ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
з питань сплати судового збору
15 серпня 2017 року № 813/2893/17
м.Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош Володимир Миколайович, ознайомившись з позовною заявою Державної служби України з безпеки на транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю “Транс-Сервіс-1” про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної служби України з безпеки на транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю “Транс-Сервіс-1”, в якій просить суд:
-«стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Транс-Сервіс-1” на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) 8703,3 грн., відповідно до офіційного курсу гривні до євро, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку в дохід Державного бюджету України (отримувач: УК у Біляївському районі р/р 31318193700111 в ГУ ДКСУ у Одеській області МФО 828011, код ЄДРПОУ 37913781, Призначення платежу – плата за проїзд)».
Позивачем у позовній заяві заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування заявленого клопотання посилається на те, що Державна служба України з безпеки на транспорті є центральним органом виконавчої влади та фінансується з бюджету України на підставі затвердженого кошторису. Відповідно до кошторису Укртрансбезпеки на поточний місяць 2017 року «Інші видатки», за якими здійснюється оплата судового збору, бюджетних коштів за статтею розходів «Судовий збір» на дату подачі позову відсутні кошти для сплати судового збору.
При вирішенні клопотання, суд виходить з наступного.
Відповідно до частин 1, 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як передбачено частиною 1 статті 88 цього Кодексу, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Також, згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
При цьому слід зазначити, що за приписами вищезазначених норм відстрочення або розстрочення сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.
Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» від 23.01.2015 № 2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення чи звільнення від сплати судового збору.
Отже, відсутність бюджетного фінансування не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
З урахуванням викладеного, оскільки позивачем не надано достатніх обґрунтувань та доказів на підтвердження наявності підстав для відстрочення сплати судового збору, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 88, 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Державної служби України з безпеки на транспорті про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сакалош В.М.