ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" серпня 2017 р.Справа № 909/352/17
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:
Головуючого судді Давид Л.Л.
суддівГриців В.М.
ОСОБА_1
при секретарі судового засідання Оштук Н.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область (вх. № апеляційного суду 01-05/2933/17 від 26.06.2017)
на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2017 (суддя Гриняк Б.П.)
у справі № 909/352/17
за первісним позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" , м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область
до відповідача 1: Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради , вул. Дністровська , 28, м. Івано-Франківськ , 76015
до відповідача 2: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ
про: визнання укладеним у редакції позивача договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 з додатком № 1
за зустрічним позовом: Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ
до відповідача : Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово - виробнича фірма " Стиль" , м. Калуш , Калуський район , Івано-Франківська область
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, м. Івано-Франківськ
про : спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська та додатку до нього ( розрахунок розміру пайового внеску) в редакції відповідача (Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради)
за участю представників сторін:
від позивача за первісним позовом: ОСОБА_2 представник згідно довіреності №30/19 від 14.03.2017, ОСОБА_3 представник згідно довіреності №41/19 від 24.04.2017;
від відповідача - 1 за первісним позовом: не зявились;
від відповідача - 2 за первісним позовом: не зявились.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2017 (суддя Гриняк Б.П.) у справі № 909/352/17 відмовлено в первісному позові ТОВ "Торгово - виробнича фірма "Стиль" до Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання укладеним у редакції позивача договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 року з додатком № 1. Задоволено зустрічний позов Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до відповідача ТОВ " Торгово - виробнича фірма " Стиль" про спонукання до укладення договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Івано-Франківська та додатку до нього ( розрахунок розміру пайового внеску ) в редакції відповідача ( Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради). Визнано укладеним договір про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Івано-Франківська між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346), фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 28, код ЄДРПОУ 02314062) та ТОВ ТВФ "Стиль" ( м. Калуш, вул. Каракая, 24 а, код ЄДРПОУ 22170978) в редакції фінансового управління.
Позивач за первісним позовом, не погодившись з винесеним рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Івано-Франківської області від 25.05.2017 (суддя Гриняк Б.П.) у справі № 909/352/17 і прийняти нове рішення, яким визнати укладеним договір в редакції, викладеній в п. 2 прохальної частини апеляційної скарги.
Скаржник посилається зокрема на те, що при прийнятті оскаржуваного рішення, місцевий господарський суд не врахував наступного:
-п. 2.10. Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 № 1231-38, не може суперечити положенням Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», за нормами якого розмір пайової участі визначається з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва обєкта;
-Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надіслало Товариству лист-відповідь про неможливість врегулювання розбіжностей 23.01.2017, який був отриманий Апелянтом - 26.01.2017, з порушенням 20-ти денного строку встановленого для врегулювання розбіжностей, які виникають при укладенні господарських договорів.
Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 29.06.2017 прийнято апеляційну скаргу ТОВ "Торгово - виробнича фірма " Стиль" м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область (вх. № апеляційного суду 01-05/2933/17 від 26.06.2017) на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2017 у справі № 909/352/17 до провадження та призначено до розгляду в судовому засіданні 11.07.2017.
Ухвалами Львівського апеляційного господарського суду від 11.07.2017, від 31.07.2017 розгляд апеляційної скарги відкладався.
З огляду на те, що Відповідачі та Третя особа за первісним позовом належним чином повідомлені про час та місце судового засідання, учасниками судового процесу клопотання про продовження строків розгляду апеляційної скарги подано не було, в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття законного та обґрунтованого рішення, судова колегія дійшла до висновку про можливість розгляду апеляційної скарги за відсутності представників Відповідачів та Третьої особи за первісним позовом.
Представники Позивача за первісним позовом у судовому засіданні від 08.08.2017 підтримали свої доводи та заперечення з мотивів, наведених в апеляційній скарзі та в уточненнях до апеляційної скарги.
Згідно з ч. 2 ст. 85 та ч. 1 ст. 99 ГПК України в судовому засіданні 08.08.2017 оголошено вступну та резолютивну частини постанови Львівського апеляційного господарського суду.
У відповідності до ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Додаткові докази приймаються судом, якщо заявник обґрунтував неможливість їх подання суду першої інстанції з причин, що не залежали від нього. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані у них докази в сукупності з доводами апеляційної скарги, заслухавши представників Позивача за первісним позовом, судова колегія встановила наступне:
Як вбачається з матеріалів справи, 11.08.2016 Фінансове управління виконавчого комітету звернулось до ТОВ ТВФ Стиль з листом № 2-15/414, в якому зазначило, що Товариство є замовником будівництва торгово-складських приміщень по вул. Максимовича, 15 в м. Івано-Франківську і відповідно до ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зобов'язаний взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту (а.с. 13-14).
