
Справа № 234/11101/17
Провадження № 3/234/1862/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2017 р.м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Ткачова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Державної Фіскальної Служби України Харківського управління офісу великих платників податків державної фіскальної служби про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, працює на посаді голови правління ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз», який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
за ст. 163-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Голова правління ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» ОСОБА_1 вчинив правопорушення: несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності за звітній місяць жовтень 2015 р., вх. № НОМЕР_2 від 20.11.2015 у сумі 26784, 45 грн., сплачений із запізненням від 534 до 561 днів, чим порушено п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, відповідальність передбачена ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №270 від 18.07.2017 р., актом камеральної перевірки №708/28-10-50-12-08/03361075 від 06.07.2017.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, втім представник ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» надав суду заяву, в якій зазначив, що заперечує до викладених обставин в протоколі, посилаючись на те, що ОСОБА_1 прийнято на посаду Наказом № 6-К від 13.01.2017; вказані суми грошових зобовязань по податках сплачені ПАТ «Донецькоблгаз» із затримкою у звязку з форс-мажором. Просить провадження по справі закрити у звязку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, передбаченого ч.2 ст. 38 КУпАП, оскільки з моменту сплати ПАТ «Донецькоблгаз» вказаних зобовязань минуло понад 3 місяців.
При накладенні стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Ст. 75 Податкового Кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративне правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Вивчивши матеріали даної адміністративної справи, суд вважає, що адміністративне провадження у відношенні ОСОБА_1 варто закрити, оскільки, в протоколі про адміністративне правопорушення вказано несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природній газ для споживачів усіх форм власності за звітній місяць жовтень 2015 р., вх. № НОМЕР_2 від 20.11.2015 у сумі 26784, 45 грн., сплачений із запізненням від 534 до 561 днів, проте вказані грошові зобовязання були сплачені пізніше у звязку з форс- мажорними обставинами, що підтверджується сертифікатом (висновком) про настання обставин непереборної сили Торгово промислової палати України за № 2059/05-4 від 30.07.2014 р. з якого вбачається, що Торгова промислова палата України засвідчує настання обставин непереборної сили з 01 липня 2014 року для ПАТ «По газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз» при здійсненні господарської діяльності на території Донецької області щодо виконання законодавчих актів України, які стосуються справляння та сплати податків та обовязкових платежів. На момент видачі сертифікату (висновку) Торгово- промисловою палатою України обставини непереборної сили тривають та дату закінчення їх терміну встановити неможливо.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, той факт, що останнім місяцем вчинення правопорушення є жовтень 2015 р., правопорушення не є триваючим, сплата відбулась пізніше у звязку з форс- мажорними обставинами, а тому, станом на сьогоднішній день вже сплив встановлений законом тримісячний строк, протягом якого особу можливо було притягнути до адміністративної відповідальності.
Таким чином, провадження по справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у звязку із закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. 247 п.1, 284 ч. п.3 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити у звязку із закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя ОСОБА_2