
Справа № 373/836/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2017 року Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Керекеза Я.І. розглянувши подання начальника Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції підполковника внутрішньої служби ОСОБА_1 про вирішення питання, зв`язаного з виконанням постанови відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого на посаді молодшого інспектора відділу охорони в Державній установі «Березанська виправна колонія № 95», зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого по вул. 30-річчя Перемоги в с. Пристроми Переяслав-Хмельницького району Київської області,
ВСТАНОВИВ :
Постановою Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 05.05.2017 року ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.173-2 ч.1 КУпАП і накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт на строк 30 годин.
19.05.2017 ОСОБА_2 був поставлений на облік Переяслав-Хмельницького міськрайонного відділу з питань пробації.
Відповідно до ч.1 ст.15 КУпАП військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, повязаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи і адміністративний арешт.
Оскільки ОСОБА_2 працює на посаді молодшого інспектора відділу охорони в Державній установі «Березанська виправна колонія № 95», тобто він є особою рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, до нього не може бути застосоване адміністративне стягнення у виді громадських робіт.
Отже, застосоване судом стягнення, яке передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, надалі не може бути виконане Переяслав-Хмельницьким міськрайонним відділом з питань пробації.
Відповідно до ч. 4 ст. 124 Конституції України судове рішення, яке набрало законної сили підлягає обовязковому виконанню.
Зважаючи на те, що чинне законодавство не передбачає такого процесуального рішення, як визнання постанови такою, що не підлягає виконанню, суд вимушений скористатися аналогією закону.
Згідно зі ст.321-1 КУпАП постанова районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили.
Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування.
У разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Відповідно до ст.304 КУпАП питання, зв`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Зважаючи на те, що до ОСОБА_2 в силу ст.15 КУпАП неможливо застосувати такий вид адміністративного стягнення як громадські роботи, суд вважає за необхідне замінити ОСОБА_2 невідбутий строк громадських робіт штрафом в розмірі 127 грн. 50 коп. (30 год. : 4 год. х 17 грн.(один неоподатковуваний мінімум доходів громадян).
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 15, 30-1, 321-1 КУпАП ,-
П О С Т А Н О В И В :
Замінити ОСОБА_2 невідбутий строк громадських робіт тривалістю 30(тридцять) годин штрафом в розмірі 7,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 127 (сто двадцять сім) грн. 50 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі до Апеляційного суду Київської області апеляційної скарги через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області.
Суддя Я. І. Керекеза