Постанова № 68271891, 10.08.2017, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2017
Номер справи
808/2430/17
Номер документу
68271891
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2017 року о/об 14 год. 10 хв.

Справа № 808/2430/17

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Ю.А., розглянувши у місті Запоріжжі адміністративну справу за поданням

Головного управління ДФС у Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АЗОВ ХАУЗ"

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

08.08.2017 о 16 год. 40 хв. від Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - заявник, ГУ ДФС у Запорізькій області) до суду надійшло подання про стягнення коштів за податковим боргом з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 4135592 грн. 45 коп. з рахунків платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ХАУЗ» (далі - ТОВ «АЗОВ ХАУЗ») у всіх банках, обслуговуючих такого платника податків.

Заявник у поданні зазначив, що заборгованість ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» виникла з суми узгодженого податкового зобов’язання, визначеного ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» у податковій звітності.

Представник заявника підтримав вимоги подання, просив подання задовольнити.

Представник ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» до суду не прибув. Про дату, час і місце судового розгляду справи ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» повідомлялося належним чином.

Згідно з ч.8 ст.183-3 КАС України розгляд подання відбувається за участю органу доходів і зборів, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.

З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення подання з наступних підстав.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» зареєстроване як юридична особа за адресою: 71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Дружби, буд.33. ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» має ідентифікаційний код 34976304.

Заборгованість ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» з податку на додану вартість виникла в результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» самостійно у поданій до контролюючого органу: Податковій декларації з податку на додану вартість №9094115997 від 22.05.2017, в якій задекларовано до сплати зобов'язання у сумі 14894 грн. 45 коп.; Податковій декларації з податку на додану вартість №9117397769 від 20.06.2017, в якій задекларовано до сплати зобов'язання у сумі 896605 грн. 00 коп.; Уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9128995884 від 07.07.2017, в якому задекларовано до сплати зобов'язання у сумі 1474151 грн. 00 коп.; Уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9128995884 від 07.07.2017, в якому задекларовано до сплати зобов'язання у вигляді штрафних санкцій у сумі 44225 грн. 00 коп.; Уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9128996922 від 07.07.2017, в якому задекларовано до сплати зобов'язання у сумі 1656036 грн. 00 коп.; Уточнюючому розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9128996922 від 07.07.2017, в якому задекларовано до сплати зобов'язання у вигляді штрафних санкцій у сумі 49681 грн. 00 коп.

Таким чином, сума заборгованості ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» перед бюджетом у зв'язку з несвоєчасною сплатою податкових зобов'язань з податку на додану вартість складає 4135592 грн. 45 коп., у тому числі: основний платіж – 4041686 грн. 45 коп.; штрафні санкції – 93906 грн. 00 коп.

Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання з податку на додану вартість (платіжних документів) ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» до суду не надало.

Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1, пп.62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.

Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі – «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») (який набрав чинності 10.06.2016), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.

Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Заявником в обґрунтування вимог подання надано до суду інтегровану картку ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» згідно з якою за платником податків обліковується борг з податку на додану вартість у сумі 4135592 грн. 45 коп. (а.с.18).

Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов’язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.

ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг – це сума узгодженого грошового зобов’язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога – це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Судом досліджено наданий заявником корінець податкової вимоги №1091-17 від 06.06.2017 (а.с.13).

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

У пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» на час судового засідання має податковий борг з податку на додану вартість у сумі 4135592 грн. 45 коп., який у добровільному порядку не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню і вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ТОВ «АЗОВ ХАУЗ».

Із поданих до суду матеріалів не вбачається спір про право.

ТОВ «АЗОВ ХАУЗ» не надано до суду доказів відсутності у нього коштів, які вважаються його власністю.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163, 183-3, 256 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Подання задовольнити.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ХАУЗ» (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Дружби, буд.33; ідентифікаційний код 34976304) у банках, обслуговуючих даного платника податків, податковий борг з податку на додану вартість у сумі 4135592 грн. 45 коп. на користь бюджету (р/р31115029700011, код ОКПО 38042560, МФО 813015, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, отримувач Бердянське УК/Бердянськ/, код платежу 14060100).

Стягнення заборгованості здійснювати в порядку та у спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 183-3, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 10.08.2017.

Суддя О.О. Прасов