Постанова № 68237207, 08.08.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2017
Номер справи
812/1006/17
Номер документу
68237207
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 серпня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1006/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Ірметової О. В.,

суддів: Свергун І.О., Басової Н.М.,

при секретарі судового засідання - Поповій Н.І.,

за участю:

позивача: ОСОБА_1.

представника відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом депутата Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області про визнання незаконними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

14 липня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов депутата Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_1 (далі - позивач) до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області (далі - відповідач, Сєвєродонецька МВК, Комісія), яким просила визнати незаконними та скасувати постанови Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області №1 від 29.06 2017 "Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів" та №2 від 29.06.2017 "Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та їхніх підписів".

Ухвалою суду від 24 липня 2017 року провадження було відкрите після усунення позивачем недоліків позовної заяви та призначено до попереднього судового розгляду.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що була обрана та зареєстрована депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання від Політичної партії «Наш Край» у м. Сєвєродонецьку Луганської області на виборах депутатів Сєвєродонецької міської ради 25 жовтня 2015 року.

29 червня 2017 року відбулося засідання Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області, на якому розглянуті та прийняті відповідні рішення з наступних питань:

- розгляд документів, що надійшли від ініціативної групи щодо відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради;

- про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради;

- про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів,

- різне.

За результатами засідання Комісією була прийнята Постанова №1 від 29.06.2017 «Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів" та №2 від 29.06.2017 " Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та їхніх підписів".

Позивач вважає, що Сєвєродонецька МВК не мала право проводити засідання та приймати рішення 29.06.2017, оскільки не було кворуму, не запрошувалися депутати, щодо яких розглядалися документи.

Під час судового засідання позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні поясненням, зазначеним у позові. Також звернув увагу суду на те, що протокол засідання Комісії від 29.06.2017 не підписаний усіма членами комісії, які зазначені у протоколі та відсутня печатка, яка засвідчує підписи.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Під час судового засідання була допитана секретар Сєвєродонецької міської виборчої комісії ОСОБА_3 в якості свідка, яка доповіла, що голова Сєвєродонецької міської виборчої комісії заборонив їй приймати будь які документи, забрав журнал реєстрації вхідної кореспонденції, печатку та ключі від сейфу. Після отримання документів від ініціативної групи по відкликанню депутатів Сєвєродонецької міської ради доповіла голові Комісії, який відмовився проводити засідання. Також зателефонувала заступнику голови Комісії, який повідомив, що хворіє. Оскільки такі документи повинні бути розглянуті не пізніш наступного дня та з врахуванням побажань членів комісії, було вирішено провести засідання Комісії саме 29 червня 2017 року. Щодо повноважності складу комісії, свідок ОСОБА_3 зазначила, що вважає склад комісії повноважним, оскільки на час початку проведення засідання Комісії на сайті ЦВК була відсутня постанова щодо дострокового припинення члена Комісії ОСОБА_4 Крім того зазначила, що член комісії ЦВК ОСОБА_5 роз'яснив, що повноваження члена комісії припиняються з моменту отримання постанови ЦВК з мокрою печаткою.

Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши докази, надавши їм оцінку, колегія суддів дійшла висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 №93 (далі - Закон №93) депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.

Відповідно до ч.2 ст.3 Закону №93 депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.4 Закону №93 депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Статтею 5 Закону №93 визначено підстави, з яких повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково без прийняття рішення відповідної ради у разі, зокрема, його відкликання виборцями у встановленому цим Законом порядку.

Статтею 37 Закону №93 передбачені підстави, з яких може бути відкликано місцевого депутата за народною ініціативою, а саме:

- порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлено судом;

- пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 цього Закону, обов'язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі;

- невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов'язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.

Право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (не раніше ніж через рік з моменту набуття таких повноважень) мають громадяни України, які відповідно до закону про місцеві вибори є виборцями відповідного виборчого округу, відповідно до ч.1 ст.38 Закону №93.

Відповідно до ч.2 ст.38 Закону №93 рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою приймається на зборах виборців у кількості не менше:

1) 30 осіб для відкликання депутата сільської, селищної ради;

2) 100 осіб для відкликання депутата міської ради міста районного значення;

3) 300 осіб для відкликання депутата міської ради міста обласного значення та районної у місті ради;

4) 150 осіб для відкликання депутата районної ради;

5) 400 осіб для відкликання депутата обласної, Київської, Севастопольської міської ради.

