Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.10.09Справа №2а-6389/09/2/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Слабун О.М. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Відділу закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим
про стягнення 7915,00 грн. заборгованості
за участю представників:
від позивача – Конопльов В.М., представник, довіреність № 5 від 06.01.2009 року;
від відповідача – представники - Дмитрієва О.В., довіреність № 02.1-16/3 від 15.01.2009 року; Бояджан М.М., довіреність № 66 від 06.04.2009 року;
Суть спору: Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (далі позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з Відділу закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим (далі – відповідач) 7915,00 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 08.10.2009 року, наполягав на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представники відповідача проти задоволення позовних вимог заперечували, мотивуючи це тим, що кошти на погашення заборгованості надходять з Державного бюджету України у вигляді окремих субвенцій, без урахування коштів на сплату внесків в фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Крім того, зазначені виплати не включаються до фонду оплати праці та в суму заборгованості по виплаті заробітної плати. На підставі вищевикладеного, представники відповідача, просили суд у задоволенні позовних вимог відмовити.
Вислухавши пояснення представників сторін по справі, розглянувши надані ними документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Відділ закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим зареєстрований у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 25.12.1998 року, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 632838.
Відповідач зареєстрований як страхувальник у Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, реєстраційний код 010120000191.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» №2240-ІІІ від 18.01.2001 р.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 2 цього Закону страхувальниками є: роботодавець - для осіб, зазначених у частині першій статті 6 цього Закону; особи, зазначені у частинах другій та третій статті 6 цього Закону.
Ч. 1 ст. 6 Закону України №2240-ІІІ передбачено, що загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, підлягають:
1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах;
2) члени колективних підприємств, сільськогосподарських та інших виробничих кооперативів.
П. 2 ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» встановлений обов'язок страхувальників нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 4.4 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 червня 2001 р. N 16, перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Судом встановлено, що в період з 26.02.2007 року по 06.03.2007 року позивачем була проведена ревізія коштів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності у Відділі закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим за період з 01.02.2006 року по 31.07.2007 року.
За результатами перевірки відповідачу було донараховано пені за несвоєчасне перерахування страхових коштів на суму 56,00 грн., та 2623,00 грн. пені на донараховані страхові внески. Крім того, перевіркою було встановлено суму не прийнятих до заліку витрат у розмірі 1667,63 грн., що відображено в Акті № 06-4/1-99 від 06.03.2007 року.
Відповідачем до Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим 20.03.2007 року були надані заперечення на акт ревізії № 06-4/1-99 від 06.03.2007 року.
У листі – відповіді на заперечення від 03.04.2007 року, зазначено про те, що відсутні підстави для неприйняття рішення по акту ревізії № 06-4/1-99 від 06.03.2007 року.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято рішення № 06-4/1-288 від 03.04.3007 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності, відображенні у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідно до зазначеного рішення відповідачеві нарахована пеня у розмірі 2679,00 грн., не прийнятих до заліку витрат у розмірі 1667,63 грн., застосований штраф за порушення порядку витрачання страхових коштів у розмірі 833,82 грн.
Рішення № 06-4/1-288 від 03.04.3007 року виконано відповідачем частково: у звіті форми Ф4-ФСС з ТВП за І квартал 2007 року відповідачем відображена, зарахована і сплачена сума у розмірі 2557,45 грн., у тому числі пеня у розмірі 56,00 грн., не прийняті до зарахування витрати в сумі 1667,63 грн. та штраф в сумі 833,82 грн. Залишкова сума у розмірі 2623,00 грн. не сплачена та в звіті Ф4-ФСС з ТВП не відображена.
В період з 25.03.2008 року по 03.04.2008 року позивачем була проведена ревізія коштів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності у Відділі закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим за період з 01.02.2007 року по 01.03.2008 року.
За результатами перевірки відповідачу було донараховано пені за несвоєчасне перерахування страхових коштів на суму 21,00 грн., та 5292,00 грн. пені на донараховані страхові внески. Крім того, перевіркою було встановлено суму не прийнятих до заліку витрат у розмірі 2437,57 грн., що відображено в Акті № 06-4/1-231 від 03.04.2008 року.
Відповідачем до Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим 10.04.2008.2007 року були надані заперечення на акт ревізії № 06-4/1-231 від 03.04.2008.
У листі – відповіді на заперечення від 25.04.2008 року, зазначено про те, що відсутні підстави для перегляду результатів ревізії Відділу закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим, викладених в акті № 06-4/1-231 від 03.04.2008 року.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем було прийнято рішення № 06-4/1-593 від 25.04.3008 року про застосування та зарахування до бюджету Фонду соціального страхування від тимчасової втрати працездатності, відображенні у звіті (Ф4-ФСС з ТВП) сум фінансових (штрафних) санкцій, неправомірних витрат, донарахованих сум внесків та пені за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Відповідно до зазначеного рішення відповідачеві нарахована пеня у розмірі 5313,00 грн., не прийнятих до заліку витрат у розмірі 2437,57 грн., застосований штраф за порушення порядку витрачання страхових коштів у розмірі 1218,79 грн.
Рішення № 06-4/1-593 від 25.04.3008 року виконано відповідачем частково: у звіті форми Ф4-ФСС з ТВП за 2008 рік відповідачем відображена, зарахована і сплачена сума у розмірі 3677,36 грн., у тому числі пеня у розмірі 21,00 грн., не прийняті до зарахування витрати в сумі 2437,57 грн. та штраф в сумі 1218,79 грн. Залишкова сума у розмірі 5292,00 грн. не сплачена та в звіті Ф4-ФСС з ТВП не відображена.
Ч. 1 ст. 30 Закону України №2240-ІІІ та п. 5.1 Інструкції №339 передбачено, що страхувальник - роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.
Ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» передбачено, що спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Відповідач не надав суду доказів погашення заборгованості, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ти обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача з пені на донараховані страхові внески становить 7915,00 грн.
За таких обставин позовні вимоги Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим належить задовольнити у повному обсязі.
Під час судового засідання, яке відбулось 08.10.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 13.10.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Відділу закладів освіти Центральної районної ради м. Сімферополь АР Крим 95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Горького,15; р/р 35413001001299 в ГУДК в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 22260188) на користь відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим заборгованість в сумі 7915,00 грн. (р/р 37170200900001 в ГУ ДКУ АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 223225042) з пені на донараховані страхові внески.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.