
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2017 року Справа № 911/4203/16Вищий господарський суд України у складі колегії:
Головуючого:Студенця В.І.,суддів:Палія В.В.; Селіваненка В.П.,за участю представників сторін позивача - не з'явився; відповідача - Клюсова Т.М.; третьої особи на стороні позивача 1 - не з'явився; третьої особи на стороні позивача 2 - не з'явився; третьої особи на стороні відповідача - Хлебцевич Д.В.; розглянувши касаційну скаргу Катюжанської сільської радина постановуКиївського апеляційного господарського суду від29.05.2017та на рішенняГосподарського суду міста Києвавід06.03.2017у справі№ 911/4203/16за позовомКатюжанської сільської радидоКиївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Українитреті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Вишгороське районне комунальне підприємство "Вишгородтепломережа" Фонд комунального майна Вишгородського району Київської областітретя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Мале приватне підприємство "ВПК"провизнання недійсним та скасування рішенняВ С Т А Н О В И В:
Мале приватне підприємство "ВПК" (далі - МПП "ВПК") звернулась до Господарського суду Київської області з позовом до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 18.10.2016 у справі № 953/6-р-02-06-16.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 27.12.2016 позовну заяву Катюжанської сільської ради надіслано за встановленою підсудністю до Господарського суду міста Києва.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.01.2017 порушено провадження у справі № 911/4203/16 за позовом Катюжанської сільської ради до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 18.10.2016 у справі № 953/6-р-02-06-16.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.02.2017 залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Вишгородське районне комунальне підприємство "Вишгородтепломережа" та Фонд комунального майна Вишгородського району Київської області.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.02.2017 залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Мале приватне підприємство "ВПК".
Рішенням Господарського суду міста Києва (суддя Гумега О.В.) від 06.03.2017 у позові відмовлено.
Постановою Київського апеляційного господарського суду (колегія суддів у складі: головуючий суддя Коротун О.М., судді Гаврилюк О.М., Тарасенко К.В.) від 29.05.2017 рішення Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 залишено без змін.
Не погоджуючись з постановою Київського апеляційного господарського суду від 29.05.2017 та рішенням Господарського суду міста Києва від 06.03.2017, Катюжанська сільська рада подала касаційну скаргу, в якій просить оскаржувані судові рішення скасувати, а справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції.
Касаційна скарга мотивована тим, що рішення судів попередніх інстанцій прийняті з порушенням та неправильним застосуванням норм матеріального права, а саме ст.ст. 7, 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст.ст. 13, 21 Закону України "Про теплопостачання", ст. 9 Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", ст.ст. 10, 24, 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", і норм процесуального права, а саме ст.ст. 43, 47 ГПК України.
Ухвалою Вищого господарського суду України від 27.07.2017 касаційну скаргу Катюжанської сільської ради прийнято до провадження та призначено до розгляду на 08.08.2017.
На адресу суду 02.08.2017 від Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надійшов відзив на касаційну скаргу Катюжанської сільської ради, в якому територіальне відділення просило відмовити в її задоволенні, а оскаржувані судові рішення залишити без змін.
Колегія суддів, розглянувши наявні матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача та третьої особи, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування норм матеріального і процесуального права вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Як встановлено господарськими судами адміністративною колегією Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 18.10.2016 прийнято рішення № 46 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" у справі № 953/6-р-02-06-16, яким:
- визнано бездіяльність Катюжанської сільської ради, яка полягає у невизначені МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії на альтернативній основі на території с. Катюжанка, де розташовані, зокрема, Катюжанська загальноосвітня середня школа (вул. Біла, 60 (колишня Радянська) та прилеглий житловий багатоквартирний будинок (вул. Біла, 35-а (колишня Радянська), порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим частиною першою статті 15, пунктом 3 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, яка може призвести до недопущення конкуренції (п. 1 резолютивної частини рішення);
- зобов'язано Катюжанську сільську раду припинити порушення, викладене у пункті 2 резолютивної частини цього рішення, шляхом здійснення заходів, щодо визначення МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії на альтернативній основі на території с, Катюжанка, де розташовані, зокрема, Катюжанська загальноосвітня середня школа (вул. Біла, 60 (колишня Радянська) та прилеглий житловий багатоквартирний будинок (вул. Біла, 35-а (колишня Радянська), передбачених статтею 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги у двомісячний строк з моменту отримання рішення (п. 2 резолютивної частини рішення).
