
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 серпня 2017 р. Справа № 804/512/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2, за участю: представника позивачаОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі питання про заміну відповідача у справі правонаступником та передачу за предметною підсудністю адміністративної справи за позовом Приватного підприємства "Транс Логістик" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування припису, -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Транс Логістик» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування припису.
Ухвалою суду від 25.07.2017 року провадження у справі було відкрито та справу призначено до розгляду в судовому засіданні.
В судовому засіданні 08.08.2017 року встановлено, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України припинена, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис від 26.02.2015 року за №14991110006013508.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» від 19.08.2015 року №671:
- встановлено, що органи державного архітектурно-будівельного контролю є правонаступниками прав та обовязків Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо здійснення переданих повноважень відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
- затверджено Примірне положення про органи державного архітектурно-будівельного контролю, в пункті 4 якого зазначено, що орган держархбудконтролю відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
На виконання зазначених норм Постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 року №671, при Херсонській міській раді утворено Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради (ідентифікаційний код 40092261), про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань внесено запис від 30.10.2015 року №14991020000018616.
Отже, судом встановлено, що Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради є правонаступником прав та обовязків Державної архітектурно-будівельної інспекції в частині повноважень щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.
Відповідно до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь - якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти заміни відповідача правонаступником.
З огляду на встановлене, суд вважає за необхідне допустити заміну первинного відповідача у справі - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України, правонаступником - Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради.
З аналізу Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань, судом встановлено, що відповідач у справі - Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради має організаційно-правову форму орган місцевого самоврядування.
Отже, Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради є виконавчим органом Херсонської міської ради, що, також, підтверджується інформацією, наявною на офіційному сайті Херсонської міської ради.
Згідно з частинами 1,2 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення; у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради; районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
На підставі частини 1 статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Отже, відповідачем у цій справі є Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради, яке є органом місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, розгляд і вирішення зазначеної адміністративної справи повинен відбуватися з дотриманням правил предметної підсудності місцевим загальним судом як адміністративним.
В судовому засіданні представником позивача заявлено, що в разі передачі справи до місцевого загального суду як адміністративного, позивач вважає за доцільне передати справу до районного суду за місцезнаходженням позивача - до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області.
На підставі частини 2 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 22, 55, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Допустити заміну відповідача у справі - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України, правонаступником - Управлінням з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради.
Адміністративну справу за позовом Приватного підприємства «Транс Логістик» до Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування припису - передати за предметною підсудністю до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області.
Ухвала в частині заміни відповідача у справі оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині передачі справи до іншого суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, зазначені в статті 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до статті 254 КАС України.
Повний текст ухвали виготовлено 14.08.2017 року.
Суддя ОСОБА_1