нахімова, 178 без дозволу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області та складений припис від 03.07.2008 року, яким запропоновано припинити будівельні робот та надати до Інспекції держбудконтролю у Донецькій області довідку про вартість будівельно - монтажних робіт. Дані документи були підписані в.о. начальника дільниці №1 Кувалдіним О.В. Однак припис не виконаний, будівельні роботи далі тривали, довідка про вартість будівельно - монтажних робіт не надана. 18.08.2008 року направлений повторний припис від 18.08.2008 року, яким вказано виконати умови попереднього припису та з'явитись до Інспекції держбудконтролю у Донецькій області 21.08.2008 року.
Крім того, позивачем складаний протокол від 21.08.2008 року із зазначенням штрафних санкцій у розмірі 850 грн. за невиконання припису та 02.09.2008 року винесена постанова про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування за невиконання припису, яка відправлена відповідачу 05.09.2008 року, однак до наступного часу штрафні санкції не сплачені.
Просив зобов'язати виконати приписи від 03.07.2008 року, 18.08.2008 рок Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області, зобов'язати сплатити штрафні санкції у розмірі 850 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, надала пояснення, аналогічні викладеним в позові.
Представники відповідача позовні вимоги не визнали, наполягали на відмові в задоволені позову.
Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що у відповідності до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 18.10.2006р. № 1434, державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінрегіонбуду і йому підпорядковується.
Згідно з п.3 зазначеного Положення одним з основних завдань Держархбудінспекції є: виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).
Пунктом 5 цього Положення передбачене право Держархбудінспекції складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування і накладати штрафи відповідно до законодавства.
Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Головного управління містобудування та архітектури у Донецькій області згідно з п. 11-1 вищезазначеного Положення є територіальним органом Держархбудінспекції і здійснює повноваження щодо державного архітектурно-будівельного контролю на підставі Закону України «Про планування та забудову території» та Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225, у тому числі - видачу замовникам (забудовникам) та реєстрацію в установленому порядку дозволів на виконання робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств, розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.
Предметом позову є, зокрема, стягнення з Дочірнього підприємства Донецьке пуско-налагоджувальне управління № 414 Акціонерного товариства закритого типу «Добаспромелетромонтаж» штрафних санкцій в розмірі 850 грн., які накладені відповідно до постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області №169 від 02.09.2008 року за правопорушення у сфері містобудування.
Судом встановлено, що у відповідності до п. 1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 18.10.2006р. № 1434, державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінрегіонбуду і йому підпорядковується.
Згідно з п.3 зазначеного Положення одним з основних завдань Держархбудінспекції є: виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).
Пунктом 5 цього Положення передбачене право Держархбудінспекції складати протоколи про правопорушення у сфері містобудування і накладати штрафи відповідно до законодавства.
Позивач - Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Головного управління містобудування та архітектури у Донецькій області згідно з п. 11-1 вищезазначеного Положення є територіальним органом Держархбудінспекції і здійснює повноваження щодо державного архітектурно-будівельного контролю на підставі Закону України „Про планування та забудову території” та Положення про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.1993р. № 225, у тому числі - видачу замовникам (забудовникам) та реєстрацію в установленому порядку дозволів на виконання робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об'єктів містобудування, розширення та технічного переоснащення підприємств, розгляд справ про правопорушення у сфері містобудування і прийняття відповідних рішень.
У судовому засіданні встановлено, що 03.07.2008 року позивачем проведена позапланова перевірка дотримання вимог діючого законодавства при виконанні будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення з улаштуванням окремого входу на при будинкову територію за адресою: м. Маріуполь, пр. Нахімова, 178, за результатами якої складений припис від 03.07.2008 року та протокол про правопорушення у сфері містобудування від 03.07.2008 року (а.с. 6).
Як вбачається із припису та протоколу, встановлені порушення відповідачем ст.29 Закону України «Про планування та забудову території», а саме – виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлового приміщення з улаштуванням окремого входу на при будинкову територію за адресою: м. Маріуполь, пр. Нахімова, 178 без дозволу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області.
Відповідно до ст.29 Закону України «Про планування та забудову території», дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право забудовника та підрядника на виконання будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд, видачу ордерів на проведення земляних робіт.
Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю, які ведуть реєстр наданих дозволів.
Дозвіл на виконання будівельних робіт надається на підставі:
проектної документації, погодженої та затвердженої в порядку, визначеному законодавством;
документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, а у разі, якщо замовник (забудовник) не є власником чи користувачем земельної ділянки, також подається нотаріально засвідчена згода власника земельної ділянки на забудову цієї ділянки, а якщо ділянка перебуває у користуванні, - нотаріально засвідчені згоди власника та користувача земельної ділянки на її забудову;
рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування;
документа про призначення відповідальних виконавців робіт та відомостей про здійснення авторського та технічного нагляду.
Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно з законодавством.
Згідно зі ст.2 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах Києві та Севастополі, містах обласного значення (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).
Однак, відповідачем припис від 03.07.2008 року не виконаний, довідка про вартість будівельно - монтажних робіт не надана.
На підставі наведеного позивачем складений повторний припис від 18.08.2008 року та протокол про правопорушення у сфері містобудування від 21.08.2008 року (а.с. 7).
Крім того, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області постановою № 169 від 02.09.2008 року на відповідача був накладений штраф у розмірі 850 грн., який відповідачем до теперішнього часу не сплачений.
Таким чином, враховуючи встановлене законодавством право Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області звернення до суду з вимогами про примусове зобов’язання усунути правопорушення у сфері будівництва, містобудування та архітектури, позовні вимоги позивача суд визнає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 69-71, 94, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області до Дочірнього підприємства Донецьке пуско-налагоджувальне управління №414 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» про зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити повністю.
Зобов’язати Дочірнє підприємство Донецьке пуско-налагоджувальне управління №414 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» виконати приписи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Донецькій області від 03.07.2008 року, від 18.08.2008 року.
Стягнути з Дочірнього підприємства Донецьке пуско-налагоджувальне управління №414 Акціонерного товариства закритого типу «Донбаспромелектромонтаж» штрафні санкції у розмірі 850 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень) ІНН 014170005642, код ЄДРПОУ 31015242; р/р 26002301752864 у філії ПІБ, МФО 334635 до державного бюджету на р/р 31112106700002, ЄДРПОУ 23977045, код платежу 21081100 ГУДКУ в Донецькій області , МФО 834016.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кошкош О.О.