Відповідно до ч.3 ст.38 Закону №93 у разі прийняття на зборах виборців рішення щодо внесення пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою на цих зборах утворюється ініціативна група для збирання підписів виборців відповідного виборчого округу на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою (далі - ініціативна група), до складу якої можуть бути включені виборці відповідного округу, та затверджується її персональний склад. Кількість членів ініціативної групи у разі відкликання депутата має становити:

1) сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради - не менше 10 осіб;

2) районної, міської (міста обласного значення), районної в місті ради - не менше 50 осіб;

3) обласної, Київської, Севастопольської міської ради - не менше 100 осіб.

Відповідно до ст.39 закону №93 у триденний строк після дня проведення зборів виборців, на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, особа, визначена офіційним представником ініціативної групи, повідомляє відповідну територіальну виборчу комісію про факт проведення зборів. До повідомлення додаються документи, визначені цією статтею.

Голова, а у разі його відсутності - заступник голови, а у разі відсутності голови та його заступника - секретар територіальної виборчої комісії на наступний день з дня одержання повідомлення щодо проведення зборів виборців, на яких було прийняте рішення про внесення пропозиції щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, інформує депутата, відповідні місцеву організацію партії, партію (у разі якщо депутат був обраний шляхом висування його місцевою організацією партії) та місцеву раду.

Статтею 40 Закону №93 визначено порядок збирання підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.

Так, відповідно до ч.2 цієї статті з дня, наступного за днем повідомлення територіальної виборчої комісії про створення ініціативної групи, починається збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, який проводиться у строки 10 днів у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради.

Відповідно до ч.1 ст.41 Закону №93 після завершення збирання підписів, але не пізніше дня закінчення строку збору підписів, передбаченого частиною другої статті 40 цього Закону, заповнені підписні листи збираються офіційним представником ініціативної групи, прошиваються та скріплюються підписами офіційного представника та не менше трьох членів ініціативної групи із зазначенням кількості зібраних підписів та не пізніш як на другий день разом з протоколом зборів виборців, що утворили відповідну ініціативну групу, передаються до відповідної територіальної виборчої комісії.

Відповідно до ч.2 цієї статті голова, а у разі його відсутності - заступник голови, а у разі відсутності голови та його заступника - секретар територіальної виборчої комісії, не пізніше наступного дня з дня отримання підписних листів та протоколу зборів виборців, скликає засідання комісії для організації перевірки отриманих матеріалів.

На цьому засіданні територіальна виборча комісія перевіряє дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів (не менше 10 відсотків від загальної кількості у разі відкликання депутата сільської, селищної, міської (міста районного значення) ради протягом десяти днів з дня отримання матеріалів.

Відповідно до ч.5 ст. 41 Закону №93 якщо при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою дотримано вимоги статей 38-40 цього Закону, оформлення підписних листів та кількість підписів виборців, які підтримують пропозицію про відкликання депутата місцевої ради, відповідає вимогам цього Закону, територіальна виборча комісія приймає рішення про відкликання депутата за народною ініціативою (у разі якщо депутат був обраний шляхом самовисування) або про звернення до вищого керівного органу партії, місцева організація якої висувала відповідного депутата, щодо відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою.

В судовому засіданні встановлено, ОСОБА_1 є депутатом Сєвєродонецької міської ради, що підтверджується посвідченням №10, яке підписане головою Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_6 (а.с.13).

29 червня 2017 року о 17 годин 30 хвилин розпочалось засідання Сєвєродонецької міської виборчої комісії, на якому було присутні 9 членів Комісії: ОСОБА_3, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_4, ОСОБА_13 Дані обставини відображені у протоколі засідання Сєвєродонецької міської виборчої комісії без номеру від 29 червня 2017 року (а.с.31). Також в протоколі зазначено, що відкрила засідання секретар комісії ОСОБА_3, яка оголосила, що зібрала засідання згідно з Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» тому, що голова комісії відмовився, а заступник голови хворіє.

На порядок денний поставлені питання:

1. Розгляд документів, що надійшли від ініціативної групи щодо відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради;

2. Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради;

3. Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів,

4. Різне.

По першому питанню слухали ОСОБА_3, яка повідомила про надходження до Сєвєродонецької міської виборчої комісії документів від ініціативної групи по відкликанню депутатів Сєвєродонецької міської виборчої комісії.