Зазначене рішення адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 18.10.2016 № 46 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" у справі № 953/6-р-02-06-16 ґрунтується на таких встановлених фактичних обставинах справи.
МПП "ВПК" здійснює виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з використанням альтернативних (відновлюваних) джерел енергії (на підставі ліцензій серія АЕ № 194667, серія AB № 582457, серія AB № 582458, що видані Київською обласною державною адміністрацією, а саме використовує в якості палива паливні гранули пресовані з деревини (палети). МПП "ВПК" встановило та експлуатує на території Київської області котельні, які працюють на альтернативному паливі;
МПП "ВПК" на підставі договору оренди приміщення, що належить до комунальної власності від 13.07.2011, укладеного з Катюжанською сільською радою, орендувало частину приміщення котельні, яка знаходиться за адресою: Київська обл., Вишгородський р-н. с. Катюжанка, вул. Радянська, 60-А, та провело реконструкцію котельні з встановленням теплотехнічного обладнання. МПП "ВПК" встановило технічне обладнання з метою виробництва та постачання теплової енергії для опалення приміщення Катюжанської загальноосвітньої середньої школи за адресою с. Катюжанка, вул. Радянська, 60 та прилеглих житлових багатоквартирних будинків.
Листами від 07.11.2014 № 234 та від 17.12.2014 № 281 МПП "ВПК" зверталось до Катюжанської сільської ради з проханням визначити його надавачем послуг з постачання теплової енергії на території Катюжанської сільської ради, в зв'язку з тим, що МПП "ВПК" має технічну можливість виробляти теплову енергію з використанням альтернативного палива (паливних гранул з деревини) та має відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності.
Листом від 11.12.2014 № 778 Катюжанська сільська рада надала відповідь МПП "ВПК" на лист від 07.11.2014 № 234, відповідно до якої, з посиланням на ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", рекомендувала МПП "ВПК" звернутися до Вишгородської районної адміністрації для вирішення питання надання комунальних послуг з постачання теплової енергії.
На запит Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про надання інформації, Катюжанська сільська рада листом від 21.07.2015 № 369/02-22 (вх. Відділення від 24.07.2015 № 01-06-1459) повідомила, що відповідно до рішення виконавчого комітету Ради від 15.09.2010 року № 36, виконавцем послуг з централізованого опалення визначено ВРКП "Вишгородтепдомережа", оскільки вказана організація - одна організація в районі з надання якісних послуг з централізованого опалення.
Разом з тим, як встановлено Київським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, Катюжанською сільською радою не зазначено жодних об'єктивних підстав та обґрунтованих причин з посиланням на пункти, частини, статті законів та/чи підзаконних актів, де було б зазначено, що МПП "ВПК" не може бути визначено виконавцем послуг з постачання теплової енергії на альтернативній основі на території с. Катюжанка, а саме для Катюжанської загальноосвітньої середньої школи, що розташована за адресою: вул. Радянська, 60 та прилеглих житлових багатоквартирних будинків (далі - спірні об'єкти). Крім того, на відміну від ВРКП "Вишгородтепдомережа", що надає послуги з централізованого опалення, МПП "ВПК", маючи технічну можливість та відповідні ліцензії, виявило бажання надавати послуги з постачання теплової енергії на альтернативній основі, а саме з використанням паливних гранул пресованих з деревини.
Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України дійшло висновку, що бездіяльність Катюжанської сільської ради, яка полягає у невизначені МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії на альтернативній основі на території с. Катюжанка, а саме для спірних об'єктів, може призвести до недопущення конкуренції нa ринку постачання теплової енергії.
З метою усунення причин і умов, що сприяли виникненню порушення законодавства про захист економічної конкуренції, адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України надала Раді обов'язкові для розгляду рекомендації від 24.09.2015 № 26-рк, а саме: у 15-денний термін з дня отримання рекомендацій внеси на розгляд на черговому засіданні Ради питання щодо визначення МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії на території с. Катюжанка, а саме для спірних об'єктів.