Як вбачається з матеріалів справи, 29.11.2016 ТОВ ТВФ Стиль через ЦНА звернулось із заявою про укладання договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, надавши пакет документів для підготовки проекту Договору, оригінал зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва та копію експертної оцінки щодо розгляду кошторисної частини проектної документації складеної на основі робочого проекту (а.с. 33-59).
Як вбачається з матеріалів справи, 05.12.2016 Фінансовим управління виконавчого комітету надіслано товариству проект Договору та розрахунку розміру пайової участі, проаналізувавши який у ТОВ ТВФ Стиль виникли заперечення, про що повідомлено відповідача листом № 9801 від 09.12.2016 (а.с. 68-69), в якому зазначено що ч. 5 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності передбачено дві методики визначення розміру пайового внеску: перша, що є основою та має пріоритет визначення розміру з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва обєкта; друга у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва обєкта не визначена вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створення потужності. Орган місцевого самоврядування відповідно до ч.1 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності вправі визначати тільки порядок залучення, порядок розрахунку розміру і порядок використання коштів пайової участі, однак в жодному випадку не має права змінювати методику розрахунку розміру пайового внеску.
ТОВ "ТВФ Стиль" листом від 27.12.2016, який отриманий ним 29.12.2016, повернуло Фінансовому управлінню запропонований проект договору з протоколом розбіжностей, виклавши свою редакцію відповідних пунктів Договору та додаток до Договору в новій редакції, за яким розмір пайового внеску та його розподіл розраховано, виходячи з загальної кошторисної вартості торгово-складських приміщень по вул. Максимовича, 15 в м. Івано-Франківську та встановленого рішенням Івано-Франківської міської ради розміру пайового внеску для нежитлових приміщень. До підписаного Договору з протоколом розбіжностей додано супровідний лист, в якому вказано на помилковість розрахунку розміру пайового внеску на основі нормативів для одиниці створеної потужності шляхом множення показника опосередкованої вартості на загальну площу будівлі, при наявності визначеної загальної кошторисної вартості будівництва з експертним висновком про її відповідність чинним нормативним актам в сфері будівництва, відповідно до приписів п.2.10. Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 року № 1231-38 (а.с. 70-75).
Як вбачається з матеріалів справи, Фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 23.01.2017 на адресу ТОВ "ТВФ Стиль" надіслало лист від 20.01.2017 про неможливість взяття до уваги зауважень замовника будівництва до редакції договору з врахуванням встановленого порядку залучення, розрахунку розміру визначеного Положенням про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та запропоновано підписати проект Договору в редакції фінансового управління. Даний лист був отриманий Товариством 26.01.2017 (а.с. 61-64).
Звертаючись з первісним позовом ТОВ "ТВФ Стиль" вважає, що укладення Договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 від 15.12.2016 в редакції фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради складений з порушенням чинного законодавства, внаслідок чого завищено розмір пайового внеску на суму 430 715,12 грн., в той час, коли за розрахунками Товариства з врахуванням загальної кошторисної вартості будівництва, його розмір складає 179 001,76 грн., що становить 7 % вартості будівництва, яка базується на загальній кошторисній вартості.
Обґрунтовуючи зустрічні позовні вимоги, Позивач за зустрічним позовом зазначає про наступне.
Згідно з абзацом 2 п. 3.1 Положення замовник зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, крім випадків, передбачених пунктом 6.6, 6.7 цього положення.
У відповідності до п. 4.4 Положення договір про пайову участь укладається на підставі звернення замовника будівництва на ім'я першого заступника міського голови.
У відповідності до Положення Про пайову участь замовників будівництва у створені та розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до бюджету м. Івано-Франківська коштів на створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська у розмірах: 7 відсотків вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування - для нежитлових будівель та споруд та 4 відсотки вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування - для житлових будинків
В пункті 2.10 Положення визначено, що вартість будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - величина, яка визначається множенням показника опосередкованої вартості спорудження 1 м кв. житла/нежитлових будівель та споруд (без урахування ПДВ), що діє на момент складання проекту договору на загальну площу та доведена Мінрегіонбудом, або визначається на основі нормативів для одиниці створеної потужності, затверджених рішенням ради.
