Ухвала суду № 68167906, 03.09.2015, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
03.09.2015
Номер справи
200/18396/15-к
Номер документу
68167906
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А Справа № 200/18396/15к

Імям України Провадження № 1-кс/200/7563/15

03 вересня 2015 року м. Дніпропетровськ

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Литвиненко І.Ю.,

за участю слідчого Марушкіна С. І.,

розглянувши у судовому засіданні у приміщенні суду у м. Дніпропетровську клопотання слідчої по кримінальному провадженню № 42015040030000017 про проведення перевірки, -

В С Т А Н О В И В:

03 вересня 2015 року слідчий СВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області Марушкін С.І. звернувся до суду із клопотанням, погодженим із прокурором прокуратури м. Дніпропетровська ОСОБА_1, про надання дозволу на проведення позапланової перевірки ТОВ «Востокгаз» дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці.

Необхідність проведення позапланової з дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці слідчий обґрунтував тим, що ним здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015040030000017, за ознакою складу злочину, передбаченому ч. 1 ст. 272 КК України.

Згідно з матеріалами наданого слідчим клопотання, відповідно до інформації міської комісії з питань техногенно екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, посадовими особами територіального управління Держгірпромнагляду за останні півтора роки здійснено 57 планових та позапланових перевірок обєктів із високим ступенем ризику - автомобільних газозаправних пунктів, станцій, комплексів (АГЗС, АГЗП), які розмішено в місті Дніпропетровську. Службові особи АГЗС, АГЗП, розташованих у місті Дніпропетровську по вул. Павлова, 16-А; вул. Набережна Перемоги, 156; вул. Енергетична, 25-Г; вул. Героїв Громадянської війни, 4; вул. Краснопільська, 13-А/1; вул. Шинна, 26-Б/1; вул. Малиновського, 66-А; вул. Криворізька, 105; вул. Артема, 89/1; вул. Орджонікідзе, 6-А; вул. Винокурова, 5-Д; вул. Комунарівська, 4/1; пр. Праці, 2-А/1; вул. Донецьке шосе, 37; вул. Запорізьке шосе, 1-А; вул. Каруни, 93-Г; вул. Яснополянська, 1; вул. Запорізьке шосе, 26, що належать субєкту господарської діяльності ТОВ «Востокгаз», згідно отриманої інформації здійснюють діяльність без дотримання вимог законодавства з охорони праці, промислової безпеки, інших нормативно правових актів з охорони праці при виконанні робіт з підвищеною небезпекою заправки газобалонних установок автомобілів скрапленим газом.

В ході проведення попередніх перевірок було встановлено ряд порушень чинних законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці та промислової безпеки.

Порушення при виконанні робіт з підвищеної небезпеки створюють загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, у звязку з чим перевірками фахівців Держгірпромнагляду, посадових осіб аналогічних підприємств неодноразово попереджено про необхідність негайної заборони експлуатації автомобільного газонаповнювальних пунктів та припинення робіт з заправлення газобалонних установок автомобілів скрапленим газом.

При проведенні перевірки, яку було призначено слідчим у провадженні, необхідно провести огляд обєктів з високим ступенем ризику АГЗС, АГЗП, за вказаними адресами, що використовуються в підприємницькій діяльності ТОВ «Востокгаз», необхідно перевірити експлуатацію даних обєктів щодо умов порушення вимог нормативно правових актів з питань охорони праці, промислової безпеки, а також пожежної та техногенної безпеки, а крім того, дотримання вимог законодавства про працю.

Враховуючи отримані дані від Територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області та Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області про відсутність дозволів у ТОВ «Востокгаз» на проведення робіт із підвищеною небезпекою, а також про відсутність звернень на отримання зазначених дозволів, що вказує на небажання підприємства здійснювати підприємницьку діяльність у відповідності до вимог чинного законодавства України.

Оскільки фахівцями Держгірпромнагляду України та ДСНС України при наданні дозволів перевіряється необхідна документація, обладнання та устаткування для здійснення робіт із підвищеною небезпекою, проводиться навчання осіб, відповідальних за охорону праці на виробництві, тому за відсутності комплексу заходів із контролю за охороною праці на підприємстві, яке не є закритим, на якому працюють наймані працівники, відвідує багата кількість автоволодільців та інших громадян, біля підприємств розташовані інші обєкту сфери побуту населення, у звязку із чим наявна вірогідність настання нещасних випадків на виробництві, яке є обєктом підвищеної небезпеки.

У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав у повному обсязі та прохав задовольнити. Надав пояснення аналогічні його тексту.

Згідно п. 1, 2 Постанови КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» від 13.08.2014 № 408, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Згідно п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII: у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою субєкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, зокрема, шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів висновків ревізій та актів перевірок.

Згідно зі ст. 38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки.

У відповідності до п.п. 1, 3 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України № 408/2011 від 06.04.2011 Держгірпромнагляд України входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики з промислової безпеки, охорони праці, державного гірничого нагляду, охорони надр та державного регулювання у сфері безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення; основними завданням Держгірпромнагляду України є організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань промислової безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують найману працю.

Відповідно до вимог п.п. 2.8, 2.13 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого Наказом № 826 МНС України 11.08.2011 року, під час позапланових перевірок як суб'єктів господарювання, так і виробничих об'єктів перевіряються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу; строк проведення позапланової перевірки виробничого об'єкта, який належить суб'єкту господарювання, не повинен перевищувати двох робочих днів.

Розглянувши клопотання, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши надані до нього додатки, приходжу до висновку про те, що воно підлягає задоволенню з наведених у ньому підстав, оскільки наданими матеріалами достатньо повно обґрунтовується факт вчинення кримінального правопорушення, який можна довести шляхом проведення позапланової перевірки з дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці ТОВ «Востокгаз».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 93, 104, 110, 159-166, 309, 369, 371-372 КПК України, Законом України «Про охорону праці»,Положенням про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України № 408/2011 від 06.04.2011 року, Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого Наказом № 826 МНС України 11.08.2011 року, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ ДМУ ГУМВС України в Дніпропетровській області Марушкіна С. І. - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення, в межах кримінального провадження № 42015040030000017, порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, позапланової перевірки з дотримання вимог законодавства з питань промислової безпеки та охорони праці ТОВ «Востокгаз» (ЄДРПОУ 33629792), розташованого за адресами у м. Дніпропетровську: вул. Павлова, 16-А; вул. Набережна Перемоги, 156; вул. Енергетична, 25-Г; вул. Героїв Громадянської війни, 4; вул. Краснопільська, 13-А/1; вул. Шинна, 26-Б/1; вул. Малиновського, 66-А; вул. Криворізька, 105; вул. Артема, 89/1; вул. Орджонікідзе, 6-А; вул. Винокурова, 5-Д; вул. Комунарівська, 4/1; пр. Праці, 2-А/1; вул. Донецьке шосе, 37; вул. Запорізьке шосе, 1-А; вул. Каруни, 93-Г; вул. Яснополянська, 1; вул. Запорізьке шосе, 26З.

Проведення зазначеної позапланової перевірки доручити інспекторам територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Дніпропетровській області.

Визначити термін проведення позапланової перевірки у один робочий день 18 вересня 2015 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.Ю. Литвиненко