ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.05.07
Справа №АС10/102-07.
За позовом Недригайлівського районного центру зайнятості
до товариства з обмеженою відповідальністю агрофірма «Хоружівка» Недригайлівського району
про стягнення 49475,57грн.
Суддя І.В.МАЛАФЕЄВА
За участю представників :
Від позивача Циганенко Л.В. (доруч.№01-08/46 від 23.10.2002р.)
Від відповідача Бехало С.М. (доруч.№б/н від 22.02.2007р.)
Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 49475,57 грн. простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, станом на 01.11.2006 р., в т.ч. 34 874,37грн. основного боргу, 14 601,20грн. пені за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків .
В судовому засіданні представник позивача усно уточнив та зменшив свої позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача 25884,31 грн. заборгованості ( в т.ч. 14601,20 грн. пені), яка залишилась несплаченою станом на 29.05.2007р.
Відповідач проти вимог позивача заперечує, і зазначає, що господарським судом Сумської області вже розглядалося питання про стягнення з нього 40572 грн. 54 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття по справі №16/155-04, є рішення суду, а тому відсутні підстави для розгляду даної справи по суті.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Згідно ст. 22 Закону України “Про зайнятість населення” ст. 8 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” Фонд соціального страхування України на випадок безробіття є загальнодержавним цільовим фондом, самостійною фінансовою системою і утворюється на державному та місцевому рівнях за рахунок асигнувань державного і місцевих бюджетів, розмір яких встановлюється Верховною Радою України; зборів на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття; коштів служби зайнятості, отриманих за надання платних послуг підприємствам та організаціям, і частини прибутку підприємств, установ та організацій, що створюються державною службою зайнятості. Відповідно до ст. 16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття” джерелами формування коштів Фонду, у тому числі є страхові внески страхувальників. Діяльність державної служби зайнятості населення фінансується за рахунок коштів Фонду. Ст. 38 вищезазначеного Закону передбачає відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків страхувальниками.
В порядку контролю щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, позивачем 23.11.2006 року було проведено перевірку відповідача, якою встановлений факт несвоєчасної та неповної сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 34874,37грн. за на підставі ст.38 Закону та Інструкції „Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2001р. за № 30/5221 нарахована пеня в сумі - 8263,27грн. Перевіркою, також було встановлено несплату пені за попереднім актом перевірки від 15.09,2004р. № 23 в сумі 6337,93грн.
За результатами перевірки позивачем складено Акт № 30 від 23.11.2006р. яким запропоновано відповідачу виявлену прострочену заборгованість сплатити в 15-ти денний термін.
Позивачем, відповідно до п.7.4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000р. № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2001р. за № 30/5221 направлено Акт перевірки із запереченнями відповідача Сумському обласному центру зайнятості, який підтвердив правильність складання Акту перевірки, проведення розрахунку недоїмки та пені, про що свідчить видане Розпорядження Сумського обласного центру зайнятості від 01.02.2007р. за № 1, та зобов'язано відповідача сплатити недоїмку та пеню в 10-денний термін, про що в установленому порядку було повідомлено відповідача.
Після часткової сплати суми заборгованості, згідно поданого позивачем розрахунку заборгованості зі сплати страхових внесків №04-06/450 від 25.05.2007р. станом на 29.05.2007р. заборгованість відповідача становить 25884,31 грн., в т.ч. 14601,20 грн. пені.
Посилання відповідача на розгляд судом аналогічної справи судом до уваги не приймається як необґрунтовані, оскільки вимоги Недригайлівського районного центру зайнятості були залишені судом без розгляду, а тому позивач не позбавлений можливості звернутися до суду.
Таким чином, заборгованість відповідача перед позивачем становила 49475,57 грн., в т.ч. 34874,37 грн. основного платежу, 14601,20 грн. пені. підтверджується матеріалами справи, в т.ч. вищезазначеними актами перевірки.
Доказів сплати уточненої позивачем суми відповідач не подав, тому вимоги позивача визнаються судом правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю агрофірми «Хоружівка» (Недригайлівський район, с.Хоружівка, вул. Центральна,9, і.к. 30133681) на користь Недригайлівського районного центру зайнятості (смт.Недригайлів, вул. Шевченка,15, і.к. 21113464,) 25884,31 грн. заборгованості.
3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої винесена дана постанова..
4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
5. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА
В судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Повний текст постанови підписано 01.07.2007 року.