
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 серпня 2017 р. Справа № 820/3465/17
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши адміністративний позов Красноградської районної державної адміністрації Харківської області до Заступника начальника - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_1, треті особи - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Красноградська районна державна адміністрація Харківської області звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Заступника начальника - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_1, треті особи - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головне управління Держгеокадастру у Харківській області, в якому просить суд скасувати Клопотання з питань дотримання вимог земельного законодавства заступника начальника - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_1 від 27.03.2017 року №14-20-4-37/91-17.
Відповідно до ч.1 ст.6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судом встановлено, що позивачем не надано докази сплати судового збору, що не відповідає положенням Закону України "Про судовий збір" та КАС України з огляду на наступне.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено, що у 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, а для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Тобто, в даному випадку сума судового збору складає 1600,00 грн. за позовну вимогу немайнового характеру, однак, позивач при зверненні до суду не надав докази сплати судового збору.
Разом з позовною заявою позивачем було подано заяву про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення в зазначеній справі з посиланням на ст. 8 ЗУ "Про судовий збір". В обґрунтування клопотання посилається на те, що виділення коштів на оплату судового збору в межах Програми забезпечення організації претензійно-позовної роботи Красноградської районної державної адміністрації на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням Красноградської районної ради від 25.02.2016 року №101- VП передбачається на вересень 2017 року. В якості підтвердження зазначеного долучає до заяви копії Рішення Красноградської районної ради від 25.02.2016 року №101- VП та Програми забезпечення організації претензійно-позовної роботи Красноградської районної державної адміністрації на 2016-2018 роки.
Посилаючись на зазначені обставини та норми ЗУ "Про судовий збір" позивач вважає що він має право на звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 8 ЗУ "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно із частиною 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналіз вказаних норм Кодексу та ЗУ "Про судовий збір" свідчить про те, що суд може звільнити сторону від сплати судових витрат або відстрочити його сплату, якщо майновий стан особи є таким, що утруднює виконання цього обов'язку у повному обсязі.
При цьому особа, яка звертається із відповідним клопотанням, повинна навести обставини, які свідчать про її незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази (документи про рівень доходу позивача; документи про заборгованість перед іншими особами; документи про стягнення заборгованості з позивача в межах виконавчого провадження; документи про наявність утриманців тощо).
До матеріалів позовної заяви позивачем на підтвердження обставин, зазначених у клопотанні про відстроченні сплати судового збору, долучено Рішення Красноградської районної ради від 25.02.2016 року №101- VП та Програму забезпечення організації претензійно-позовної роботи Красноградської районної державної адміністрації на 2016-2018 роки, з яких суд вбачає, що при формуванні проекту районного бюджету було передбачено кошти у розмірі 50000 грн. на 2017 рік на реалізацію заходів вищезазначеної Програми.
Суд зауважує, що ст. 5 ЗУ "Про судовий збір" передбачено пільги щодо сплати судового збору.
Частина 1 вищезазначеної статті містить вичерпний перелік осіб, щодо яких застосовуються пільги, та позивач до цього переліку не відноситься.
Таким чином, позивачем не надано документів, які підтверджують її незадовільний майновий стан.
Отже, клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення є необґрунтованим, не підтверджене доказами, у зв'язку з чим не підлягає задоволенню.
Таким чином, адміністративний позов Красноградської районної державної адміністрації Харківської області до Заступника начальника - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_1, треті особи - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії, поданий з порушенням вимог ст. 106 КАС України.
Згідно з ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду оригінал платіжного документу, що підтверджує сплату судового збору у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 87, 106, 108, 165, 186 КАС України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення - відмовити.
Адміністративний позов Красноградської районної державної адміністрації Харківської області до Заступника начальника - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області ОСОБА_1, треті особи - Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Головне управління Держгеокадастру у Харківській області про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Повідомити позивачу про необхідність виправити недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, шляхом надання до суду оригіналу платіжного документу, що підтверджує сплату судового збору у повному обсязі.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню позивачу.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом пяти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.