Також проголошено про отримання нею 08.06.2017 від ініціативної групи Повідомлення та Витяг з протоколу проведення зборів виборців по відкликанню депутатів ОСОБА_14, ОСОБА_1., ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17; 09.06.2017 відповідно до вимог законодавства повідомила БПП «Солідарність», ПП «Наш край» та Сєвєродонецьку міську раду про ініціативу відкликання їхніх депутатів; 29.06.2017 надійшли матеріали по збиранню підписів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів ОСОБА_14, ОСОБА_1., ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17

По першому питанню вирішили: прийняти інформацію до відома та почати розгляд на засіданні документів, що надійшли до Комісії згідно ст.ст.38-40 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». «ЗА» проголосувало 9 осіб.

По другому питанню слухали ОСОБА_11, яка запропонувала організувати перевірку матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради Луганської області VII скликаннями ОСОБА_15, ОСОБА_1., ОСОБА_14, ОСОБА_17, ОСОБА_16 наступним чином:

1) Перевірити дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою;

2) Перевірити правильність оформлення підписних листів;

3) Перевірити кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього закону;

4) Залучити органи ведення Державного реєстру виборців щодо перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та залучити правоохоронні органи щодо вибіркової перевірки їхніх підписів (не менш 10 відсотків від загальної кількості);

5) Узагальнити підсумки зборів виборців за результатами перевірки.

Також ОСОБА_11 запропонувала прийняти проект постанови «Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів».

По другому питанню вирішили прийняти постанову «Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів». «ЗА» проголосувало 9 осіб.

По третьому питанню слухали ОСОБА_11, яка доповіла, що кількість зібраних підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього закону виборцями дотримана, тому потрібно залучити органи ведення Державного реєстру виборців для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та залучити правоохоронні органи провести вибіркову перевірку їхніх підписів. Також запропонувала прийняти проект Постанови «Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів».

По третьому питанню вирішили прийняти постанову «Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів». «ЗА» проголосувало 9 осіб.

По четвертому питанню слухали ОСОБА_18, яка доповіла, що в неї немає доступу до кабінету №15, в якому розташована виборча комісія. Ключі від кабінету на вахті відсутні, тому залишити отримані документи в приміщенні СМВК не можливо. Просила вирішити питання щодо збереження документів. Від ОСОБА_13 надійшла пропозиція - доручити зберігання документів, отриманих від ініціативної групи про відкликання депутатів, секретарю СМВК ОСОБА_18 та призначити її відповідальною за збереження отриманих документів до наступного прийняття рішення комісії про місце збереження цих документів.

По четвертому питанню вирішили доручити зберігання документів, отриманих від ініціативної групи про відкликання депутатів, секретарю СМВК ОСОБА_18 та призначити її відповідальною за збереження отриманих документів до наступного прийняття рішення комісії про місце збереження цих документів. «ЗА» проголосувало 9 осіб.

Суд звертає увагу, що даний протокол не містить номер Постанов, які приймалися або складалися під час засідання, що є порушенням п.12.3 Порядку організації роботи та ведення діловодства у виборчих комісіях з місцевих виборів, затвердженого постановою ЦВК від 5 вересня 2015 року № 228 (далі - Порядок №228).

За наслідками розгляду другого та третього питання порядку денного на засіданні комісії 29.06.2017 приймалися відповідні постанови:

- №1 «Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів», яка була ухвалена о 18 годині 02 хвилини (а.с.11)

- №2 «Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів» о 18 годині 20 хвилин (а.с.12).

Щодо правомірності прийняття зазначеним у протоколі засідання Сєвєродонецької міської виборчої комісії від 29.06.2017 року складом Комісії суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України «Про місцеві вибори» від 14.07.2015 №595 (далі - Закон №595) виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Відповідно до ч.2 ст.27 Закону №595 основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії. Дана норма кореспондується з п.3.1 Порядку №228.

Відповідно до ч.4 цієї ж статті засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії. Дана норма кореспондується з п.2.3 Порядку №228.

Як було зазначено, на засіданні Сєвєродонецької міської виборчої комісії, яке відбулося 29 червня 2017 року, були присутні 9 членів виборчої комісії, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_4, ОСОБА_13

Судом встановлено, що постановою Центральної виборчої комісії від 29 червня 2017 року №132 «Про зміни в складі територіальної виборчої комісії, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів», було достроково припинено повноваження члена Сєвєродонецької міської виборчої комісії ОСОБА_4, у зв'язку з внесенням місцевою організацією Політичної партії «Українське об'єднання патріотів - УКРОП» подання про заміну члена виборчої комісії та включено до складу зазначеної комісії ОСОБА_19 Дана постанова була прийнята о 14 годині 30 хвилин (а.с.71-72). Зазначена постанова ЦВК була опублікована на сайті ЦВК того ж дня о 17 годині 47 хвилин, що підтверджено листом ЦВК від 07.08.2017 №21-23-1324 (а.с.121).