У передбачений Рекомендаціями строк, інформація щодо виконання положень рекомендацій Катюжанською сільською радою до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України не надійшла, у зв'язку з чим розпорядженням адміністративної колегії Відділення від 19.01.2016 № 6-р було розпочато розгляд справи за ознаками вчинення порушення Катюжанською сільською радою законодавства про захист економічної конкуренції.
Листом від 03.02.2016 № 54 (вх. Відділення від 05.02.2016 № 01-06-274) Катюжанська сільська рада надала письмові пояснення (заперечення) у справі, зазначивши, зокрема, що забезпечення тепловою енергією об'єктів на території с. Катюжанка, а саме спірних об'єктів, технічно можливе від котельні, яка розташована за адресою: вул. Радянська, 60-А, с. Катюжанка, відповідно до рішення Вишгородської районної ради від 17.10.2013 № 403-30-VI "Про прийняття об'єктів нерухомого майна - котельні-бойлерної та котельні з обладнанням у спільну комунальну власність територіальних громад сіл, селища, міста Вишгородського району з комунальної власності територіальної громади сіл Катюжанка та Гута Катюжанська", зазначена котельня належить на праві спільної комунальної власності територіальним громадам сіл, селища, міста Вишгородського району. У зв'язку із зазначеним, Катюжанська сільська рада вказала на неможливість виконання нею Рекомендацій, оскільки чинним законодавством не передбачено визначення виконавця послуг з постачання теплової енергії та з огляду на відсутність у сільській ради повноважень щодо управління об'єктами спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міста Вишгородського району.
Разом з тим адміністративною колегією Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановлено, що згідно з рішенням виконавчого комітету Катюжанської сільської ради від 15.09.2010 № 36, Вишгородське районне комунальне підприємство "Вишгородтепдомережа" визначено виробником та виконавцем послуг з теплопостачання, постачання холодної води і водовідведення на території Катюжанської сільської ради.
При прийнятті вищезазначеного рішення виконавчий комітет Катюжанської сільської ради керувався ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування", які передбачають повноваження органів місцевого самоврядування щодо визначення виконавця житлово-комунальних послуг.
У Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України наявні копії рішень інших органів місцевого самоврядування Київської області щодо визначення МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії, зокрема, рішеннями виконавчого комітету Чабанівської селищної ради від 01.10.2013 № 60, виконавчого комітету Вишневої міської ради від 29.10.2013 № 59/17, виконавчого комітету Шпітьківської сільської ради від 27.04.2016 № 45 визначено МПП "ВПК" як виробника, транспортувальника та постачальника теплової енергії для відповідних об'єктів.
Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вважало, що відмова Катюжанської сільської ради щодо визначення МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії безпідставна, оскільки МПП "ВПК" зверталось до Катюжанської сільської ради з метою визначення його виконавцем послуг з постачання теплової енергії, а не послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення, які за своєю суттю є централізованими.
З врахуванням наведених обставин, Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вважало, що не визначення МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії на альтернативній основі, перешкоджає МПП "ВПК" на конкурентних засадах приймати участь у державних (публічних) закупівлях та обмежує розвиток конкуренції в цілому на ринку надання послуг з постачання теплової енергії.
Предметом спору у даній справі є матеріально-правова вимога МПП "ВПК" до Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 18.10.2016 у справі № 953/6-р-02-06-16.
Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; недоведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.
У ч. 1 ст. 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" зазначено, що антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю є прийняття будь-яких актів (рішень, наказів, розпоряджень, постанов тощо), надання письмових чи усних вказівок, укладення угод або будь-які інші дії чи бездіяльність органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю (колегіального органу чи посадової особи), які призвели або можуть призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції.
Згідно з пунктом 3 статті 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушенням законодавства про захист економічної конкуренції є антиконкурентні дії органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю.
Частиною 1 ст. 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до ч. 3 ст. 24 закону України "Про місцеве самоврядування" органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
У ч. 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" дано визначення понять:
житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил;
комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газопостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються, зокрема на комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газопостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо).
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (із змінами, внесеними згідно із Законом України від 10.04.2014 N 1198-VII) до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить визначення виконавця житлово-комунальних послуг (крім послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) відповідно до цього Закону в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" розроблено Порядок визначення виконавця житлово-комунальних послуг (далі - Порядок), затверджений наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 25.04.2005 № 60 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 13.10.2014 № 279).