Пунктом 6.2. Положення визначено, що розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту та порядок її сплати визначається в залежності від категорії обєктів містобудування та відповідно до типового договору укладеного з органом місцевого самоврядування та на основі вартості будівництва (реконструкції) обєкта містобудування.
У відповідності до встановленого порядку визначеного органом місцевого самоврядування, а саме: рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 №1231-38, зі змінами від 28.01.2016 було розраховано розмір пайового внеску, який становить 430 715,12 грн., - 7 % вартості будівництва, яка визначається множенням показника опосередкованої вартості спорудження 1 м кв. нежитлових будівель та споруд, що діє на момент складання проекту договору, на загальну площу.
При перегляді рішення місцевого господарського суду в апеляційному порядку, судова колегія Львівського апеляційного господарського суду керувалась наступним:
В силу вимог ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
У відповідності до ч. 4 ст. 11 ЦК України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обовязки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 1 ст. 14 ЦК України цивільні обовязки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності в Україні визначені Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", статтею 40 якого встановлено обов'язок пайової участі замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту та визначено механізм його реалізації.
У відповідності до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
Так, за приписами частини другої зазначеної статті Закону замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (ч. 3 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Згідно з ч.ч. 5,6 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками. Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію (ч.ч. 8, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності").
Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.
На виконання вимог законодавства, рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 № 1231-38 було затверджено Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міст (далі по тексту - Положення про пайову участь).
У відповідності до п. 6.2. Положення про пайову участь, розмір пайової участі не може бути нижчим за загальну кошторисну вартість будівництва обєкту, зокрема, 7 % вартості будівництва обєкта міст обування - для нежитлових будівель та споруд.
Граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту з урахуванням інших передбачених законом відрахувань не може перевищувати 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд (ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).
У відповідності до матеріалів справи, загальна кошторисна вартість обєкта містобудування за адресою м. Івано-Франківськ, 15, який відноситься до нежитлових будівель, становить 2557,168 тис. грн. (а.с. 34-56).
У відповідності до ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до уповноважених органів містобудування та архітектури належать органи, визначені у статті 13 Закону України "Про архітектурну діяльність". Господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства.
У відповідності до ст. 17 Закону України "Про архітектурну діяльність" порядок ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, визначається Кабінетом Міністрів України. Органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Відповідальні виконавці окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, проходять професійну атестацію. Перелік таких видів робіт (послуг) і порядок професійної атестації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Як вбачається з матеріалів справи, проектна документація з визначення загальної кошторисної вартості виконана ОСОБА_4, професійна атестація якого підтверджується кваліфікаційним сертифікатом серія АР № 007738 (а.с. 57 на звороті), виданим у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджений Порядок проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури.
За таких обставин, з урахуванням Положення про пайову участь, положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з передбаченим в ньому порядком нарахування величини та граничного розміру пайової участі, з врахуванням розміру загальної кошторисної вартості, яка визначена у відповідності з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, судова колегія дійшла висновку про наявність правових підстав для задоволення первісного позову про визнання укладеним у редакції Позивача договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста № 12/16 від 15.12.2016 з додатком № 1, текст якого викладений в прохальній частині позовної заяви.
Стосовно посилань Позивача за зустрічним позовом про те, що розмір пайової участі повинен становити 430 715,12 грн. та визначатися як 7 % вартості будівництва, яка вираховується множенням показника опосередкованої вартості спорудження 1 м кв. нежитлових будівель та споруд, що діє на момент складення проекту договору, на загальну площу, судова колегія зазначає, що в даному випадку кошторисна вартість обєкта відома, визначена у відповідності до вимог Закону і становить 2557,168 тис. грн., а тому підстав для обчислення пайового внеску, виходячи з оспорюваної вартості 1 кв. м нежитлових будівель та споруд немає. Крім того, даний розмір в порушення вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» перевищує 10 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд. В даному випадку розмір пайової участі повинен визначатися, виходячи з 2557,168 тис. грн. кошторисної вартості будівництва, і відповідно 7 % від вказаної суми становлять 179 001,76 грн.