Суд зазначає, відповідно до п.п.2 п.1.5 Роз'яснення щодо порядку внесення змін до складу територіальних та дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затверджених постановою ЦВК від 07.09.2015 №236 (далі - Роз'яснення №236), повноваження члена виборчої комісії припиняються достроково з моменту прийняття рішення про дострокове припинення його повноважень комісією, яка сформувала склад такої комісії (утворила таку комісію), у зв'язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

З аналізу зазначеної норми вбачається, що постанова ЦВК щодо припинення повноважень члена комісії набирає чинності не з моменту його опублікування, а з моменту її прийняття. Крім того, дострокове припинення повноважень члена Комісії не пов'язане з моментом повідомлення члена комісії про припинення таких повноважень. За таких обставин, показання свідка ОСОБА_3, що на початок проведення засідання на сайті ЦВК не була опублікована постанова від 29.06.2017 №132, якою було достроково припинено повноваження члена Сєвєродонецької міської виборчої комісії ОСОБА_4, а тому засідання було проведено повноважним складом Комісії, судом не приймаються до уваги.

Таким чином, судом встановлено та підтверджено належними доказами, що засідання Сєвєродонецької міської виборчої комісії, яке відбулося 29 червня 2017 року о 17 год. 30 хв., не було повноважним, оскільки у члена Комісії ОСОБА_4 достроково припинено повноваження саме 29.06.2017 о 14 год. 30 хв. Таким чином на засіданні були присутні 8 повноважних членів Комісії, що є менше від половини членів комісії від складу цієї комісії - 17 членів комісії .

Оскільки під час судового засіданні встановлено прийняття оскаржуваних постанов Сєвєродонецької міської виборчої комісії від 29.06.2017 №1 «Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів» та №2 «Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів» неповноважним складом Сєвєродонецької міської виборчої комісії, тобто порушено процедуру проведення засідання виборчої комісії, суд дійшов висновку про протиправність прийняття зазначених постанов та наявність підстав для їх скасування.

Щодо позовних вимог ОСОБА_1. в частині визнання постанов Сєвєродонецької міської виборчої комісії від 29.06.2017 №1 «Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів» та №2 «Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів» протизаконними, суд зазначає.

Як зазначалось вище, частиною 2 статті 40 Закону №93 передбачено, що територіальна виборча комісія перевіряє дотримання вимог статей 38-40 цього Закону при ініціюванні відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою, правильність оформлення підписних листів, кількість підписів, що встановлена частиною першою статті 40 цього Закону, а також із залученням органів ведення Державного реєстру виборців здійснює перевірку достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та із залученням правоохоронних органів - вибіркову перевірку їхніх підписів. Таким чином, територіальна виборча комісія наділена законними повноваженнями залучати органи ведення Державного реєстру виборців та правоохоронні органи до перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах та їхніх підписів.

Відповідно до ч.2 ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень.

Враховуючи те, що судом встановлено саме порушення процедури проведення засідання Комісії, під час якої приймалися оскаржувані Постанови, суд приходить до висновку, що позивачем обрано не вірний спосіб захисту порушеного права, а тому є всі підстави для визнання саме протиправними оскаржувані Постанови.

З урахуванням вимог ч.1 ст.94 КАС України суд присуджує стягнення за рахунок бюджетних асигнувань з Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області на користь ОСОБА_1 судові витрати у сумі 3200,00 грн. (три тисячі двісті грн. 00 коп.), які підтверджені квитанцією №46 від 14.07.2017.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративним позов депутата Сєвєродонецької міської ради ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області про визнання незаконними та скасування постанов задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області №1 від 29.06.2017 "Про організацію перевірки матеріалів на підтримку пропозицій про відкликання депутатів".

Визнати протиправною та скасувати постанову Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області №2 від 29.06.2017 "Про залучення органу ведення Державного реєстру виборців та правоохоронних органів для здійснення перевірки достовірності відомостей про громадян, що містяться в підписних листах, та їхніх підписів".

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області (93400, Луганська обл., місто Сєвєродонецьк, бульвар Дружби народів, будинок 32, кімната 20, ІКЮО 33968676) на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) судові витрати у сумі 3200,00 грн. (три тисячі двісті грн. 00 коп.)

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 11 серпня 2017 року.

Головуючий суддя О.В. ІрметоваСуддя Суддя І.О. Свергун Н.М. Басова