
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 серпня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/660/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Районного комунального підприємства «Старобільськвода» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Луганській області звернулась до суду з позовом до Районного комунального підприємства «Старобільськвода» про стягнення заборгованості з надходжень збору за спеціальне використання води у розмірі 31 017,33 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, станом на 30.08.2016 має податкову заборгованість з надходжень від викидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні обєкти, який складається з сум, визначених відповідачем в податкових декларація з екологічного податку, які подавалися протягом 2016 року.
Представник позивача через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача надав письмову заяву, якою позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи подані представниками сторін заяви та відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, суд дійшов висновку про можливість розгляну справи у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню з наступних підстав.
Районне комунальне підприємство «Старобільсьвода» (код ЄДРПОУ 39816143, 92740, Луганська область, Старобільський р-н, с. Чмирівка, вул. Повітрянофлотська, буд. 52) зареєстровано у якості юридичної особи 03.06.2015 та перебуває на обліку, як платник податків у Старобільській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області з 03.06.2015 року.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обовязки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обовязки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до п.п. 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України, - платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно із п. 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Пунктом 57.3 ст. 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Підпунктом 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання вважаються податковим боргом.
Статтею 49 ПК України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Пунктом 38.1. ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обовязку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобовязань у встановлений податковим законодавством строк.
Матеріалами справи підтверджено, що за Районним комунальним підприємством «Старобільсквода» обліковується податковий борг з надходжень збору за спеціальне використання води у розмірі 31 017,33 грн., що підтверджується інтегрованою карткою відповідача.
Заборгованість по з надходжень збору за спеціальне використання води у розмірі 31 017,33 грн. утворилась внаслідок несплати сум зобовязань самостійно визначених відповідачем у податкових розрахунках:
- за 3 квартал 2016 рік у сумі 9290,77 грн. (а.с.14-15), за 4 квартал 2016 року у сумі 5543,37 грн. (а.с.16-17), поданих до Старобільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області;
- за 1 квартал 2016 року у сумі 1837,75 грн. (а.с.21-22), за 2 квартал 2016 року у сумі 1850,54 грн. (а.с.23-24), за 3 квартал 2016 року у сумі 1854,52 грн. (а.с.25-26), за 4 квартал 2016 року сумі 1368,08 грн. (а.с.27-28), поданих до Новопсковського відділення Старобільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області;
- за 1 квартал 2016 року у сумі2728,22 грн. (а.с.32-33), за 2 квартал 2016 року у сумі 2493,81 грн. (а.с.34-35), за 3 квартал 2016 року у сумі 2298,61 грн. (а.с.36-37), за 4 квартал 2017 року у сумі 1751,66 грн. (а.с.38-39), поданих до Марківського відділення Старобільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області.
З матеріалів справи видно, що відповідачем не були вжиті заходи з погашення податкового боргу.
Строки добровільної сплати узгоджених податкових зобовязань сплинули, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення.
Пунктом 95.1 ст. 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
З метою погашення податкового боргу позивачем було вручено відповідачу податкову вимогу за № 41-17 від 10.05.2016 особисто бухгалтеру підприємства 10.05.2016 (а.с.40).
Згідно п. 95.3 ст. 95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Станом на момент розгляду справи податковий борг з надходжень збору за спеціальне використання води у розмірі 31 017,33 грн. відповідачем не сплачено.
Відповідно до статей 11, 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні (ст. 86 цього Кодексу).
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості у відповідача та вжиття заходів її стягнення.
Представник відповідача визнав адміністративний позов, подавши до суду письмову заяву.
Відповідно до ч.1 ст.136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу (ч.4 ст.136 КАС України).
Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.112 КАС України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Оскільки матеріалами справи підтверджено наявність податкового боргу з надходжень збору за спеціальне використання води у розмірі 31 017,33 грн., суд приймає визнання позову відповідачем.
Отже, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача про наявність підстав для стягнення з відповідача коштів у розмірі 31 017,33 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 17, 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Районного комунального підприємства «Старобільськвода» про стягнення податкового боргу задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Районного комунального підприємства «Старобільськвода» ((код ЄДРПОУ 39816143, 92740, Луганська область, Старобільський р-н, с. Чмирівка, вул. Повітрянофлотська, буд. 52) податкову заборгованість з надходжень збору за спеціальне використання води у розмірі 31 017,33 грн. (тридцять одну тисячу сімнадцять грн. 33 коп.) з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків/
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (проголошення вступної та резолютивної частин постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя ОСОБА_1