Разом з цим, судова колегія зазначає, що покликання Фінансового управління на порядок визначення розміру пайової участі на основі вартості будівництва при визначеній кошторисній вартості з посиланням на п. 2.10, п. 6.2. Положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 18.10.2013 № 1231-38, є безпідставними, оскільки порядок визначення розміру пайової участі відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної документації» (ч. 5 ст. 40) визначається з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта. При цьому, у даному випадку кошторисна вартість об'єкту визначена ОСОБА_4, професійна атестація якого підтверджується кваліфікаційним сертифікатом серія АР № 007738 (а.с. 57 на звороті), виданим у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджений Порядок проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури.
Судова колегія зазначає, що якщо укладення договору відбувається за судовим рішенням, то такий договір вступає у дію з моменту набрання чинності рішення.
Зважаючи на те, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, витрати по сплаті судового збору за розгляд справи за первісним позовом та за перегляд рішення місцевого господарського суду в апеляційному порядку, у відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України відносяться на Відповідачів за первісним позовом в рівних частинах.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 49, 99, 101, 102, 103, 104, 105 Господарського процесуального кодексу України, -
Львівський апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгово - виробнича фірма " Стиль" м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область (вх. № апеляційного суду 01-05/2933/17 від 26.06.2017) задоволити.
2. Рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.05.2017 у справі № 909/352/17 скасувати. Прийняти нове рішення.
3.Задоволити первісний позов ТОВ "Торгово - виробнича фірма "Стиль" до Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання укладеним у редакції позивача договору про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 з додатком № 1.
Визнати укладеним у редакції ТОВ «Торгово-виробничої фірма Стиль» договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста №12/16 з додатком № 1, текст якого наведений нижче:
ДОГОВІР №12/16
про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста
м. Івано-Франківськ
Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради (далі - Виконком) в особі заступника міського голови ОСОБА_5, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» (сторона 1), фінансове управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (далі - Фінансове управління) в особі начальника ОСОБА_6, що діє на підставі Положення «Про фінансове управління виконавчого комітету міської ради» (сторона 2) з однієї сторони, та товариство з обмеженою відповідальністю «Торгово-виробнича фірма «Стиль» (далі - Замовник) в особі директора ОСОБА_7, (далі - Замовник) що діє на підставі Статуту (сторона 3), з іншої сторони, а разом надалі - Сторони, у відповідності до Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» а також беручи до уваги те, що Замовник у відповідності до Закону України Про регулювання містобудівної діяльності зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська, констатуючи, що правовідносини, які виникають за цим Договором, є майново-господарськими зобовязаннями і обовязковими до виконання, уклали цей договір про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста (далі - Договір) про наступне:
1. Предмет Договору
1.1. 3а цим Договором Замовник, що здійснює будівництво торгово-складських приміщень на вул. Максимовича, 15, в порядку та на умовах, визначених Договором, бере участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано- Франківська.
1.2.Земельна ділянка, на якій здійснюється будівництво обєкта, розташована за адресою: м. Івано- Франківськ, вул. Максимовича, 15. Номер запису про інше речове право 4694240 від 17.02.2014 року.
2. Обовязки сторін
2.1 Замовник зобов'язується сплатити пайовий внесок у розмірі тау терміни, визначені Договором.
2.2.Виконком зобовязується використати кошти отримані від Замовника на розвиток інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури міста.
3. Розмір і порядок сплати пайового внеску
3.1 Розрахунок розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку 1 до Договору.
3.2.Величина пайового внеску визначена у відповідності до ч. 5,6,8,9 ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами та приписів Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» в частині що не суперечить чинному законодавству України.
3.3 Замовник сплачує пайову участь у сумі 179 001,76 (сто сімдесять дев 'ять тисяч одну гривню, 76 копійок) до прийняття об єкта в експлуатацію.
4. Строк дії Договору
4.1. Договір набуває чинності з моменту його реєстрації і діє до моменту повного виконання умов Договору.
5. Відповідальність сторін
5.1. При простроченні платежу, визначеного пунктом 3.3, Договору, Замовник сплачує до міського бюджету суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення,три проценти річних від простроченої суми та пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості за кожний прострочений день.
5.2. Спори, повязані з пайовою участю (внеском) у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, вирішуються комісією з питань визначення пайової участі замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста, в іншому випадку в судовому порядку, згідно чинного законодавства.
6. Інші умови
6.1. Тлумачення термінів Договору здійснюється згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста» в частині що не суперечить чинному
законодавству України, іншими законами та підзаконними нормативно-правовими актами у сфері будівництва, та ведення господарської діяльності.
6.2.Зміни до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору, у разі невиконання пункту 3.3, з урахуванням пункту 5.1, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, про що
повідомляє Замовника.
