
27.09.16
У Х В А Л А Справа № 200/16374/16-к
Ім'ям України Провадження № 1-кс/200/8971/16
27 вересня 2016 року м. Дніпро
Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Литвиненко І.Ю.,
за участю прокурора Костенко О.В.,
розглянувши у судовому засіданні у приміщенні суду у м. Дніпропетровську клопотання слідчого по кримінальному провадженню № 12016040690002418 про проведення перевірки, -
В С Т А Н О В И В:
26 вересня 2016 року слідчий СВ Дніпровського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Марушкін С.І. звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової перевірки з питань дотримання ОСОБА_2 вимог земельного законодавства України під час користування земельною ділянкою, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, (кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»), та земельною ділянкою, розташованої на території Новокодацького району міста Дніпра (Дніпропетровська), розташованої за адресою: АДРЕСА_1, (кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»), в період часу з 18.01.2013 року по теперішній час.
Необхідність проведення позапланової з дотримання вимог земельного законодавства прокурор обґрунтував тим, що ним здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016040690002418, за ознакою складу злочину, передбаченому ч. 1 ст. 197-1 КК України.
Згідно з матеріалами наданого прокурором клопотання, під час здійснення моніторингу дотримання вимог земельного законодавства на території Солонянського району встановлено факт самовільного зайняття земельних ділянок.
Під час досудового розслідування встановлено, 01.06.2016 року до Ленінського ВП ДВП ГУНП Дніпропетровській області надійшли матеріали з МГО «КОМІТЕТ ПО БОРОТЬБІ З КОРУПЦІЄЮ ТА ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ» (місто Дніпропетровськ, вулиця Старокозацька, 62/14, код ЄДРПОУ 36464752), про те, що невстановлені особи самоправно, всупереч установленому законом порядку зайняли ділянку місцевості, розташовану на береговій смузі р. Дніпро, за адресою: АДРЕСА_1 та розмістили кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», чим заподіяли значну шкоду інтересам громадян та перешкоджають вільному доступу до берегової зони.
05.07.2016 року СВ Ленінського ВП ДВП ГУНП в Дніпропетровській області до Держсільгоспінспекції в Дніпропетровській області направлено запит, з метою ознайомлення з матеріалами перевірок земельного законодавства за адресою: АДРЕСА_1.
В ході ознайомлення з матеріалами перевірки встановлено, що 18.01.2013 року співробітниками Держсільгоспінспекції в Дніпропетровській області здійснено виїзд за вищевказаною адресою, та встановлено, що ОСОБА_2, використовує без правовстановлюючих документів земельну ділянку площею 0,3552 га, яка самовільно зайнята під розміщення об'єкту громадського харчування літнього майданчику «ІНФОРМАЦІЯ_1», яке розташоване в зоні санітарної охорони водозабору міста Дніпропетровська та санітарно-захисній зоні прибережної захисної смуги і водоохоронної зони річки Дніпро. На вищевказаній земельній ділянці здійснено незаконне будівництво об'єкту громадського харчування літнього майданчику, у тому числі фонтану, мощення, павільйонів, палаток, альтанок та інших будівель, а безпосередньо сама територія кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1» загальною площею 0,3552 га огороджена по периметру дерев'яним забором.
17.04.2013 року Ленінський районний суд м. Дніпропетровська ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги Дніпропетровського міжрайонного екологічного прокурора, а саме забов'язав ОСОБА_2 звільнити самовільно зайняту земельну ділянку та привести її у попередній стан шляхом знесення усіх будівель та об'єкту громадського харчування, літнього майданчику, фонтану, огорож, мощення, павільйонів, палаток за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 0,3552 га, кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», яке належить ОСОБА_2, але по теперішній час вищевказана ділянка не звільнена та не приведена у попередній стан.
21.07.2016 року проведено огляд місця події за адресою: АДРЕСА_1, в ході якого встановлено, що на даній ділянці місцевості розташоване літнє кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», яке займає територію в зоні санітарної охорони водозабору міста Дніпро (Дніпропетровська) та санітарно-захисній зоні прибережної захисної смуги і водоохоронної зони річки Дніпро, з будівлями а саме: громадського харчування літнього майданчику, фонтану, мощення, павільйонів, палаток, альтанок та інших будівель.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала у повному обсязі та прохала задовольнити. Надав пояснення аналогічні його тексту. Прохала визначити термін проведення позапланової перевірки у 10 робочих днів, з 10 по 24 жовтня 2016 року включно, без урахування вихідних та святкових днів. Надала перелік питань, які необхідно вирішити при проведенні позапланової перевірки.
Згідно п. 1, 2 Постанови КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 № 408, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Згідно п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII: у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, зокрема, шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів висновків ревізій та актів перевірок.
Відповідно до п.1,4 Положення про Державну екологічну інспекцію України, ст.ст. 1, 4 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, Державна екологічна інспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України. Держекоінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право: 1) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань учених і фахівців (за їх згодою), працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади; 2) одержувати інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб; 5) проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження; 8) перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (дозволи, ліцензії, сертифікати, висновки, рішення, ліміти, квоти, погодження, свідоцтва); 12) розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії.
Розглянувши клопотання, вислухавши пояснення прокурора, дослідивши надані до нього додатки, приходжу до висновку про те, що воно підлягає задоволенню з наведених у ньому підстав, оскільки наданими матеріалами достатньо повно обґрунтовується факт вчинення кримінального правопорушення, який можна довести шляхом проведення позапланової перевірки з питань дотримання ОСОБА_2 вимог земельного законодавства України під час користування земельною ділянкою, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, (кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»), та земельною ділянкою, розташованої на території Новокодацького району міста Дніпра (Дніпропетровська), розташованої за адресою: АДРЕСА_1, (кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»), в період часу з 18.01.2013 року по теперішній час.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 93, 104, 110, 159-166, 309, 369, 371-372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Дніпровського ВП ГУНП в Дніпропетровській області Марушкіна С.І. - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення, в межах кримінального провадження № 12016040690002418, порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України, позапланової перевірки з питань дотримання ОСОБА_2 вимог земельного законодавства України під час користування земельною ділянкою, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, (кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»), та земельною ділянкою, розташованої на території Новокодацького району міста Дніпра (Дніпропетровська), розташованої за адресою: АДРЕСА_1, (кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»), в період часу з 18.01.2013 року по теперішній час.
Під час проведення позапланової перевірки з'ясовувати наступні питання:
-Чи наявні документи, що посвідчують право користування земельною ділянкою, що розташована в районі АДРЕСА_1 та використовується під розміщення кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1»;
-Чи додержані вимоги земельного законодавства під час використання зазначеної земельної ділянки;
-У разі неправомірного користування земельною ділянкою, розрахувати завдані збитки.
Проведення зазначеної позапланової перевірки доручити інспекторам Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області.
Визначити термін проведення позапланової перевірки у 10 робочих днів - з 10 по 24 жовтня 2016 року включно, без урахування вихідних та святкових днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя І.Ю. Литвиненко