Постанова № 68247705, 21.07.2017, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
21.07.2017
Номер справи
367/5135/16-а
Номер документу
68247705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 367/5135/16-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2017 року Ірпінський міський суд Київської області в складі

головуючого судді Пархоменко О.В.,

з участю секретаря Токач М.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Бучанської міської ради Київської області про визнання незаконними та скасування рішень та зобов'язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

Позивачі звернулися до суду із даним адміністративним позовом, посилаючись на те, що 01 квітня 2016 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № Є-502) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

01 квітня 2016 року ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № Г-505) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

01 квітня 2016 року ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_3, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № М-503) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

01 квітня 2016 року ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_4, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № 4-504) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

Громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 являються учасниками бойових дій (брали участь у АТО на Сході України), що підтверджується відповідними посвідченнями (копії додаються до цього позову).

Зазначені вище звернення 28.04.2016 року було розглянуто Бучанською міською радою Київської області на 10 сесії VII скликання та задоволено, як вбачалось із підсумків поіменного голосування депутатів Бучанської міської ради 10 сесії VII скликання від 28.04.2016 року, що були розміщені на сайті відповідача.

Однак, у відповідь у червні 2016 року поштою отримано копії витягів із рішення 10 сесії VII скликання Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року, яким відповідачем позивачам відмовлено у наданні дозволів на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок по АДРЕСА_1, а саме: ОСОБА_1 - рішення 10 сесії VII скликання Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №424-10-VII; ОСОБА_2 рішення 10 сесії VII скликання Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №426-10-VII; ОСОБА_3 рішення 10 сесії VII скликання Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №423-10-VII; ОСОБА_4 рішення 10 сесії VII скликання Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №425-10-VII.

Позивачі вважають зазначені вище рішення Бучанської міської ради 28 квітня 2016 року яким їм відмовлено позивачам у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянкок для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд незаконними та такими, що підлягають скасуванню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Згідно з ч. 2 ст. 13 Конституції України кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Конституції України держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.

Згідно з ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.

Відповідно до ч. 1 ст. 78 ЗК України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

Згідно з ч. 2 ст. 78 ЗК України право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

У відповідності до ст. 38 ЗК України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.

Згідно із ст. 40 ЗК України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 6 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Згідно з підпунктом «г» ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах - для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

Відповідно до ч. 7 ст. 118 ЗК України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Положеннями ч. 7 ст. 118 ЗК України встановлено виключний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно- територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій першочергово відводяться земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва.

Проте, у оскаржуваних рішеннях відповідача не зазначено жодних підстав чи мотивів для відмов у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою.

Таким чином, відповідачем у порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надано невмотивовану та незаконну відмову у наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою позивачам, у зв'язку із чим оскаржувані рішення є незаконними та підлягають скасуванню.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 10 ст. 118 ЗК України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

Ураховуючи все наведене вище, відповідач, вирішуючи питання про надання позивачам дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, діяв у порушення приписів чинного законодавства України, необгрунтовано відмовив їм в наданні таких дозволів та прийняв рішення, які є протиправними і підлягають скасуванню.

В зв»язку із викладеними обставинами позивачі просили визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №424-10-УІІ в частині відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1; зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду; визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №426-10-VII в частині відмови у наданні - ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1; зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду; визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №423-10-VII в частині відмови у наданні - ОСОБА_3 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1; зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду; визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №425-10-VII в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1; зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду ; судові витрати покласти на відповідача.

Представник позивачів ОСОБА_6 надав суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності та у відсутності позивачів, позов підтримує.

Представник відповідача - Бучанської міської ради в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду письмові заперечення, в яких просив розглядати справу без участі представника Бучанської міської ради та відмовити позивачам повністю в задоволенні позовних вимог .

Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України в разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі /у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження/, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. З огляду на викладене фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.

Відповідно до вимог ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

В судовому засіданні встановлено, що 01 квітня 2016 року ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № Є-502) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

01 квітня 2016 року ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № Г-505) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

01 квітня 2016 року ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_3, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № М-503) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

01 квітня 2016 року ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_4, звернувся до відповідача із заявою (клопотанням) (вх. № 4-504) про надання йому дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по АДРЕСА_1.

Встановлено, що позивачі являються учасниками бойових дій (брали участь у АТО на Сході України), що підтверджується відповідними посвідченнями.

