Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2009 р. справа № 2а-4703/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Тарасенка І.М.
при секретарі Конівченко Ю.А.,
за участю представника позивача Куликової К.С.,
представника відповідача Шукост Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Азуріт” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 397,76 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки звернулося до суду з позовом до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Азуріт” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 397,76 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач у порушення ст. 20 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” своєчасно не сплатив страхові внески до пенсійного фонду, у зв’язку з чим станом на 01.02.2009 року має прострочену заборгованість у розмірі 397,76 грн. Оскільки відповідач суму страхових внесків не сплачує, просили у відповідності до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” стягнути з відповідача на користь УПФУ в Центрально-Міському районі м. Макіївки заборгованість по сплаті страхових внесків у зазначеному вище розмірі.
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримала та наполягала на їх задоволенні.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти їх задоволення, про що надала суду відповідну заяву.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що УПФУ в Центрально-Міському районі м. Макіївки є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.
У відповідності до п. 12 Прикінцевих положень Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.
Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується сторонами відповідач – Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Південний” є юридичною особою,; є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, щомісяця подає розрахунки суми страхових внесків до УПФУ в Центрально-Міському районі м. Макіївки.
Відповідно до ч. 3 ст. 72 КАС України обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом, якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Процедура реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями (далі - Підприємства) незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (далі - органи Пенсійного фонду України) визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески до Пенсійного фонду України є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Невиконання цього обов’язку платниками страхових внесків приводить до неповного формування коштів Пенсійного фонду України, і як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України.
Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до накопичувальної системи пенсійного страхування - на банківський рахунок Накопичувального фонду або на банківський рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.
Частиною 6 ст. 20 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Як вбачається з розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2008 року (а.с. 4), заборгованість підприємства перед УПФУ в Центрально-Міському районі м. Макіївки складає 397,76 грн.
Оскільки відповідач своєчасно не сплатив страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, то відповідно до ч. 1 ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” з нього підлягає стягненню сума у розмірі 397,76 грн. на користь УПФУ в Центрально-Міському районі м. Макіївки.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки до Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Азуріт” про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 397,76 грн. задовольнити.
Стягнути з Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку „Азуріт” (86132, Донецька область, м. Макіївка, м-н. Центральний, 8; р/р 26003060090091 в Приватбанк, МФО 335796, код ЄДРПОУ 24591283) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Макіївки (86106, Донецька область, м. Макіївка, вул. Каліновська, 19; р/р 256063122041 в ДОУ ВАТ Державний ощадний банк м. Донецька, МФО 335106, ОКПО 21956561) заборгованість по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 397 (триста дев’яноста сім) грн. 76 коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини 05 травня 2009 року в присутності представників сторін.
Повний текст постанови складений 08 травня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.