Виконавець житлово-комунальних послуг визначається органами місцевого самоврядування, крім випадків, коли власник (власники) житлових будинків бажає (бажають) визначити виконавця житлово-комунальних послуг самостійно (п. 1.6 Порядку).
Органи місцевого самоврядування чи власник (власники) житлових будинків можуть визначати виконавців всіх або окремих житлово-комунальних послуг (п. 1.7 Порядку).
Визначені виконавці житлово-комунальних послуг є відповідальними за ненадання або неякісне надання відповідних послуг згідно з укладеними договорами та законодавством (п. 1.9 Порядку).
У ст.1 Закону України "Про теплопостачання" дано визначення понять постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов'язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору;
система децентралізованого теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії потужністю від 1 до 3 Гкал/год., місцевих (розподільчих) теплових мереж;
система централізованого теплопостачання - сукупність джерел теплової енергії, магістральних та місцевих (розподільчих) теплових мереж, що об'єднані між собою та використовуються для теплозабезпечення споживача, населеного пункту, яка включає системи децентралізованого та помірно-централізованого теплопостачання.
Згідно з п. 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 централізоване опалення - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що МПП "ВПК" зверталось до Катюжанської сільської ради з проханням визначити його надавачем комунальних послуг з постачання теплової енергії на території Катюжанської сільської ради. При цьому МПП "ВПК" було додано ліцензії на здійснення ним виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії (ліцензія серії АЕ № 194667), транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами (ліцензія серії AB № 582457), постачання теплової енергії (ліцензія серії AB № 582458).
З врахуванням викладеного, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, що в спірному випадку звернення МПП "ВПК" до Катюжанської сільської ради не йшлося про визначення підприємства виконавцем послуг з централізованого опалення, а тому відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п.п. 1.6, 1.7 Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг до повноважень Катюжанської сільської ради як органу місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належало визначення виконавця житлово-комунальних послуг, зокрема, з постачання теплової енергії.
При цьому, виходячи із наведених норм Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про житлово-комунальні послуги", "Про теплопостачання", положення Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг та фактичних обставин справи, суди попередніх інстанцій погодилися з висновком Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в оскаржуваному рішенні про те, що твердження Катюжанської сільської ради, наведені у листі № 234 від 07.11.2014, не обґрунтовують її відмову щодо визначення МПП "ВПК" виконавцем послуг з постачання теплової енергії, оскільки МПП "ВПК" зверталось до Катюжанської сільської ради з метою визначення його виконавцем послуг з постачання теплової енергії на території Катюжанської сільської ради, а не послуг з централізованого опалення, послуг з централізованого постачання холодної води, послуг з централізованого постачання гарячої води, послуг з водовідведення, які за своєю суттю є централізованими.
Таким чином, колегія суддів вважає, що встановлені попередніми судовими інстанціями обставини справи свідчать про правильність кваліфікації Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України дій Катюжанської сільської ради за нормами ч. 1 ст. 15 та п. 3 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" як антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, що можуть призвести до недопущення конкуренції, а отже, про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ст. 1117 ГПК України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.
Доводи Катюжанської сільської ради, викладені у касаційній скарзі, колегія суддів вважає необґрунтованими та такими, що не спростовують висновків судів попередніх інстанцій та передусім зводяться до переоцінки доказів, а суд касаційної інстанції в силу положень ч. 2 ст. 1117 ГПК України не може додатково перевіряти докази.
З урахуванням меж перегляду справи в касаційній інстанції, колегія суддів вважає, що під час розгляду справи фактичні її обставини були встановлені судами попередніх інстанцій на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження поданих доказів в їх сукупності, висновки судів відповідають цим обставинам і їм дана належна юридична оцінка з правильним застосуванням норм матеріального і процесуального права, а тому відсутні підстави для зміни чи скасування оскаржуваних судових рішень.
Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119 - 11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу Катюжанської сільської ради залишити без задоволення, а постанову Київського апеляційного господарського суду від 29.05.2017 та рішення Господарського суду міста Києва від 06.03.2017 у справі № 911/4203/16 - без змін.
Головуючий - суддя Студенець В.І.
Судді: Палій В.В.
Селіваненко В.П.