Зазначені вище звернення 28.04.2016 року було розглянуто Бучанською міською радою Київської області на 10 сесії УІІ скликання та за результатами розгляду Бучанською міською радою були прийняті рішення № 425-10-УІІ від 28 квітня 2016 року "Про розгляд заяви (клопотання) ОСОБА_4.", № 423-10-УІІ від 28 квітня 2016 року "Про розгляд заяви (клопотання) ОСОБА_3.", № 426-10-УІІ від 28 квітня 2016 року "Про розгляд заяви (клопотання) ОСОБА_2.", № 424-10-УІІ від 28 квітня 2016 року "Про розгляд заяви (клопотання) ОСОБА_1." якими відмовлено позивачам у задоволенні заяви (клопотання) щодо надання земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га в АДРЕСА_1.

Наведені обставини підтверджуються матеріалами справи.

У відповідності до ст. 118 ЗК України громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка перебуває у його користуванні, подає заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки. Громадяни - працівники державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонери з їх числа, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні цих підприємств, установ та організацій, звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель. Передача земельних ділянок у власність громадянам - працівникам державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також пенсіонерам з їх числа провадиться після затвердження проекту приватизації земель у порядку, встановленому цим Кодексом. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У відповідності до п. 34 ст. 26 Закону України " Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях вирішуються питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій першочергово відводяться земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва.

Проте, у оскаржуваних рішеннях відповідача не зазначено обґрунтованих підстав чи мотивів для відмов у наданні позивачам земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га в АДРЕСА_1.

Таким чином, відповідачем у порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" надано невмотивовану та незаконну відмову у наданні земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га в АДРЕСА_1 позивачам, у зв'язку із чим оскаржувані рішення є незаконними та підлягають скасуванню.

Таким чином, враховуючи все наведене вище, суд прийшов до висновку, що відповідач, вирішуючи питання про надання позивачам земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, діяв у порушення приписів чинного законодавства України, необґрунтовано відмовив їм в наданні земельних ділянок та прийняв рішення, які є протиправними і підлягають скасуванню.

Згідно з ч. 2 ст. 13 Конституції України кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

Згідно з ст. 14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до п. «а» ч. 1 ст. 12 ЗК України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.

Відповідно до ч. 1 ст. 78 ЗК України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками.

Згідно з ч. 2 ст. 78 ЗК України право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

Згідно із ст. 40 ЗК України громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених цим Кодексом.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов до висновку, що оскільки відповідач - Бучанська міська рада, відмовляючи позивачам у наданні земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га в АДРЕСА_1, у своїх рішеннях не навів належних обґрунтувань відмови позивачам у наданні такого дозволу з підстав, визначених ст. 118 ЗК України, а тому рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року щодо відмови позивачам у наданні земельних ділянок у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га в АДРЕСА_1 не ґрунтуються на вимогах закону та підлягають скасуванню.

В зв'язку із цим суд вважає, що слід зобов'язати Бучанську міську раду повторно розглянути клопотання позивачів про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Разом із цим суд вважає, що з відповідача на користь держави слід стягнути судові витрати в сумі 551,20 гривень.

Таким чином суд задовольняє заявлені позовні вимоги.

На підставі викладеного та ст. ст. 118, 151 ЗК України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", керуючись ст.ст. 2, 4, 9, 11, 71, 86, 100, 158-163,167 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №424-10-УІІ в частині відмови у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1.

Зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду.

Визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №426-10-VII в частині відмови у наданні - ОСОБА_2 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1.

Зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_2 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду.

Визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №423-10-VII в частині відмови у наданні - ОСОБА_3 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1.

Зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду.

Визнати незаконним та скасувати рішення Бучанської міської ради від 28 квітня 2016 року №425-10-VII в частині відмови у наданні ОСОБА_4 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд площею 0,10 га по АДРЕСА_1.

Зобов'язати Бучанську міську раду (Ідентифікаційний код юридичної особи: 04360586, адреса: 08292, Київська області, м. Буча, вул. Енергетиків, будинок 12) на черговій сесії повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,10 га по АДРЕСА_1, з врахуванням висновків суду.

Стягнути з Бучанської міської ради Київської області на користь держави судові витрати в сумі 551,20 гривен.

Копію постанови направити сторонам для відома.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя: О. В. Пархоменко