6.3.Зміни до Договору оформляються додатком, який є його невідємною частиною і мають однакову юридичну силу, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками сторін. В разі невиконання пункту 3.3, з урахуванням пункту 5.1 Договору, Виконком та/або Фінансове управління здійснює перерахування пайового внеску в односторонньому порядку, оформляючи додатком, про що повідомляє замовника.
6.4. Усі правовідносини, що виникають у звязку з виконанням умов Договору та неврегульовані ним, регламентуються нормами чинного в Україні законодавства.
6.5 Договір складений на 3-х сторінках у 3-х примірниках, кожний із яких має однакову юридичну силу.
Місцезнаходження та реквізити сторін
Виконавчий комітет
Івано-Франківської
міської ради
м. Івано-Франківськ
вул. Грушевського, 21
тел.556515
Одержувач платежу
Міський бюджет м. Івано-Франківська
2417000
Код. 37952250
р/рЗ1511921700002
МФО 836014
УДКСУ в. м. Івано-Франківськ
Призначення платежу:
На інженерно-транспортну та соціальну
інфраструктуру міста.
ТзОВ «ТВФ «Стиль»
77300, Івано - Франківська обл. м. Калуш, вул. Каракая, 24-а
р/р 26000413918
в АТ "ОСОБА_8 Аваїь , МФО 380805
код ЄДРПОУ 22170978,
ІПН 221709709067
Свідоцтво ПДВ № 100335197
Замовник/ /
Виконком/ /
Фінансове управління виконавчого комітету
Івано- Франківської міської ради
м. Івано-Франківськ,
вул. Дністровська, 28
тел. 785005
Додаток № 1
до Договору №12/16 про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста
Розрахунок розміру пайової участі (єдиний)
Обєкт: торгово-складські приміщення на вул. Максимовича, 15
Загальна кошторисна вартість обєкта містобудування: 2 557 168,00 (два мільйони пятсот пятдесят сім тисяч сто шістдесять вісім гривень 00 копійок)
Відсоток передбачений п. 6.2.1. Положення «Про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста від 18.10.2013 року (не житло) -7
Розмір пайової участі, грн. 179 001,76 (сто сімдесять девять тисяч одну гривню, 76 копійок).
Розмір пайової участі на соціальну інфраструктуру міста, грн. 125 301,25 (сто двадцять пять тисяч триста одну гривню, 25 копійок).
Розмір пайової участі на інженерно транспортну інфраструктуру міста, грн. 53 700,53 (пятдесят три тисячі сімсот гривень 53 копійки).
держувач платежу
МБ м. Івано-Франківська
2417000
Код. 37952250
р/р 31511921700002
МФО 836014
УДКСУ в. м. Івано-Франківськ
Призначення платежу:
На інженерно-транспортну та соціальну інфраструктуру міста.
Виконком/ /Замовник/ /
Фінансове управління/ОСОБА_6/»
4. Відмовити в зустрічному позові Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово - виробнича фірма " Стиль" про визнання укладеним договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Івано-Франківська між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346), фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 28, код ЄДРПОУ 02314062) та ТОВ "Торгово - виробнича фірма " Стиль" ( м. Калуш, вул. Каракая, 24 а, код ЄДРПОУ 22170978) в редакції фінансового управління.
5. Судові витрати за розгляд справи в суді першої інстанції за зустрічним позовом покласти на позивача.
6.Стягнути з Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (вул. Дністровська , 28, м. Івано-Франківськ , 76015, код ЄДРПОУ 02314062) на користь ТОВ " Торгово - виробнича фірма " Стиль" (вул. Каракая ,24А , м. Калуш , Калуський район , Івано-Франківська область , 77300, код ЄДРПОУ 22170978) 2 560 грн. судового збору за розгляд справи в суді першої та апеляційної інстанціях.
7.Стягнути з виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради ( м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, код ЄДРПОУ 04054346) користь ТОВ " Торгово - виробнича фірма " Стиль" (вул. Каракая ,24А , м. Калуш , Калуський район , Івано-Франківська область , 77300 , код ЄДРПОУ 22170978) 2 560 грн. судового збору за розгляд справи в суді першої та апеляційної інстанціях.
8.Місцевому господарському суду видати накази.
9.Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.
Повний текст постанови складено 09.08.2017.
Головуючий суддяЛ.Л. Давид
СуддяВ.М.Гриців
СуддяГ.Т.Кордюк