
Справа №3/760/4145/17
№760/9025/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2017 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., при секретарі Гаєвській С.В., за участю представника Київської міської митниці ДФС Глущенко Н.В., ОСОБА_2, ОСОБА_3, розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який (зареєстрований) проживає за адресою: АДРЕСА_1, тел. НОМЕР_1, паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_2, виданий 01.12.2015 органом 3232, запис №19740807-00994, місце роботи ТОВ "Алтен", посада - технічний директор, за ознаками порушення митних правил, відповідальність за яке передбачено ст. 471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу 0334/10000/17 про порушення митних правил від 26.04.2017 року, вбачається, що 26.04.2017 о 16 год. 29 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. України ОСОБА_5, який слідував один до Ганновера рейсом W6 6107 літаком авіакомпанії «Wizz Air».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, під час вибіркового митного контролю пасажира було зупинено мною з метою усного опитування.
При усному опитуванні було встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 переміщує готівкові кошти, з його слів, 9 000 євро, 1 000 доларів США та біля 35 000 грн. Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено перевищення дозволеної до переміщення за межі України кількості грошових коштів, а саме 9000 Євро, 1000 дол. США та 35000 грн. Суму еквівалентну 10 000 євро було повернуто гр.України ОСОБА_5 для переміщення за межі України.
По протоколу про ПМП затримано 33000 (тридцять три тисячі) грн.
Пасажир - гр. України ОСОБА_5 митної декларації не заповнював, з приводу декларування готівкових коштів до інспекторів митниці не звертався, довідок з банку про зняття валютних коштів з власного рахунку не надав, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення готівкових коштів через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
Своїми діями пасажир - гр. України ОСОБА_5 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 Митного кодексу України.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_5 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил 0334/10000/17 за ст. 471 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив ОСОБА_5 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів правопорушення.
ОСОБА_5, 26.05.2017 року в судовому засіданні заперечував проти обставин викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, просив закрити провадження у справі та пояснив, що підійшов до митного посту для декларування, однак виявилось, що він перетнув білу лінію, в подальшому в судові засідання не з"являвся, будучи належєним чином повідомленим про розгляд справи. .
Заслухавши пояснення представника Київської міської митниці ДФС, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
Статтями 196, 197 встановлено заборону і обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України.
Так, диспозиція ст. 471 МК України передбачає вчинення дій, спрямованих на порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Згідно ч.2 ст.366 МК України канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Відповідно до ч.5 ст. 366 МК України, обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Судом встановлено, що 26.04.2017 о 16 год. 29 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового митного контролю було зупинено гр. України ОСОБА_5, який слідував один до Ганновера рейсом W6 6107 літаком авіакомпанії «Wizz Air».
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, під час вибіркового митного контролю пасажира було зупинено мною з метою усного опитування.
При усному опитуванні було встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 переміщує готівкові кошти, з його слів, 9 000 євро, 1 000 доларів США та біля 35 000 грн. Зазначеного громадянина було запрошено до оглядової кімнати, де при перерахунку встановлено перевищення дозволеної до переміщення за межі України кількості грошових коштів, а саме 9000 Євро, 1000 дол. США та 35000 грн. Суму еквівалентну 10 000 євро було повернуто гр.України ОСОБА_5 для переміщення за межі України.
По протоколу про ПМП затримано 33000 (тридцять три тисячі) грн.
Відповідно до п.4, п.5 ст.366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Ст.ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.12 № 436 встановлені переліки товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України.
Так, відповідно до додатку 10 даної постанови, до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, віднесено банківські метали України, готівкову іноземну валюту та інше.
Частиною 3 ст. 197 МК України та Постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.08 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено Інструкцію про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
Пасажир - гр. України ОСОБА_5 митної декларації не заповнював, з приводу декларування готівкових коштів до інспекторів митниці не звертався, довідок з банку про зняття валютних коштів з власного рахунку не надав, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення готівкових коштів через митний кордон України у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
Своїми діями пасажир - гр. УкраїниОСОБА_5 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Відповідно до положень ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з приписами ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 4, п. 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Закінчення «зеленого коридору» відповідно до п. 1.4 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затвердженими наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 року №137, позначається білою лінією.
Відповідно до ч. 1 ст. 466 МК України, адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до санкції ст. 471 МК України, вчинення порушення митних правил передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення та вважає за доцільне обрати стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ст. 471 Митного Кодексу України.
Застосувати доОСОБА_5 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1700,00 грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: УДКСУ у Солом'янському районі м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Конфіскувати в дохід держави предмети правопорушення, а саме: купюри номіналом 500 гривень 66 шт.: ВВ 0085611, СД 6005518, НА 9452252, СД 0255762, МБ 11806952, БН 1610875, СД 0255763, БН 0597406, ЗД 9355313, ФЗ 7606512, МВ 1772268, ЗД 8540114, МБ 4132684, МБ 7216060, ЗБ 6755241, УЖ 4625697, ВБ 2841154, БР 4661612, ФЗ 0680527, БТ 1345776, МА 4882935, ВЖ 1797401, ЛА 9283213, ВА 8988231, ГТ 1310031, БР 7649494, ЗИ 4931070, СЗ 3803910, СЗ 2553205, СЗ 3803909, ВД 6025051, ЗБ 8759184, ЗИ 1645053, МА 1352928, ЛИ 3865464, СЗ 5808972, СГ 5541121, ЗБ 4955488, ЛБ 6402082, БР 5251229, ВД 7074824, УИ 4155475, МБ 0380729, ЗД 9193302, ЗБ 5819012, ВБ 4516023, ЗБ 8103131, ВХ 8529507, ЗД 7211951, МА 0290520, БР 2799208, ВЖ 9618882, СД 3405740, ВИ 9343553, ФЗ 0108182, ЗГ 8334186, ВБ 6502660, СБ 4343286, ВБ 5351884, УИ 8381418, ФД 5574648, ЛЗ 3768346, СЖ 2253349, УБ 6123713, СЗ 6308077, СБ 3863963, загальною вартістю 33 000 грн., які вилучені Київською міською митницею ДФС, згідно протоколу №0334/10000/17 про порушення митних правил від 26.04.2017 р. і здано на відповідальне зберігання на склад Київської регіональної митниці /м. Київ, бул. В. Гавела, 8-а.
Стягнути з ОСОБА_5 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 22030100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір