Постанова № 6826179, 29.09.2009, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2009
Номер справи
2а-13213/09/0570
Номер документу
6826179
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2009 р.                                                                       справа № 2а-13213/09/0570

час прийняття постанови: 12.12

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Ушенка С. В.

при секретарі                                                  Кутафіній К.Ю.

за участю

прокурора                                                             Вартанової О.М.          

представника позивача                                         Якіменка Д.Г.

представника відповідача                                         Романченка О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбудмонтаж» про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 2576, 86 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька звернувся з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбудмонтаж» про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач повинен був відшкодувати до 25-го числа щомісяця місячну суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, по працівниках підприємства, яким призначено пенсію. Відповідач має заборгованість з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 у сумі 2576,86 грн., яка ним не сплачена. Просить стягнути з відповідача зазначену суму боргу.

В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги та просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення аналогічні викладеним в позові та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі та не заперечуває проти їх задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи при цьому з наступного.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши в судовому засіданні надані докази, суд встановив наступне.

Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладений обов’язок представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до вимог ст.361 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

          Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька є суб’єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Згідно зі ст. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 1 березня 2001 року № 121/2001 з наступними змінами та доповненнями, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов’язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 р. №1788-ХІІ визначено, що на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.

Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», зі змінами та доповненнями, передбачено, що платники збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні до об’єкта оподаткування, який передбачений ст. 2 цього Закону.

У відповідності до вимог Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об’єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

          Відповідно до пп. 6.4 п. 6 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальникам та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 року № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій.

Відповідач – Товариство з обмеженою відповідальністю «Спецбудмонтаж» є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Як вбачається з матеріалів справи, на адресу ТОВ «Спецбудмонтаж» були направлені розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку № 2.

Згідно пп. 6.8 п. 6 вищевказаної Інструкції, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем були направлені листи щодо усунення порушень законодавства, в яких ТОВ «Спецбудмонтаж» було запропоновано відшкодувати УПФУ в Ворошиловському районі м. Донецька фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, вказаним особам, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на загальну суму 2576,86 грн. за квітень 2009 р.

З огляду на наведене, ТОВ «Спецбудмонтаж» як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якої вийшли на пільгову пенсію, зобов’язане сплачувати Пенсійному фонду збір у 100% розмірі фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто відшкодовувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам ТОВ «Спецбудмонтаж» у повному розмірі.

Відповідач у порушення зазначених вимог законодавства фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, позивачу у встановлені строки не вносив, в результаті чого відповідно до поданого суду розрахунку має заборгованість за квітень 2009 р. у розмірі 2576,86 грн. Доказів оплати суми заборгованості відповідач суду не надав.

За таких обставин, суд прийшов до висновку про необхідність стягнення з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька заборгованості в сумі 2576,86 грн. по фактичних витратах на виплату та доставку пільгових пенсій.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 8-11, 17, 69-71, 86, 94, 122, 158–163, 185-186, 254 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

          Адміністративний позов Прокурора Ворошиловського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбудмонтаж» про стягнення заборгованості по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій – задовольнити у повному обсязі.

          

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецбудмонтаж» (83001, м. Донецьк, пр. Комсомольський, 29; ЄДРПОУ 20339309) на користь Управління Пенсійного фонду України в Ворошиловському районі м. Донецька (83015, м. Донецьк, пр. Миру, 10; р/р 256033012000 в ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України»; МФО 335106; ЄДРПОУ 20377072) суму витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за квітень 2009 р. у розмірі 2576 (дві тисячі п’ятсот сімдесят шість) грн. 86 коп..

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Ушенко С. В.